Ze slovenských parkovišť: Zloděj dostal botičku, další ji zase odřízl flexou

Parking 825371 1280

Některé příběhy od našich východních sousedů vám možná budou znít jak ze špatného vtipu nebo z bláznivé komedie v režii Zdeňka Trošky. Všechny kuriózní případy z našeho dnešního článku se přesto staly a jsou úředně zdokumentované v policejních záznamech. Těmi se však slovenská policie raději příliš nechlubí.

Ukradli kola. I s botičkou

V Žilině kontrolují policisté správné parkování relativně často a při jedné takové akci dostal, a zcela zaslouženě, botičku i majitel Volkswagenu Golf, jemuž následující noc zloděj ukradl kola. Nezastavila ho ani zmíněná botička. Tu jednoduše rozpůlil bruskou a pokračoval v díle. Majitel auta musel kromě uhrazení pokuty za špatné parkování shánět také nová kola. Celá záležitost ho nakonec vyšla v přepočtu na necelých 8 tisíc korun, přičemž zaplatil:

  • 266 euro za nová kola
  • pokutu za parkování 30 euro
Mohlo by vás zajímat:  Chování řidičů na kruhovém objezdu nemá obdoby. Chyby a agresivita vedou k nehodám
Zdroj obrázku: Polícia SR

Úhlová bruska jako oblíbený nástroj

Úhlová bruska hraje hlavní roli i ve druhém slovenském příběhu. Tady se s ní ale oháněl přímo majitel auta, kterému policisté nasadili botičku. Ten nejprve vyměnil kolo s botičkou za rezervu a odjel do blízkého autoservisu, kde si nářadí vypůjčil. Nebylo to nic těžkého, následky pro majitele auta jsou však o to nejpříjemnější. Pokutu musí uhradit stejně, zaplatí také zničenou botičku, a ještě ho čeká soud. Slovenští policisté totiž zničení botičky klasifikovali jaké útok na orgán veřejné moci.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří rodiče v autě riskují zdraví svých dětí. Dělají tak pro ně to nejlepší
Zdroj obrázku: Polícia SR

Pokuta pro ukradené auto

Když policisté z města Šaľa nedaleko Bratislavy zavolali majitelce vozu, že bude muset uhradit pokutu za špatné parkování, a že má na voze botičku, její reakce jim vzala dech. Žena totiž policistům od srdce děkovala a pokuta jí vůbec nevyvedla z míry. Brzy se ukázalo proč. Auto bylo nahlášeno jako kradené a díky tomu, že ho zloděj špatně zaparkoval, se náhodou našlo. I přesto musela majitelka vozu pokutu za špatné parkování uhradit.

Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora