Ženevský autosalon bude nadupaný. Očekává se premiéra mnoha zajímavých vozů

Letošní ženevský autosalon se uskuteční na začátku březnu, ale už nyní je jasné, že je na co se těšit. Přestože někteří tradiční výrobci Ženevu letos vynechají, i tak bude k vidění víc než dost. Premiéra čeká několik velice zajímavých vozů, mezi nimi například:

  • Škoda Kamiq
  • BMW 3 Touring
  • pátá generace Renaultu Clio
  • specialita od Bentley

áočekávání především českých automobilových nadšenců vzbuzuje samozřejmě nový model od Škody. Malé SUV bude určitě svěží novinkou a většina návštěvníků také poprvé na vlastní oči uvidí i Škodu Scala, která se v posledních dnech začala oficiálně vyrábět, ale k dealerům se dostane až v dubnu. Pozornost přiláká i stánek automobilky BMW, která se svou novou generací BMW 3 Touring s karoserií kombi míří vysoko. Mimo to zde bude mít svou evropskou premiéru i luxusní SUV BMW X7.

Narozeniny na veletrhu

Hned dvě značky v Ženevě oslaví 100leté výročí. Jedná se o francouzský Citroën a Bentley. Zatímco francouzská automobilka oslaví narozeniny představením vize městské mobility, Bentley si připravil speciální edici inspirovanou někdejšími závodními vozy od tohoto výrobce.

Některé významné automobilky letos účast odřekly. Na veletrhu tedy nepotkáte stánek značky Ford, Jaguar, Hyundai, Land Rover nebo Volvo. Tento kro vysvětlují snahou o snížení nákladů a také motivací prezentovat auta jiným, originálnějším způsobem. Letošní ročník se uskuteční od 7. do 17. března na výstavišti Palexpo.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora