Ženy často nosí v kabelce šikovnou věc, se kterou lze opravit čelní sklo

V dámské kabelce toho může být opravdu mnoho. Často to jsou i věci, které mohou být praktické, pokud dojde k poškození našeho vozu. Řeč je o poškození čelního skla, ke kterému většinou přijdeme, jak se říká, jako slepý k houslím. Stačí odlétnutý kamínek od vozu před námi, ozve se rána a následně už můžeme na našem čelním skle pozorovat drobný důlek.

Ne každý má pojištění

Mnoho lidí má na takové situace pojistku. A tak pokud jde o poškození většího rázu, neváhají věc nahlásit jako pojistnou událost. Následně zamíří do servisu, kde je jim čelní sklo vyměněno nebo opraveno. A finance hradí pojišťovna a samotný motorista zaplatí maximálně svou sjednanou spoluúčast. Ne každý ale pojistku má, a tak mnoho motoristů sklo opravit nenechá. Důvody jsou vesměs stejné, a to finanční.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže obyčejná věc

Pokud dojde k poškození čelního skla od kamínku, není vhodné nechat tento důlek, tuto drobnou prasklinu, jenom tak být. Může totiž dojít k tomu, že se bude postupně zvětšovat a oprava majitele auta stejně nemine. Proto je vhodné zajistit improvizovanou opravu svépomocí. Nejlépe pomocí věci, kterou má mnoho žen ve své kabelce. Jedná se o lak na nehty – samozřejmě ten bezbarvý. Není nijak drahý, a přitom má složení, které překvapí svou odolností. Proto nemusí být použitý vždy jenom na nehty, jak to většina žen dělá.

Mohlo by vás zajímat:  Nevýhodou nabíjení elektromobilů není rychlost, ale nekomfort nebo zbytečné náklady navíc

Oprava lakem jako rychlá pomoc

Použít bezbarvý lak na nehty v případě poškození čelního skla se jeví jako velmi dobrá pomoc. Je dobré mít na paměti, že i drobná prasklina se může postupně rozšiřovat. Daný lak vytvoří jakousi neprostupnou vrstvu, a tak alespoň částečně zamezí budoucím problémům. Aplikace přitom není nijak složitá. Základem je dokonale čisté a suché sklo, kdy se lak aplikuje do místa poškození v několika vrstvách. Poté se nechá důkladně uschnout a sklo je provizorně opraveno.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/windows/21323179/how-to-remove-scratches-from-glass