Zima znovu ukazuje, jak jsou SUV nepraktická. Na horách i ve městě je řidiči proklínají

Vozy SUV jsou velkým hitem. Stačí se podívat na silnice nebo portfolia automobilek. Je jasné, že vozy za posledních několik let značně vyrostly a i auta určená do města jsou jaksi objemnější a nafouklá. Trend SUV je nepřehlédnutelný, a to i přesto, že dané vozy mají celou řadu nevýhod. Ty se nyní, se zimním počasím, opět naplno projevují.

Horší výhled z vozu

Vozy SUV mají sice výhody ve chvíli, kdy do vozu vstupujeme, nebo ve chvíli, kdy chceme sedět výše nad vozovkou. Zároveň je tu ale i negativum horšího výhledu z vozu. Hlavně potom těsně před auto, za něj nebo vedle něj. V zimním období, ve chvíli, kdy je v ulicích nahromaděný sníh, to může značně zkomplikovat manévrování. SUV bez dostatečného systému kamer často v takové hromadě skončí, jelikož ji řidič prostě nemá šanci vidět.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabírání silnice

Nejenom ve městech, ale třeba i na okreskách nižších tříd se může naplno projevit další negativum vozů karosářské verze SUV. Obvykle se jedná rozměrově opravdu o objemné vozy, které při jízdě zabírají podstatnou část silnice. V zimě, v době sněhové nadílky, nemusí být silnice prohrnuty úplně ke krajům. V tu chvíli jsou vozovky užší a při vyhýbání se dvou aut mají SUV značný problém jet tak, aby zabírala jenom svou polovinu vozovky. Pokud se potkají dvě rozměrná SUV, může to být skoro neřešitelná komplikace.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota vyvinula chladírenský vůz pro přepravu vakcín. Je to Land Cruiser

Nezvládnutí terénu

Název SUV je zkratkou slov sport utility vehicle neboli sportovní užitkové vozidlo. Řada lidí má za to, že jde o auto hodící se do terénu. I když jde o takzvanou čtyřkolku, je třeba k jeho schopnostem přistupovat s rezervou. V mnohých horských oblastech se i přes svou velikost a pohon stane nepoužitelným vozem, který má problémy zdolat špatně sjízdný terén. Tím se potvrzuje další z negativ, která ukazují, že tento vůz je pro horské zimní terény spíše nevhodný.

Zdroj: https://www.motorbiscuit.com/biggest-problems-suvs/