Zítra začíná největší policejní akce. Místa k měření hlídkám určila veřejnost

Kdo se zítra, v pátek 14.8. chystá na silnice, měl by být opravdu opatrný. Primárně by měl dát nohu z plynu, jelikož policisty se to bude na silnicích jenom hemžit. A vyhráno nemají ani ti, kteří zamíří do zahraničí. Nejenom u nás, ale i v dalších zemích Evropy bude celý páteční den probíhat jedna z největších dopravně-bezpečnostních akcí nesoucí název Speed Marathon 2020.

Přesun z jara na léto

Původně se tato velká dopravně-bezpečnostní akce měla uskutečnit již na jaře. Z důvodu opatření související s epidemií koronaviru však došlo k jejímu odložení. Nový termín už je znám nějaký ten čas, a jedná se právě o tento pátek, 14.8. Akce by měla probíhat 24 hodin denně, takže ať vyjedete v jakoukoliv brzkou, běžnou, nebo pozdní hodinu, nemůžete si být jisti, že hlídku nepotkáte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Místa k měření pomohla určit veřejnost

Nejenom, že se to bude na silnicích policisty jenom hemžit, ale dost možná je můžete potkat i tam, kde ještě nikdy před tím nestáli. Jistě víte ze svého okolí, v jakých oblastech se nejvíce a nejčastěji měří a kde musíte dávat nohu z plynu. Nyní, v rámci akce pojmenované Speed Marathon 2020, však mohou policisté vyrazit i na místa zcela nová. Ta jim pomohla vytipovat veřejnost, která tak mohla označit rizikové úseky, kde řidiči často nedodržují pravidla a jízda zde může být velmi nebezpečná. Zaslané tipy policie vyhodnotila a na řadě míst se skutečně ukáže.

Dejte nohu z plynu

Jakmile nastane pátek, doporučujeme dát nohu z plynu, ať se budete pohybovat kdekoliv. Páteční policejní akce není jednou z těch běžných. Její velikost jasně demonstruje jak to, že se koná po celé Evropě, tak i to, že míst kde se mohou hlídky se svým radarem vyskytnout, jsou stovky. Proto raději dejte nohu z plynu a hlídejte si maximální dovolenou rychlost. Už to, že vás na měření upozorňujeme a vy pojedete předpisově, je jedním z cílů dané akce. Alespoň na jeden den bude provoz na našich silnicích bezpečný. Jak moc, to ukážou až pozdější statistiky.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora