Zjištění kódu k autorádiu není jednoduché, některé metody se pěkně prodraží

Autorádio je dnes už zcela běžnou výbavou moderních vozidel. Málokdo si ale uvědomí, že pokud odpojí akumulátor, může mít se svým rádiem v budoucnu problém. Takový, že rádio prostě neaktivuje, dokud nezadá potřebný bezpečnostní kód. Zjistit ho ale nemusí být nic jednoduchého.

Prohledejte dokumenty k vozu

Ať už máte auto nové, nebo ojeté, je vhodné důkladně prohledat veškerou dokumentaci k vašemu vozu. Možná právě zde bude kód k rádiu uvedený. Od samotné automobilky nebo od předchozího majitele, který si ho poznamenal. Když ho najdete, máte vyhráno. Zadejte ho do autorádia a můžete znovu poslouchat.

Hledejte na internetu

Druhou možností je hledat na internetu. Existují různé programy a generátory kódů pro autorádia v jednotlivých vozech. Problém však může nastat s tím, že mnoho daných programů nemusí být zcela legální, nehledě na jejich nebezpečnost, kdy vám potají něco nainstalují do vašeho PC. Když to však risknete, bude vám obvykle stačit typ vašeho vozu a dále sériové číslo rádia, které najdete po vyndání na jeho štítku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zamiřte do servisu

Tady existují dvě možnosti. Buď to bude neautorizovaný servis, kde jeho provozovatel rádio vyndá, sériové číslo opíše do staženého generátoru a rádio vám odblokuje – často levně a rychle. Nebo lze jít cestou autorizovaných servisů, kde vám kód samozřejmě také zjistí a řeknou. Tyto servisy ale nejsou příliš levné a tak počítejte s nemalým finančním vydáním, minimálně v řádech několika stokorun. A to za úkon na několik minut.

Zkuste osvědčené

Ne vždy musí rádio vyžadovat konkrétní různorodý kód. Může se jednat pouze o jakousi univerzální ochranu a k odblokování může postačit uvést pouze nuly. Ne vždy to ale klapne. Pokud nuly neprojdou, nedoporučujeme tipovat další kombinace, jelikož by mohlo dojít k následné blokaci, od které vám pomůže skutečně už jenom autorizovaný servis, který jsme zmínili právě jako tu nejdražší možnost.

Zdroj: https://www.yourmechanic.com/article/how-to-find-the-radio-code-to-unlock-a-car-stereo