Zkontrolujte si svůj řidičský průkaz. Možná vám končí

Je pravdou, že auto na řidičák nejezdí. Přesto je nutné ho mít, jelikož v případě silniční kontroly se můžete vystavit velkým problémům. A tento stav může být v roce 2018 velmi aktuální. Je to proto, že právě v letošním roce čeká mnoho lidí povinná výměna řidičských průkazů. Proto doporučujeme jeho kontrolu, jelikož s velkou pravděpodobností spadáte do dané skupiny i vy.

Kolika řidičů se nutnost výměny týká?

Není to nijak zanedbatelné číslo. Pokud se podáváme na informace z Ministerstva dopravy, tak v roce 2018 skončí platnost řidičského průkazu celkem 626 tisícům osob. Když se podíváme na počet těch, kteří si již průkaz vyměnili, tak je to několik nižších desítek tisíc. Ti ostatní nechávají vše na poslední chvíli, nebo o tom možná ani nevědí – což je ta úplně nejhorší situace.

Léto bude nejvíce rušné

Řidičským průkazům vyprší platnost postupně, což ale neznamená, že je nutné uskutečnit jejich výměnu až v daném měsíci. Je vhodné realizovat to dříve. To proto, že především v létě bude na úřadech nejvíce rušno. Obdobní hlavních prázdnin bude ve většině krajů tím, kdy vyprší platnost největšímu počtu řidičů. A jelikož se jedná o dobu dovolených, dá se očekávat, že fronty na úřadech nebudou nijak malé.

Zjednodušení? Až později

Ministerstvo dopravy uvádí, že od července by měla být výměna jednodušší. To proto, že by mělo být možné vyměnit si řidičský průkaz na jakémkoliv úřadě. Nejenom v místě trvalého bydliště. Také již nebude nutná fotografie. Ta bude pořízena na místě.

Když k tomu ale přidáme největší nápor z řad řidičů, nebo fakt, že se zaměstnanci budou muset s novým přístupem seznámit, nebo i možnou nestabilitu systému – viz celostátní registr vozidel, je více než jasné, že zjednodušení určitě nepřijde v období spouštění, ale až za pár měsíců, až se komplikace eliminují a vše bude fungovat, jak se očekává.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora