Zlepšovací návrhy ušetřily BWM více než 62 milionů eur. Část dostanou autoři nápadů

Zdroj obrázku: Tiskové materiály BMW

Zlepšovací návrhy předložené zaměstnanci BMW Group dosáhly v loňském roce v rámci programu CRE8 nového historického finančního maxima. „Úspora více než 62 milionů eur za minulý rok, jež se vytvořila na základě předložených zlepšovacích návrhů zaměstnanců, je nejvyšší částkou, které tento program BMW Group kdy dosáhl. V roce 2019 bylo předloženo více než 8000 zlepšovacích návrhů,“ vysvětluje Ilka Horstmeierová, členka představenstva BMW AG odpovědná za lidské zdroje. Dodává: „Více než čtvrtina těchto nápadů byla implementována do výrobního procesu.“

Mohlo by vás zajímat:  Výměna motorového oleje aneb Vyvarujte se nejčastějších chyb

Jeden zlepšovací návrh, předložený dvěma zaměstnanci z Mnichova, všechny ostatní z finančního hlediska vysoce převyšoval. Tito dva zaměstnanci společně dokázali zvýšit funkčnost hlavní elektronické řídicí jednotky v každém v současnosti vyráběném voze BMW, což má potenciál hned v prvním roce přinést úspory ve výši 39 milionů eur.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály BMW

„Oblast zlepšovacích návrhů je další sférou, v níž se ukazuje mimořádnost našich zaměstnanců. Jejich odhodlání optimalizovat pracovní procesy je důležitou součástí schopnosti společnosti BMW Group inovovat,“ dodává Horstmeierová.

Společnost v posledních 80 letech oceňuje vynikající nápady svých zaměstnanců. Program zlepšovacích návrhů se zaměřuje na nápady zaměstnanců mimo jejich vlastní pracoviště. Pokud je zlepšovací návrh implementován do výrobního procesu, obdrží zaměstnanci bonus. Získaná částka v sobě odráží kreativitu a přínos nápadu pro společnost, úroveň, jakou zlepší kvalitu, a také finanční náročnost její implementace. Pro zaměstnance je to rovněž finančně zajímavé: V tomto případě dostali oba autoři nápadu maximální možnou částku. Své programy CRE8 má 15 výrobních závodů BMW Group po celém světě.

Zdroj obrázků: Fotobanka Pixabay.com, Tiskové materiály BMW

Zdroj: Tisková zpráva BMW
Jakub Horák

O Jakub Horák

Kontakt na autora: jakub.horak@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora