Zloději často používají naprosto banální metody, na které většina motoristů bez problémů naletí

Zloději aut tu byli, jsou a budou. Buď kradou celé vozy, nebo se snaží vybrat z auta vše, co může být cenné. A jaká je obrana? Nejlepší je být o krok napřed a vědět, jaké možné metody používají. Kdo se s nimi seznámí, ten potvrdí jednu důležitou věc. Jejich postupy jsou často velmi banální a jednoduché. Přesto se vždy najde někdo, koho mohou bez problémů okrást. A jak? Jejich princip je překvapivě snadný.

Metoda s mincí

Zlodějům stačí jednoduchá mince k tomu, aby se dostali do vašeho vozu. Tento trik používají hlavně na frekventovaných místech, jako jsou třeba velká parkoviště. Když zaparkujete, nenápadně projdou kolem vašeho vozu a pod kliku strčí minci. Vlivem toho nemusí dojít k plnohodnotnému zamčení vozu a ten zůstává otevřený. Vy odcházíte a zloděj má volné pole působnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Metoda s PET lahví

Taktéž velmi jednoduchá metoda, známá hlavně z velkých parkovišť. V tomto případě je obyčejná PET lahev zasunuta mezi vaši pneumatiku a podběh. Jak začnete vyjíždět z parkoviště, uslyšíte zvuk. Logicky otevřete a jdete se podívat. V tu chvíli zloděj otevírá dveře a ze sedadel a přihrádek bere, na co dosáhne. Nejčastěji kabelku, mobil či peněženku.

Metoda srážky s chodcem

Opět poměrně jednoduchý trik, který vás donutí vystoupit z vozu. Jde o nafingovanou nehodu, kdy při vyjíždění z parkoviště, nejčastěji při couvání, „srazíte“ člověka. Tím je zlodějův komplic, kterého pochopitelně jdete zkontrolovat, zda je v pořádku. Mezi tím má zloděj dost času prohledat vaše auto a vzít z něho vše, co má hodnotu. A to peněženky, kabelky, mobilní telefony a další věci.

Metoda překážky

Podobná metoda, jako se srážkou chodce. Na vozovku zloději umístí překážku, kterou se řidič rozhodne odstranit ze silnice. Této situace využívá zloděj. V lepším případě vezme věci, co jsou ve voze, v tom horším s ním dokonce ujede neznámo kam. Než je zalarmována policie, auto už může být dobře ukryté.

Zdroj: https://www.theglobeandmail.com/drive/technology/article-the-most-common-methods-of-car-theft-today-and-how-to-protect-against/