Zloději mohou využít prvních mrazů k vykrádání aut. Jednoduchou fintou dostanou majitele z vozu

První noční a ranní mrazíky mohou mnoho řidičů značně potrápit. Mnozí jsou doslova zaskočeni tím, že ráno po příchodu ke svému vozu musí začít škrabat namrzlá okna. To je nejenom činnost značně nepříjemná, ale mnohdy i zdlouhavá. Ne každý má vyhřívání skel nebo nezávislé topení, aby se této činnosti ušetřil. A čím více bude mrznout, tím pravidelnější tato činnost bude. A využívat toho mohou i zloději.

Chování lidí je všude stejné

Co lidé udělají jako první, když přijdou k vozu s namrzlými skly? Uloží do auta všechny své věci – kabelku, batoh, tašku s notebookem, mobil i peněženku. Nastartují, vezmou si škrabku a vyjdou ven. V tu chvíli je auto odemčené a oni se věnují nepříjemnému škrábání čelního skla a bočních okének. I když jsou přímo u svého auta, málokdy se plně soustředí na to, co se kolem něho děje. A toho mohou využít zloději.

Zdroj obrázku: Freepik

Dostat majitele ven

Někteří zloději mohou přistoupit k jednoduché fintě. Prostě zajistí, aby majitel musel ze svého vozu vystoupit a jít své auto oškrabat. Jak? Pomocí spreje s trochou vody. Tu nastříkají na čelní sklo a boční okénka a zbytek už zajistí noční či denní mráz. Řidič tak dle zafixovaných standardů ponechá věci v autě, vezme škrabku a jde odstranit námrazu. Toho začíná využívat zloděj, který má volný přístup do vozu.

Stačí odvést pozornost

Někteří lidé se na činnost spojenou s odstraňováním námrazy natolik soustředí, že skutečně nemusí zjistit, že někdo otevírá dveře, dostává se do jejich auta a bere jejich věci. Zloději však nechtějí riskovat a mohou pracovat ve dvou – jeden člověka zabaví, druhý vniká do vozu. Zcela jednoduchý trik, který může způsobit obrovské škody.

A jak proti této fintě bojovat? Je to jednoduché. Buď po dobu škrábání skel neponechávat žádné věci v autě, nebo vůz během této činnosti zamknout, aby se do něho nikdo nedostal. Zloději tak budou mít smůlu.

Zdroj: https://www.yorkshireeveningpost.co.uk/news/crime/warning-how-not-fall-victim-thieves-stealing-cars-while-they-are-being-de-iced-51288