Do rekordních cen mají zatím pohonné hmoty daleko, ale vzhledem k napjaté mezinárodní situaci je pravděpodobné, že v nejbližších týdnech a měsících klesat nebudou, spíše naopak. Řada řidičů se tak snaží jezdit úsporněji a palivo ušetřit, jiní se domlouvají na spolujízdách nebo obětují komfort i čas a namísto vlastního auta jedou hromadnou dopravou. Ale je tu ještě jedna nepříjemnost, která se s vyššími cenami pojí. Některým lidem se je opět vyplácí krást, za palivo z jedné nádrže si totiž klidně přijdou na tisíc korun.
Starší auta na ráně
Vysát palivo z auta není nic náročného, zkušený zloděj má hotovo nanejvýš za pár minut. A pokud vyrazí do ulic v noci, šance, že jej někde přistihne, nebývá příliš velká. Zloději většinou používají paklíče, které mohou otevřít nádrž určitých typů vozidel. Nejčastěji jde o běžná vozidla, typicky Škodovky nebo auta značky Hyundai, kterých je u nás registrováno nejvíce. Zloději většinou cílí na starší auta s klasickými zámky na nádrži.

Ochrana prakticky neexistuje
Pokud parkujete na ulici, prakticky neexistuje způsob, jak auto před takovými nenechavci ochránit. Ani kamerové systémy, které jsou na místech s vyšší mírou podobné kriminality běžné, totiž nezabrání činu jako takovému. V tom lepším případě alespoň pomohou odhalit pachatele. Jedinou spolehlivou ochranou je tak parkování v uzamykatelné garáži, kterých je ale v Česku nedostatek, a navíc je třeba si takové místo pronajmout, nebo jej rovnou odkoupit.
Jde jen o přestupek
Protože z osobního auta zloděj jen těžko dostane více než padesát litrů paliva, může si být jistý, že nepáchá trestný čin, ale jen přestupek. Alespoň při současných cenách. To pochopitelně snižuje šanci, že si na zloděje došlápne zákon, a že i v případě, že by byl přistižen při činu, bude náležitě potrestán. Kromě toho není snadné prokázat, že palivo bylo skutečně odcizeno.
Zdroj: https://www.cbsnews.com/losangeles/news/thieves-drilling-directly-into-vehicle-gas-tank-to-steal-fuel/