Zmodernizovaná Honda Odyssey disponuje převratnou novinkou

Honda Odyssey je pro nás Evropany méně známým automobilem, jelikož se prodává pouze na japonském a americkém trhu. A právě na letošním newyorském autosalonu (29. března – 7. dubna) odhalila zmodernizovanou čtvrtou generaci japonského MPV, které se pyšní jedním prvenstvím.

Na výstavišti v New Yorku se představila konkrétně Odyssey s označením Touring Elite, což je speciální výbavový stupeň, který nabídne především systém HondaVAC – v podstatě se jedná o vestavěný vysavač v zavazadlovém prostoru. Uklízecí pomocník nepotřebuje zásuvku na 220V, protože má elektromotor, pomocí kterého může pracovat bez přerušení tak dlouho, dokud běží motor. V případě vypnutí motoru dokáže pomocníček vysávat ještě 8 minut. Tím si značka získala absolutní prvenství.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda připravuje sportovní Rapid

Dále ve výbavě Touring Elite objevíme informační systém Hondalink se sedmipalcovým displejem, bezklíčové startování, systém proti opuštění jízdního pruhu a před čelní srážkou. Honda prohlásila, že zmodernizovaná Odyssey má uhlazenější a propracovanější vzhled, ale ve skutečnosti jsou prý změny minimální. Jemné úpravy byly provedeny na kapotě, předních blatnících, masce a mlhová světla nově disponují chromovým obložením. Odyssey s modelovým ročníkem 2014 se chlubí také zpětnými zrcátky ve dvou odstínech, zadními lampami s LED diodami a tmavšími předními světlomety.

Mohlo by vás zajímat:  Alfa Romeo chystá zmrtvýchvstání!

Japonská značka nezmínila nic o motorizacích, tudíž to vypadá, že pod kapotou zůstane nadále 3.5litrový šestiválec o výkonu 248 koní, který bude přenášen na přední kola pomocí pětistupňového, případně šestistupňového automatu.

Zdroj: Honda