Zmodernizované Movano dostalo Start/Stop a zvýšení hmotnosti taženého přívěsu

Movano, oblíbený univerzální užitkový automobil značky Opel, má nyní ještě nižší spotřebu a díky tomu i nižší provozní náklady – to je zásluha především technologie Start/Stop.

Tento systém je nyní k dispozici pro všechny skříňové verze s manuální převodovkou poháněné motorem 2.3 CDTI o výkonu 100 koní a 125 koní. Zavedením systému Start/Stop se průměrná spotřeba paliva i emise CO2 snížily až o 8%. Například Opel Movano ve verzi Combi s krátkým rozvorem a nízkou střechou má nyní spotřebu jen 6,7 l/100 km a emise CO2 činí pouze 176 g/km.

Mohlo by vás zajímat:  PSA a Fiat ukázali novou podobu velkých dodávek

K dalším vylepšením modelové řady Movano patří zvýšení povolené hmotnosti přívěsu o 15%. Povolenou hmotnost brzděného přívěsu verzí Movano šasi/šasi s dvojitou kabinou s pohonem zadních kol (RWD) a pohonem zadních kol s dvojmontáží (DRW) zvýšil výrobce z 3 na 3,5 tuny. Díky tomu jsou tyto dvě verze Opelu Movano ještě lépe přizpůsobené pro přepravu těžkých nákladů.

Novým prvkem výbavy na přání, který zlepšuje komfort jízdy a usnadňuje přístup do nákladového prostoru, je pneumatické odpružení. Tento prvok je k dispozici pro všechny 3,5tunové verze s pohonem předních kol – skříňové dodávky a šasi/šasi s dvojkabinou. Pneumatické pérování lze ovládat i dálkovým ovladačem a umožňuje vůz zvýšit o 7 cm ze základní polohy nebo snížit až o 20 milimetrů, čímž se usnadňuje nakládání a vykládání nákladu.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet představuje novou dodávku

Pro zákazníky, jejichž prioritou jsou nejnižší provozní náklady, je určená nová verze Combi s částečně prosklenou kabinou. Tato verze je homologovaná jako osobní automobil kategorie M1, čímž se snižují náklady na pojištění. Alternativou je plně prosklené Movano Combi klasifikované jako M1.

Zdroj: Opel