Značka MG překvapila prodejností svých modelů. V zahraničí se prodalo 1 000 000 vozů

Značka MG aktuálně oznámila, že v červenci 2022 přesáhl kumulativní zahraniční prodej modelů MG výši 1 000 000 vozů (bez čínského trhu) – to je důležitý milník ve vývoji značky! MG nadále aktivně vstupuje na různé trhy po celém světě, rozšiřuje globální uspořádání a aktivity značky MG se již rozšířily na šest kontinentů!

  • V roce 2007 zahájilo MG novou cestu globální strategie a vstoupilo na jihoamerický trh
  • V roce 2012 se MG vrátilo do Velké Británie, kde značka vznikla
  • 2015, MG dorazilo na Střední východ
  • 2016, vstoupilo na trh v Austrálii
  • 2019, úspěšné představení v západní Evropě
  • 2020, otevření nabídky v Mexiku
  • 2021, MG působí již v 84 zemích světa
  • 2022, vstup na trhy střední a východní Evropy (region CEE)
  • Červenec 2022, zahájení prodejů v ČR a SR

Nabídka MG v České republice a na Slovensku:

NOVÉ MG ZS

Nové ZS prošlo na jaře 2020 modernizací, plní roli skvělého zástupce segmentu B-SUV a nabízí velmi dobrou hodnotu za vynaložené peníze. ZS je současně obchodně nejúspěšnějším modelem MG a vůz byl pečlivě testován, a tedy také laděn v Evropě na britských silnicích. Kromě vysoké úrovně bezpečnosti si při jízdě posádka vychutná ideálně variabilní interiér a velký zavazadlový prostor. K pohonu slouží dva zážehové motory: menší přeplňovaný přímovstřikový tříválec o objemu 1,1 litru nabízí výkon 82 kW, a větší čtyřválec 1,5 litru. Kromě toho ale nejnověji existuje také elektrická verze ZS EV. Ta nabízí výkon 115 kW a na jedno nabití ujede až 440 km.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály MG

 NOVÉ MG EHS

Nové EHS hned na první pohled zaujme svým atraktivním designem jasně ukazující na jeho SUV schopnosti. Při vývoji byla věnována značná pozornost kvalitě a výběru špičkových materiálů palubní desky i celého komfortního interiéru. Centrální dotyková obrazovka infotainmentu se chlubí úhlopříčkou 10,1 palců. Z výběru bezpečnostních technologií stojí za zmínku MG Pilot, který zastřešuje hned několik důležitých asistenčních systémů najednou a který dokáže do rychlosti 19,2 km/h auto sám zastavit. K detekování prostoru před vozem EHS využívá kombinace kamery a radaru. K pohonu HS / EHS slouží zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,5 s výkonem 119 kW, nebo ve verzi PHEV plug-in hybridní hnací jednotka, která nabízí systémový výkon 190 kW. Čistě elektrický dojezd na jedno nabití činí 52 km.

Zdroj: MG

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora