Známe nejlepší pneumatiky na sucho, mokro i sníh. Pokaždé dominuje jiná značka

Testy pneumatik jsou dobrým pomocníkem při výběru. Nutno však říci, že každá pneumatika může mít v jiné kategorii jiné vlastnosti. Žádná tak není univerzální. Podívejte se na svůj výběr trochu jinak. Podle toho, kdy a na jakém povrchu budete primárně jezdit, nebo čeho chcete dosáhnout. A podle toho zvolte správnou značku, nebo model. Dobrým vodítkem vám budou výsledky testů uznávaného autoklubu ADAC, který se zaměřil na variantu 185/65 R15. Jaké vychází nejlépe?

Suchá silnice

Během zimy je mnoho dní, kdy jsou silnice stále suchá. Pokud máte v plánu jezdit jenom za ideálního počasí, je správnou volbou model Kleber Krisalp HP3. Právě ten dosáhl ze všech testovaných pneumatik nejlepších výsledků právě na suchu.

Mokrá silnice

Hlavně v nížinách jsou mokré silnice zcela běžné. Buď zde prší, nebo sníh hned taje. Pokud v takových oblastech bydlíte a budete jezdit během zimy často na morku, sáhněte po pneumatice Continental WinterContact TS 860, která je podle ADAC ve zmíněném rozměru nejlepší.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho řidičů se stále nepoutá, k zamezení pípání v autě používají banálně jednoduché triky

Silnice pokrytá sněhem

V horských oblastech jde o něco zcela běžného. Pokud zde bydlíte a chcete se na své pneumatiky stoprocentně spolehnout, potom sáhněte po modelu Dunlop Winter Response 2. Ta je podle uznávaného autoklubu nejlepší volbou na sníh.

Silnice pokrytá ledem

Také častý stav hlavně v horských oblastech, kde se navíc nesmí solit. Jízda po zledovatělé silnici je velmi složitá i nebezpečná. Dost vám může ulehčit pro mnohé neznámá pneumatika Davanti Wintour, která měla v jízdě na ledu nejlepší vlastnosti.

Pneumatika s nejnižší spotřebou

I pneumatiky ovlivňují to, jaká je vaše spotřeba. Pokud má být co nejlepší, můžete tomu přizpůsobit výběr konkrétního modelu. Podle ADAC je tou pravou volbou pneumatika Dunlop Winter Response 2, popřípadě Davanti Wintour. Obě získaly stejný počet bodů.

Pneumatika s největší výdrží

Hledáte pneumatiku, která je se jenom tak nesjede? Pokud máte každoročně velký kilometrový nájezd, můžete tomu výběr přizpůsobit. V takovém případě je podle výsledků testu nejlepší volbou model Michelin Alpin A4.

Nejtišší pneumatika

Chcete si během jízdy užívat dokonalé ticho? Pokud ano, zaměřte se na to, která pneumatika vyšla v testu jako nejtišší. A bylo jich hned několik. Vybírat je možné z těchto modelů: Toyo Snowprox S943, Pirelli Cinturato Winter, Continental WinterContact TS 860, Gislaved Euro Frost 6.

Mohlo by vás zajímat:  Také tuto zimu silničáři nestíhají. Důvody jsou zcela banální a vina nebývá na jejich straně

Nejlepší zimní pneumatika

Hledáte takovou, která je univerzálně označena jako nejlepší zimní pneumatika v rozměru 185/65 R15? Pokud ano, je podle testu ADAC správnou volbou model Dunlop Winter Response 2. Ten nezklame v řadě situací, které během zimy nastanou.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora