Známou část dámského oblečení využijí řidiči i v autech. Pomáhá především v dešti

Moc řidičů si to neuvědomuje, ale stěrače jsou velmi důležitou součástí každého auta. Pokud nefungují tak, jak mají, má to vliv na viditelnost. A když je nedostatečná, může to vést k různým problémům, které končí i nehodou. Co dělat, pokud stěrače už nejsou v dokonalé kondici? V nouzových situacích pomůže i improvizace.

Pravidelná kontrola a výměna je základ

Naprostou nutností je pravidelná kontrola stěračů. Když pozorujeme, že nestírají tak, jak očekáváme, je namístě zajistit jejich výměnu. Někteří výrobci je dokonce doplňují indikátory, které jasně označí čas k výměně. Tímto postupem bude zajištěno, že stěrače budou stále v dobré kondici a výhled skrz čelní sklo bude dokonalý i v nejhorším lijáku. Ne každý ale stav stěračů řeší s předstihem, ať už z lehkomyslnosti, nebo nedostatku času.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste je prohodit

Když pravidelnou kontrolu a výměnu zanedbáte, je třeba počítat s tím, že bude nutné špatné stěrače řešit improvizovanými metodami. Vždy je třeba, aby lépe viděl řidič, ne spolujezdec. Proto může být krátkodobým řešením výměna stěračů. Ne vždy je ale něco podobného možné. Záleží především na konkrétním voze a samotných délkách jednoho i druhého. Ne u všech aut je tato metoda uskutečnitelná. U těch, co ano, to může krátkodobě pomoci. Opět to ale berte hlavně jako řešení v krajní nouzi.

Použijte dámské punčochy

Ve chvíli úplné krajní nouze se dá improvizovat i tak, že použijete známou dámskou součást oblečení. Máme na mysli punčocháče. Ty vezmete a namotáte je na špatně stírající stěrač. Krátkodobě by to mělo pomoci k tomu, že voda a nečistoty budou z čelního skla odstraňovány. Nejde ale o trvalé řešení, proto směřujte svou jízdu k nejbližší benzinové stanici nebo jinému místu, kde si budete moci koupit náhradní sadu nebo alespoň jeden stěrač, který vám umožní dobře vidět, a tak i bezpečný dojezd do cíle.

Zdroj: https://www.cars-vehicles.net/2018/10/12/car-hack-3-stockings/