Zraněný Prokop 7. etapu Dakaru dokončil s pěkným výsledkem. A jak je na tom Šoltys?

Desert 1007157 960 720[1]

Zatímco 6. etapa příliš nepřála kamionům, konkrétně Lopraisovi, tato 7. se zase málem vymstila naší automobilové posádce Prokop, Tománek. Co se stalo a jak dopadla? A jak jsou na tom ostatní čeští zástupci? Podívejte se na každodenní přehled.

Automobily

Posádka Prokop, Tománek má v Dakaru stabilní výsledky. Tato 7. etapa však byla velkou zkouškou. Při jednom z dopadů vozu si řidič Prokop poranil ruku. Přesto nezastavil a s velkou bolestí dojel do cíle. I když prvotní vyšetření naznačovaly, že by se mohlo jednat o zlomeninu, rentgen odhalil, že kosti jsou v pořádku. To je dobrá zpráva na následující etapy. V této sedmé skončila posádka na 10. místě a celkově drží dobrou 7. pozici.

Mohlo by vás zajímat:  Audi představuje koncept elektrického SUV

Motocykly

Zde již tradičně očekáváme, že naši nejlepší závodníci budou stabilně dojíždět v rozmezí 20. – 30. místa. Ani 7. etapa dakarské rallye nebyla výjimkou. Nejlepším z našich byl Engel, který bral 23. místo. Za ním na 25. místě skončil Brabec. Vlček skončil na 54. místě a příčky 83 a 84 obsadili těsně za sebou Veselý a Novotná. I když nejde o nijak skvělé výsledky, dá se mluvit o tom, že naši zástupci podávají dlouhodobě stabilní výkony, čemuž odpovídají i výsledky předchozích etap. Průběžné pořadí je Engel – 20, Brabec 42, Vlček – 60, Veselý – 82 a Novotná 88.

Mohlo by vás zajímat:  Třetí generace Kii Sorneto se pomalu blíží

Kamiony

Dobrá zpráva pro Lopraise je tam, že tato etapa již nebyla spojena s žádnými velkými problémy – na rozdíl od té předchozí. Přesto jeho umístění není úplně ideální, jelikož 8. místo je přece jenom to, které se řadí do skupiny horších. Je však do desítky, což je plus. Co je však celkem velký problém, to je ztráta, protože ta na této pozici činí 01:43:59.

Druhý náš zástupce Šoltys na oficiálním timingu nemá projeté dva poslední kontrolní body a zatím je zařazený na 15. pozici. Aktuální informace pro vás budeme sledovat a následně přineseme aktualizaci výsledků. Doufejme, že zpráva bude pozitivní a bude moci pokračovat. Podle oficiálních informací z Dakaru zapadl v dunách a jeho jedinou šancí na pokračování je to, že do bivaku stihne dojet do 7:00 místního času.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora