Zrodila se nová Legenda Jeep Wrangler JL

Jeep Wrangler Rubicon 1312276 960 720[1]

Ikonický vůz, který nepředstavuje jen auto, ale také životní styl, ve své nové generaci pojí všechny prvky originality, na které byli zákazníci zvyklí, a zároveň reflektuje aktuální požadavky.

Hračka pro velké kluky

Automobil, kterého základy pochází ze strategické vojenské zakázky, se stal po válce prvním sériově vyráběným autem s pohonem čtyř kol s univerzálním využitím. Wrangler JL v aktuální verzi zaznamenal vícero inovací. V interiéru si nelze nevšimnou palubní desky, kterou konstruktéři umístili více horizontálně. Karoserií nabízí výrobce několik – od plně uzavřených, s elektricky stahovanou plátěnou střechou, až po plně variabilní, kdy je možné pomocí jednoduchých západek odnímat střešní a boční panely a čelní sklo vyklopit na kapotu. Prostě taková luxusnější, dobře promyšlená a ještě lépe provedená skládačka.

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi modernizovalo velký off-road Pajero

V terénu neporazitelný

Wrangler i ve svém novém šatu zůstává neporazitelný praktický v jakémkoliv druhu terénu. Nezalekne se ani náročného krpálů s množstvím výmolů. Mezi zákazníky se dostane ve verzích Sahara, Sport a Rubicon. Volit je možné mezi krátkou dvoudveřovou a prodlouženou čtyřdveřovou verzi. „Hvězdou těžké váhy“, napěchovanou tím nejlepším je varianta Rubicon, kterou je v případě potřeby možné i v interiéru propláchnout vodou a disponuje také systémem Rock-Track se závěry předního a zadního diferenciálu a deaktivací předního stabilizátoru.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora