Img 20231114 114230

Test Dacia Jogger Extreme: Zaměřeno na početné rodiny

O Dacii si můžeme myslet cokoliv, ale pokud hledáme normální auto, stoprocentně se nám dostane do hledáčku. I v případě, že to má být auto pro početnou rodinu. A je dost možné, že se dostane nejenom do užšího výběru, ale stane se i vítězem. Konkrétně mode Dacia Jogger, ve výbavě Extreme, na benzín i na LPG, se sedmi místy, k tomu má hodně slušně nakročeno. Design Spíše jednodušší design, při jehož prohlížení si zcela určitě vzpomenete na populární Logan MCV. Dacia Jogger je pochopitelně designově o kousek modernější, ale na druhou stranu určitě nejde o žádný velký extrém, auto vypadá spíše usedleji.

Číst více
Img 20221025 155749

Test Dacia Spring: Cenově nejdostupnější elektromobil má co nabídnout. Ale jenom někomu

Byl podzim roku 2020 a Dacia představila něco, co mělo doslova zamávat s trhem elektrických aut. Lidový elektromobil, jehož cena neměla v té době překročit částku 10 000 eur. Rozruch to způsobilo velký a každý byl zvědavý, jak takový elektromobil dokáže v konkurenci obstát. To už teď víme. A hned na úvod nesmím opomenout, že cenově opravdu dokáže strčit konkurenty do kapsy. Má však i jiné přednosti?

Číst více
0

Test Dacia Jogger TCe 100 ECO-G Extreme – za málo peněz hodně muziky

V minulém týdnu jsem usedl za volant nové Dacie Jogger, za volant vozu, který se toho svým zákazníkům snaží nabídnout opravdu hodně a již tradičně za velmi zajímavé pořizovací ceny.    Do testu jsme dostali slušivý sedmimístný model vrcholné výbavy Extreme se slabší z dvojice nabízených litrových motorizací kombinující pohon na benzín a LPG, dále spolupracující s šestistupňovou manuální převodovkou.

Číst více
Dacia Sandero 1

Test 2021 Dacie Sandero Stepway 1.0 Tce – Nejlepší z nejlevnějších

Dávno pryč jsou doby, kdy lidé nad Daciemi ohrnovali nos. Mnoho z nich dokonce zapomnělo na jejich „východní“ původ. Dnes jsou vozy Rumunské značky vnímány spíš jako Francouzské. Nízká cena z nich ale nedělá nic podřadného, naopak. Frantíkům se to vážně povedlo. Současné Dacie nejsou žádné levné náhražky, nýbrž jednoduchá …

Číst více
Btrhdr

Testujeme Dacia Duster. Toto levné SUV má i něco, co najdeme u luxusnějších aut

Dacia ukazuje, že nové SUV se dá pořídit již od 269 900 Kč. Tolik stojí základní verze vozu Dacia Duster s litrovým motorem a výbavou Access. V našem testu jsme však vyzkoušeli Duster v „plné palbě“, která vyjde dle ceníku stále na krásných 376 900 Kč. A co vše tohle auto má, co mu chybí a hlavně jak jede? Pro někoho bude dost možná náš test velkým překvapením.

Číst více
Dacia Duster 01

Test Dacia Duster 1,6i 4×4 – skvěle v terénu za nízkou cenu

Vážené dámy, vážení pánové, především tedy pánové, protože dámy tento rumunský fešák asi moc nezaujme, možná snad jeho francouzská duše v podobě motoru 1,6 litrů o výkonu 84kW, kterou v druhé nabízené variantě supluje jedna-pětkový diesel s obdobným stádem koňských sil. Nás, pravé automobilové fanoušky pořádných aut, ať už je vyráběné od kohokoliv do kamkoliv však tyto „nízká čísla“ nezajímají.

Číst více