Test 2021 Dacie Sandero Stepway 1.0 Tce – Nejlepší z nejlevnějších

Dávno pryč jsou doby, kdy lidé nad Daciemi ohrnovali nos. Mnoho z nich dokonce zapomnělo na jejich „východní“ původ. Dnes jsou vozy Rumunské značky vnímány spíš jako Francouzské. Nízká cena z nich ale nedělá nic podřadného, naopak. Frantíkům se to vážně povedlo. Současné Dacie nejsou žádné levné náhražky, nýbrž jednoduchá …

Číst více

Testujeme Dacia Duster. Toto levné SUV má i něco, co najdeme u luxusnějších aut

Dacia ukazuje, že nové SUV se dá pořídit již od 269 900 Kč. Tolik stojí základní verze vozu Dacia Duster s litrovým motorem a výbavou Access. V našem testu jsme však vyzkoušeli Duster v „plné palbě“, která vyjde dle ceníku stále na krásných 376 900 Kč. A co vše tohle auto má, co mu chybí a hlavně jak jede? Pro někoho bude dost možná náš test velkým překvapením.

Číst více

Test Dacia Duster 1,6i 4×4 – skvěle v terénu za nízkou cenu

Vážené dámy, vážení pánové, především tedy pánové, protože dámy tento rumunský fešák asi moc nezaujme, možná snad jeho francouzská duše v podobě motoru 1,6 litrů o výkonu 84kW, kterou v druhé nabízené variantě supluje jedna-pětkový diesel s obdobným stádem koňských sil. Nás, pravé automobilové fanoušky pořádných aut, ať už je vyráběné od kohokoliv do kamkoliv však tyto „nízká čísla“ nezajímají.

Číst více