0

Test RENAULT AUSTRAL MHEV 160 CVT Iconic – pohledný, nikoliv však dokonalý

Automobilový segment SUV se stále těší velké oblíbenosti, není tedy divu, že poslední novinkou portfolia automobilky Renault je zástupce kompaktních SUV, model Austral. Renault Austral střídá model Kadjar a na první dobrou musím jednoznačně konstatovat, že se jedná o velmi výrazný posun. Do týdenního testu k nám aktuálně dorazila verze v druhé nejvyšší výbavě Iconic se silnější z dvojice nabízených mild-hybridních motorizací spolupracující s automatickou CVT převodovkou.

Číst více
Img 20230321 105647

Test Renault Mégane E-Tech: Elektromobilita, která dává smysl

Ačkoliv jsem fanouškem elektromobility, neznamená to, že v každém elektrickém autě vidím smysl. U některých elektromobilů nechápu, proč vlastně vznikly, u jiných to mám přesně opačně. Do druhé kategorie patří právě testovaný Renault Mégane E-Tech. Elektromobil, jehož existence mi dává smysl. Proč? Dozvíte se v testu. Stylový Francouz Známá francouzská elegance nemusí být spojena jenom s módou. Klidně může přesahovat i do automobilového designu.

Číst více
Renault Arkana 06

Renault Arkana Intens E-TECH Hybrid 145: Dámská volenka po francouzsku

SUV, MPV, shooting brake, kupé, sedan, kombi, pick-up, fastback, pětidveřový fastback, pětidveřový shooting brake… zkrátka čert aby se v tom vyznal. Kategorie se boří, přibývá kříženců (tzv. crossoverů) a automobilky si vyrábějí co chtějí a také si to notně freestylově pojmenovávají. A proto máme v testu SUV-kupé Renault Arkana. Psal se rok 2008, když na trh vstoupilo BMW X6.

Číst více
Img 20210824 174630 1

Test Renault Arkana: Stylové hybridní SUV-kupé láká především na vzhled, ale má i některé jiné přednosti

Už dávno to není jenom sedan, hatchback nebo kombi. Když vybíráme auto i s ohledem na vzhled a tvar karoserie, je na výběr celá řada možností. Liftback, fastback, shooting brake, ale také SUV, kupé anebo spojení obou. Takzvané SUV-kupé. Tímto tvarem karoserie se pyšní i Renault Arkana, kterou jsem měl tu čest vyzkoušet.

Číst více
0

Test Renaultu Talisman Grandtour Initiale Paris – decentní modernizace již tak pohledného kombi

Renault Talisman prošel lehkou omlazovací kúrou. Po stránce vnějšího vzhledu jsme se tedy dočkali jemných optických retuší, další změnou je omezená nabídka pouze na „kombíkové“ provedení Grandtour a pod kapotou vozu aktuálně naleznete jen naftový dvoulitr ve dvou výkonových variantách.  Redakčním testem nám prošel Talisman ve velmi pohledné specifikaci, tedy s nejvyšší …

Číst více
Renault Alaskan 06

Renault Alaskan dCi 190 4×4 AT – sdílená kvalita

Renault Alaskan je prvním zástupcem automobilky Renault v segmentu, dnes již velmi oblíbených, rodinných pick-upů. Alaskan je ale také výsledkem spolupráce aliance Renault-Nissan, kde přebírá léty prověřenou techniku Nissanu a staví se do role mladšího sourozence modelu Navara, se kterým má po stránce techniky, ale i vzhledu mnoho společného. Právě oblíbenost této kategorie poslední dobou posouvá dřívější pracanty „s korbou“ někam na pomezí segmentu Pick-Up a SUV.

Číst více