0

TEST Škody Octavia RS 2.0 TSI DSG 120 let Motorsport – o stupeň lepší „ereso“

Ke 120 – ti letému výročí závodního týmu Škoda Motorsport nám mladoboleslavská automobilka nadělila výroční edici modelu Octavia. Základem tohoto vozu se stala Octavia RS ve své aktuální čtvrté generaci. Výroční edice je pak dostupná ve všech nabízených motorizacích a také v obou karosářských provedeních, v aktuálním ceníku je pak tento vůz uveden pod označením RS Challenge plus.

Číst více
0

TEST Škoda Enyaq Coupé RS 80x iV – sportovní střih pro povedený elektromobil

Již při mém prvním redakčním testu „klasické“ Škody Enyaq iV bylo jasné, že tento model se svojí vrcholnou sportovní verzí teprve přijde. A stejně tak bylo jasné, že tento model ponese tradiční označení RS. Na začátku tohoto roku jsme se tedy konečně dočkali a na automobilovou scénu vyjel plně elektrický Enyaq Coupé RS iV 4×4, aktuálně tedy nejvýkonnější a zároveň nejdražší vůz automobilky Škoda.

Číst více
0

TEST Škoda Karoq SPORTLINE 2.0 TDI – český oblíbenec prošel modernizací

Škoda Karoq je stálicí segmentu SUV již od roku 2017, tento stran prodejnosti mladoboleslavský SUV premiant byl sesazen teprve nedávno, a to modelem Kamiq. V rámci SUV portfolia automobilky Škoda tvoří Karoq zlatou střední cestu, jedná se tedy o vůz disponující dostatečně dimenzovaným vnitřním prostorem, kvalitně zpracovaným interiérem a obsáhlou paletu nabízených motorizací.

Číst více
0

TEST Škoda Fabia MONTE CARLO 1.5 TSI DSG – sportovní střih pro čtvrtou generaci

S nástupem nové Škody Fabia jsme zaznamenali výrazný mezigenerační posun, a to nejen po stránce vnějšího designu nebo jízdního projevu. Jasně patrné změny totiž nastaly také v interiéru, který navíc příjemně narostl ve všech jeho směrech. Poté, co automobilka skončila s Fabií RS, je tradičním vrcholem nabídky verze Monte Carlo, která se hrdě odkazuje na sportovní úspěchy značky.

Číst více
Img 20220120 133518

Test Škoda Enyaq iV: Oproti jiným elektromobilům je tento kontroverzní hned dvakrát

Škoda měla, a vlastně pořád má, pověst automobilky, která příliš nekopíruje současné automobilové trendy. Je v mnohém jiná, a tak zatímco jiné automobilky odvážně koketují s unikátními designy, Škodovky jsou víceméně stále stejné. A také stále kladou důraz na požadavek českého chalupáře – velký zavazadlový prostor.

Číst více
0

TEST Škody Kodiaq RS 2.0 TSI – od kulturistiky k atletice

Největší mladoboleslavské SUV si dopřálo tradiční omlazovací kúru. Modernizovaná Škoda Kodiaq verze Laurin & Klement pak naším redakčním testem prošla již koncem minulého roku. Nyní tu však máme vrcholnou verzi RS, která ke svým optickým inovacím vyfasovala navíc novou pohonnou jednotku. Vrcholný Kodiaq RS již tedy nepohání „mocný“ dvěma turby přeplňovaný diesel, ale benzínové 2.0 TSI, které známe z „eresové“ Octavie.

Číst více
10

TEST Škody Fabia Style 1.0 TSI – výrazný mezigenerační posun

Škoda Fabia je nejen pro českého zákazníka velmi důležitým vozem, vždyť se také jedná o model, který je tu s námi již od roku 1999, a který se stran prodejnosti řadí hned na druhé místo v rámci mladoboleslavských modelů. Jedná se o vůz širokého použití a uplatnění, stran současného automobilového prostředí je pak jeho neodmyslitelnou součástí.

Číst více
Img 20210930 145600

Test Škoda Kodiaq: Decentní modernizace ponechává populární auto tak, jak ho známe

Největší zástupce v portfoliu mladoboleslavské automobilky se dočkal faceliftu. A nutno říct, že zatímco v případě verze RS jsou změny poměrně výrazné a znatelné, variant, řekněme běžných, jde spíše o úpravy kosmetického rázu a změny je třeba opravdu hledat. Na druhou stranu Škoda se držela osvědčeného schématu – pokud něco dobře funguje, proč to výrazně měnit?

Číst více
2

TEST Škody Enyaq iV 80 – mladoboleslavské přednosti v plně elektrickém SUV

Mladoboleslavská automobilka je také nucena reagovat na kroky, se kterými postupně přichází Evropská komise. Nyní tu máme jistý milník (rok 2035), od kterého by nemělo být možné zakoupit vůz s klasickým spalovacím motorem. Aktuálně testovaný Enyaq iV se tak stává první vlaštovkou, tedy plnohodnotným elektromobilem v rámci portfolia vozů z Mladé Boleslavi. Škoda Enyaq iV těží z koncernové spolupráce a stojí na modulární platformě MEB.

Číst více