0

Test HONDA ZR-V Sport e:HEV – prostorné kompaktní SUV s výbornými jízdními vlastnostmi

V průběhu letošního léta spustila automobilka Honda na evropském kontinentu prodej svého nového kompaktního SUV. Novinková Honda ZR-V je tak dalším zástupcem automobilky v dnes tolik oblíbené kategorii. Rozšíření aktuálního portfolia je v případě Hondy zcela logické a nové ZR-V se úspěšně zařadilo mezi ještě kompaktnější HR-V a vrcholné SUV, tedy model CR-V. Vůz je aktuálně v nabídce ve třech výbavových stupních (Elegance, Sport, Advance) a s jediným nabízeným celkem originálním a úsporným pohonným ústrojím. V tomto případě se jedná o hybrid, který tvoří benzínový atmosférický dvoulitr spolupracující hned s dvojicí elektromotorů.

Číst více
4

TEST Honda Civic 2.0 e:HEV ADVANCE – to nejlepší nakonec ?

Můj letošní poslední redakční test je věnovaný nové generaci Hondy Civic, a vypadá to, že se jedná také o jedno z nejlepších auto tohoto roku. Model Civic je tu s námi již 50 let a pyšní se 27,5 miliony prodaných kusů ve 170-ti zemích. Nejen z uvedených čísel je tedy jasně patrné, že se jedná o velmi důležitý model, který byl vždy součástí naší automobilové historie.

Číst více
Img 20220516 164552

Test Honda HR-V e:HEV: Třetí generace kompaktního SUV nedává Evropanům moc na výběr

Historie vozu Honda HR-V sahá až do roku 1998, kdy se začala prodávat první generace. Ta druhá přišla v roce 2014 a generace třetí je tady právě teď. Já do ní usedám a mám možnost zjistit, kam se za tu dobu auto posunulo. Nejenom designově – což je vidět na první pohled, ale i technicky, technologicky a motorově. Design inspirovaný kupé Kam vůz Honda HR-V zařadit?

Číst více
0123

Honda Jazz Crosstar Hybrid: Připraven na nástrahy velkoměsta

Mezi japonskými automobilkami má Honda své pevné místo. Tam, kde byly třeba takové Toyoty vždy nudné, ačkoliv kvalitní, přidávala Honda ještě špetku moc důležitého potěšení a kýbl, či dva emocí. “Auto emoción“ je sice motto jiné automobilky, klidně by mohlo být právě tady. Jestli měla Tokijská automobilka v něčem vždycky navrch, byla to radost z jízdy.

Číst více
0

Test Hondy Jazz 1.5 e:HEV – nová generace přichází s prostorným interiérem a úspornou hybridní motorizací

Honda Jazz se nám aktuálně představila v nové generaci.  A i nadále se jedná o vůz, který klade velký důraz na vnitřní prostornost s velmi dobře fungující ergonomií. Nově však vůz přichází s promyšlenou hybridní motorizací, která umí být velice efektní v rámci svého provozu a samotnou spotřebu vozu úspěšně tlačí pod 4 l/100km.

Číst více
11

Test Hondy e Advance – výjimečnost a originalita městského elektromobilu

Honda e je prvním počinem japonské automobilky na poli elektromobilů. Jedná se o vůz, který je inspirovaný vizí samotné automobilky pro nastupující desetiletí. Tato vize se opírá o elektromobilitu a o zlepšující se stav životního prostředí převážně pak v městských oblastech. První náznaky tohoto vozu přinesl koncept s označením Urban EV, následně …

Číst více
0

Honda Civic 4D 1.5 VTEC Turbo (2020) – stylový vůz zaměřený na řidiče

Desátá generace Hondy Civic, konkrétně pak modelový rok 2020, se stal naším redakčním vozem předminulého týdne. Jednalo se o Civic 4D, tedy karosářské provedení sedan, s výbavou Elegance, přeplňovanou zážehovou patnáctistovkou a manuálně řazenou šestistupňovou převodovkou. Testované karosářské provedení sebou v kontextu s hatchbackem (verzí 5D) přináší jistou „umírněnost“ vnějšího vzhledu. …

Číst více
Img 3964

Honda HR-V Sport není jen dalším městským SUV. Konkurenci smázne designem i jízdními vlastnostmi

Možná si při pohledu na model Honda HR-V Sport řeknete, že jde o další z řady městských crossoverů. Jakmile se však k vozu přiblížíte, jakmile otevřete dveře, usednete a chvíli s ním jezdíte, rychle změníte názor. Toto auto v konkurenci rozhodně vyčnívá. Pojďte společně zjistit proč. Povedený design Honda HR-V Sport rozhodně zaujme svým designem.

Číst více