Img 20230905 112819

Test Kia Niro EV: Papírově do města, reálně kamkoliv

Pod kapotou Kia Niro už nenajdete pohon, který by nebyl elektrifikovaný. Jste-li konzervativnější, můžete sáhnout po provedení HEV, tedy klasickým full hybridu. Chcete-li si dopřát i desítky kilometrů elektrické jízdy, je správnou volbou PHEV, tedy plug-in hybridní provedení. A ti nejprogresivnější mohou zvolit Kia Niro EV. Čistě elektrickou variantu městského crossoveru (CUV), který se však nebojí vyrazit i mimo něj. A to klidně hodně daleko. Styl plný energie Ztvárnění zcela nového Nira zaručeně přiláká obdivné pohledy kolemjdoucích, např.

Číst více
Img 20230801 181836

Test Kia Sportage: Když vám padne do oka, budete ji milovat

Kia vloni prodala v Evropě 542 423 vozů, tj. o 7,9 % více než v roce 2021. Celoroční podíl na evropském trhu vzrostl z rekordní hodnoty 4,3 %, které značka dosáhla v roce 2021. Už tahle čísla jasně ukazují a naznačují, že korejská automobilka se jasně začíná řadit mezi ty, se kterými se v Evropě, a tedy i v České republice musí počítat. Jedním ze zástupců v portfoliu je i Kia Sportage. Jak dopadl test tohoto SUV? Buď se vám líbí, nebo ne Jestli Kia poslední roky něčím jasně vyčnívá, nejsou to jenom technologické inovace a uvedení elektrifikovaných modelů. Je to také design.

Číst více
Img 20230711 124034

Test Kia XCeed: Crossover podle nových měřítek

Od ledna do června letošního roku prodala automobilka Kia celosvětově 1 575 920 vozidel. Jde o nejlepší výsledek prvního pololetí v historii této automobilky. Tento stav dává tušit, že si korejská značka dokáže ukousnout celkem slušný podíl z pomyslného koláče. A proč? No, protože dokáže nabídnout vcelku zajímavé vozy. Jako třeba modernizovaný model Kia XCeed, který jsem vyfasoval k týdennímu testu.

Číst více
0

Test KIA SPORTAGE 1,6 CRDI MHEV – za netradičním vzhledem se ukrývá vůz s prostorným interiérem a komfortním jízdním projevem

Kia Sportage je již dlouholetou stálicí v portfoliu jihokorejské automobilky, její aktuální pátá generace se obdobně jako sourozenecký Tucson značně odlišuje od své konkurence a přichází s celkem netradičním vzhledem. Vnější pojetí vozu je tedy velmi originální a výrazné, přijít nové generaci tzv. “na chuť “ chce rozhodně chvilku času.

Číst více
Img 20220719 115000

Test Kia EV6: Elektrický mimozemšťan, kvůli kterému bych spalováky zakázal hned zítra

Elektromobil Kia EV6 není ve světě aut žádnou neznámou. Naopak. Fanoušci aut jistě zaregistrovali, že se právě tento vůz pyšní titulem Evropské auto roku. Těm, kteří sledují více bulvární zprávy, jistě neunikla dopravní nehoda Jaromíra Jágra, která se stala právě v tomto voze. A těm, kteří čtou náš magazín, by teď neměla uniknout moje recenze. Jak v testu Kia EV6 obstála?

Číst více
Kia Rio 1

Test Kia Rio 1.0 T-GDI MHEV: Tichá voda břehy mele

Svatý grál manuální řidičské esence, jsem si odvezl já… Přiznám se, že nejsem zrovna příznivcem okázalých a luxusních vozů. Úplně nejraději mám snad až staromilskou jednoduchost a  uživatelskou přívětivost, takže dnešní velké obrazovky s nekonečným výčtem asistentů, mě spíše obtěžují. Možná jsem jen jeden z mnoha mladých staromilců, trvám však na tom, že nejsem zpátečník.

Číst více
Img 20210615 144239

Test Kia Sorento: Prostorný obývák na kolech, ke kterému připojíte i nabíjecí kabel

Hodně vozů spadajících do kategorie SUV jsou spíše přifouknutými malými vozy, kdy o celkové praktičnosti nemůže být řeč. To se naštěstí netýká na první pohled nepřehlédnutelného modelu Kia Sorento, jehož velikost jde ruku v ruce i s praktičností. V našem případě v provedení plug-in hybrid, kdy elektřina přináší především klady a na celkových dispozicích …

Číst více
Img 20210512 113236 1

Test Kia ProCeed: Odvážný shooting break dobře propojuje dva rozdílné světy

Stylové elegantní kupé, nebo praktický kombík? To je otázka, kterou musí každý zájemce op nové auto rozseknout jako první. Tedy, pokud zrovna neuvažuje nad vozem s označením Kia ProCeed, přinášející zajímavý koncept shooting brake. Co si pod ním představit? Doslova propojení dvou světů, lépe řečeno konceptů. Vezměte povedené kupé a dejte …

Číst více