0

Test Citroën C4 X SHINE – naftová motorizace a praktičtější tvary pro extravagantního Francouze

Poslední novinkou v portfoliu automobilky Citroën je model s označením C4 X. A jak jistě správně tušíte, jedná se o model, který navazuje na sourozeneckou C4. Citroën C4 je vozem disponujícím nápaditým a extravagantním vzhledem, který se stran exteriéru stal jistým průkopníkem u nových vozů této francouzské automobilky.

Číst více
Img 20230404 125958

Test Citroën C4 X: Nečekaně praktický sedan

Moderní vzhled fastbacku a elegance SUV. Tak nějak by se dala charakterizovat francouzská novinka s označeném Citroën C4 X. Abych byl ale opravdu konkrétní, nesmím zapomenout na fakt, že tomuhle auto můžete klidně říkat i sedan. Už z názvu je patrné, že auto částečně vychází ze známého kompaktního hatchbacku. V čem je stejné, v čem je jiné, jaké jsou benefity a jaká negativa? V mojí recenzi se to dozvíte.

Číst více
Img 20230307 151208

Test Citroën ë-C4 X: Elegance fastbacku s moderním vzhledem SUV, včetně nejekologičtější motorizace pod kapotou

Když se řekne crossover, logicky si představíme malé SUV. Citroën ale ukazuje, že to může být klidně trochu jinak. Že do kategorie crossoverů může patřit i sedan. Konkrétně mám na mysli auto s označením Citroën C4 X, který vychází ze známého kompaktního hatchbacku. Tuhle novinku, označenou písmenem X, nabídne automobilka s benzinovou, naftovou i plně elektrickou motorizací. A tou jsem týden jezdil já, takže jdeme na to.

Číst více
Img 20221129 132541

Test Citroën C5 X Hybrid: Když se sen o nadpozemském komfortu stane skutečností

Jak by mělo vypadat dokonalé auto? Mělo by být praktické a prostorné? Mělo by lahodit oku? A mělo by být také neuvěřitelně komfortní? Tak přesně tyhle otázky se museli honit hlavou těm, kteří stojí za vozem Citroën C5 X. A jak se jim povedlo proměnit jejich cíle v realitu? Napoví moje recenze. Avantgardní styl Asi bych těžko hledal někoho, komu by se Citroën C5 X nelíbil.

Číst více
Img 20221011 155556

Test Citroën C5 Aircross Plug-in hybrid: Rodinné pohodlí na čtyřech kolech

Začátkem letošního roku se Citroën C5 Aircross dočkal faceliftu, který auto především designově trochu omladil. Jelikož jsem zhruba v polovině předchozího roku C5 Aircross testoval, byl jsem zvědavý na letošní test a na to, kam modernizace dokázala auto posunout. A hlavně, zda si dokázalo zachovat stále svá pozitiva. Tak, jdeme na to. Moderní a dynamický styl Změny v designu jsou patrné na první pohled.

Číst více
0

Test Citroën ë-Berlingo XTR – oblíbený rodinný vůz a elektrické pohonné ústrojí

Citroën Berlingo aktuální třetí generace je na trhu již delší dobu, my jsme ho měli možnost vyzkoušet jak s klasickou naftovou motorizací a šestistupňovým manuálem, tak i s tříválcovým benzínem kombinovaným s osmistupňovým automatem. V obou případech nás pak tento vůz ujistil o svých kvalitách v podobě nebývalé praktičnosti a příjemné vnitřní prostornosti.

Číst více
Img 20210608 141424

Test Citroën C4: Auto jako z jiného světa, se kterým se nechcete držet při zemi

Kdo si počká, ten se dočká. I takto se dá hovořit o modelu Citroën C4, který ve své první generaci spatřil světlo světa už v roce 2004. Po osmi letech však došlo k ukončení produkce, a pokud nebereme v potaz částečnou náhradu vozem s podtitulem C4 Cactus, museli jsme si na klasickou druhou generaci „Cé Čtyřky“ počkat až do současné doby.

Číst více
Img 20210427 155732 1

Test Citroën C5 Aircross Hybrid: Pohodlný rodinný kočár jezdící i zadarmo

Citroën je další z automobilek které si předsevzali, že v budoucnu chtějí produkovat jenom taková auta, která k pohonu využívají více či míně elektřiny. V případě francouzské automobilky to má být v roce 2025. A první takovou předzvěstí této cesty je Citroën C5 Aircross Hybrid, který v loňském roce dorazil na český trh. Má snahu zakotvit …

Číst více