Test Citroën C5 X Hybrid: Když se sen o nadpozemském komfortu stane skutečností

Jak by mělo vypadat dokonalé auto? Mělo by být praktické a prostorné? Mělo by lahodit oku? A mělo by být také neuvěřitelně komfortní? Tak přesně tyhle otázky se museli honit hlavou těm, kteří stojí za vozem Citroën C5 X. A jak se jim povedlo proměnit jejich cíle v realitu? Napoví moje recenze. Avantgardní styl Asi bych těžko hledal někoho, komu by se Citroën C5 X nelíbil.

Číst více

Test Citroën C5 Aircross Plug-in hybrid: Rodinné pohodlí na čtyřech kolech

Začátkem letošního roku se Citroën C5 Aircross dočkal faceliftu, který auto především designově trochu omladil. Jelikož jsem zhruba v polovině předchozího roku C5 Aircross testoval, byl jsem zvědavý na letošní test a na to, kam modernizace dokázala auto posunout. A hlavně, zda si dokázalo zachovat stále svá pozitiva. Tak, jdeme na to. Moderní a dynamický styl Změny v designu jsou patrné na první pohled.

Číst více

Test Citroën ë-Berlingo XTR – oblíbený rodinný vůz a elektrické pohonné ústrojí

Citroën Berlingo aktuální třetí generace je na trhu již delší dobu, my jsme ho měli možnost vyzkoušet jak s klasickou naftovou motorizací a šestistupňovým manuálem, tak i s tříválcovým benzínem kombinovaným s osmistupňovým automatem. V obou případech nás pak tento vůz ujistil o svých kvalitách v podobě nebývalé praktičnosti a příjemné vnitřní prostornosti.

Číst více

Test Citroën C4: Auto jako z jiného světa, se kterým se nechcete držet při zemi

Kdo si počká, ten se dočká. I takto se dá hovořit o modelu Citroën C4, který ve své první generaci spatřil světlo světa už v roce 2004. Po osmi letech však došlo k ukončení produkce, a pokud nebereme v potaz částečnou náhradu vozem s podtitulem C4 Cactus, museli jsme si na klasickou druhou generaci „Cé Čtyřky“ počkat až do současné doby.

Číst více

Test Citroën C5 Aircross Hybrid: Pohodlný rodinný kočár jezdící i zadarmo

Citroën je další z automobilek které si předsevzali, že v budoucnu chtějí produkovat jenom taková auta, která k pohonu využívají více či míně elektřiny. V případě francouzské automobilky to má být v roce 2025. A první takovou předzvěstí této cesty je Citroën C5 Aircross Hybrid, který v loňském roce dorazil na český trh. Má snahu zakotvit …

Číst více

Test Citroënu C5 Aircross SHINE 1.6 PureTech EAT8 – i nadále komfortní a velmi pohledné SUV

Citroën C5 Aircross byl představen již v roce 2017, nově však jako zástupce kategorie SUV, tedy kategorie, která se již toho času těšila velké oblíbenosti.    Po modelu Cactus, který byl vybaven „inovativními“ a bezpečnostními prvky airbumb, se Citroën vydal na své celkem „baculaté“ období. Tento designový jazyk se celkem logicky podepsal i na vnějším vzhledu modelu C5 Aircross.

Číst více

Citroën C5 Aircross láká na výjimečné pohodlí při jízdě a notnou dávku stylu

Citroën C5 Aircross už svým názvem jasně připomíná, že je inspirován konceptem Citroën Aircross, který byl představen v roce 2015. Jde o další z vozidel, které mají jasně definovat současný vývoj související s oblibou vozů kategorie SUV, která byla značkou odstartována v roce 2017, uvedením modelu C3 Aircross. A jak „Cé pětka“ obstojí na současném trhu? To prozradí náš test.

Číst více