Young Sports Man Bicycle European City Sports Urban Environments

Vášniví cyklisté mají pro řízení elektromobilu lepší předpoklady, než zkušení řidiči spalováků

Jeden z tradičních argumentů odpůrců elektromobilů je, že auto s elektrickým motorem prostě není auto. A zdá se, že na tomhle odvážném tvrzení je více pravdy, než by se na první pohled zdálo. Nejde jen o automatickou převodovku, která se třeba ve Spojených státech prosadila už před několika dekádami, ale na české silnice proniká až v posledních letech. Zdá se, že elektromobily mají třeba s bicykly společného více, než tušíte. Ukazuje se totiž, že právě cyklisté jsou za volantem elektromobilů nejúspěšnější a dokážou z tohoto typu auta dostat více než jiní řidiči.

Číst více
Kia Ev9 Dobijeni

Nová Kia EV9: Plně nabitá baterie vozidla vám zajistí elektřinu pro celý dům až na 4 dny

Vůz Kia EV9, nový špičkový model od značky Kia, přichází na evropský trh s ambicí změnit pravidla hry v oblasti elektrických vozů. Toto velké SUV není jenom prostorné a s dlouhým dojezdem, ale rovněž nabízí revoluční funkce, které posouvají možnosti elektrické mobility na novou úroveň. Inovativní funkce V2X vás zachrání před blackoutem Kia EV9 se může pyšnit nejen obousměrným dobíjením, ale také funkcemi V2G (vehicle-to-grid) a V2H (vehicle-to-home), což se souhrnně označuje jako V2X. Co vlastně tato zkratka znamená a k čemu je dobrá? V2G: zabezpečení elektrické sítě Funkce V2G umožňuje vozidlu Kia EV9 reagovat na výkyvy v distribuční síti.

Číst více
Electric Car Charging Station

Eko úzkost: Nedostatečná infrastruktura pro elektrická vozidla způsobuje stres u řidičů

S nástupem klimatické krize a rostoucím tlakem na snižování emisí skleníkových plynů se elektrická vozidla (EV) stávají stále populárnější volbou pro environmentálně uvědomělé spotřebitele. Avšak i přes jejich nesporné ekologické výhody, mnoho řidičů čelí nečekanému stresu spojenému s nedostatečnou infrastrukturou pro EV. Tento fenomén, často označovaný jako “eko úzkost“, se projevuje obavami z omezeného dojezdu, nedostatku nabíjecích stanic a celkové nejistotě týkající se praktičnosti používání EV jako primárního dopravního prostředku. Omezený dojezd: Jednou z hlavních obav řidičů EV je omezený dojezd jejich vozidel.

Číst více
Man Charging Electric Car By House

Týden jsem jezdil elektromobilem. Nic podobného nechci nikdy opakovat

Na vlastní kůži jsem vyzkoušel a vím, že chci zůstat u spalováku. Elektromobilita v tuhle chvíli není pro mě. I když samozřejmě vím, chápu a respektuji, že mnohým vyhovovat může. Můj negativní pohled je ovlivněn i tím, že nemáme rodinný domek. Žiji v bytě a naše město bohužel nedisponuje žádnými nabíjecími stanicemi. To mi týdenní život s elektro autem značně komplikovalo.

Číst více
Fgsofuyluz2mg54dfv6t

Elektrický Ford Mustang Mach-E získal plných pět hvězdiček za bezpečnost i za životní prostředí

Ford Mustang Mach-E přidal na svůj neustále se rozšiřující seznam nejrůznějších ocenění maximální pětihvězdičkové hodnocení od Euro NCAP i Green NCAP. Nové elektrické SUV značky Ford ocenila pěti hvězdičkami jak nezávislá autorita, která se zabývá hodnocením bezpečnosti automobilů, tak nezávislá iniciativa podporující vývoj ekologicky šetrných a hospodárných vozů.

Číst více
Cupra Born Produktion Bei Vw

Cupra zahajuje novou éru výrobou svého prvního 100% elektromobilu: CUPRA Born

CUPRA spustila sériovou výrobu svého prvního 100% elektromobilu s označením CUPRA Born v závodě Cvikov v Německu. U příležitosti zahájení výroby nového modelu navštívil největší závod na výrobu elektromobilů v Evropě předseda představenstva Wayne Griffiths spolu s dalšími členy představenstva. V Cvikově je přivítal Stefan Loth, předseda představenstva společnosti Volkswagen Sachsen a bývalý vedoucí závodu Martorell.

Číst více
Ioniq 5 2

Pohon elektromobilu Hyundai IONIQ 5 byl zařazen mezi 10 nejlepších letošního roku

Pohon elektromobilu Hyundai IONIQ 5 obdržel ocenění „2022 Wards 10 Best Engines & Propulsion Systems“, každoročně udělované 10 nejlepším spalovacím motorům a systémům pohonu podle organizace Wards. Anketa oceňuje mimořádně pokrokové pohonné systémy, které jsou zcela nové nebo výrazně vylepšené. IONIQ 5 byl mezi nejlepší desítku vybrán pro své výkony, rychlé nabíjení, dlouhý dojezd a příznivou cenu.

Číst více
Kia Ev6 Gt 03 (3)

Nejvýkonnější Kia vstupuje na český trh

Dosud nejvýkonnější sériově vyráběný vůz značky Kia, model EV6 GT, je od dnešního dne k objednání u českých autorizovaných prodejců značky. Prvním zákazníkům budou vozy dodávány od prvního čtvrtletí roku 2023. Sportovně zaměřená verze GT doplňuje nabídku modelu EV6, který si za prvních 11 měsíců od uvedení na český trh zakoupilo již 115 zákazníků.

Číst více