Test PEUGEOT 408 GT HYBRID 225 e-EAT8 – velmi stylový kříženec, který je všude středem pozornosti

V posledních letech nás francouzská automobilka Peugeot zásobuje vozy, před kterými musíme jednoduše smeknout klobouk. Od modelu 508, který na nás vystrčil pověstné “tesáky“, disponuje vnější vzhled těchto vozů jednoznačně vzestupnou tendencí. Celkem nedávným milníkem se pak stal model 308, který aktuální rukopis vozů značky Peugeot posunul zase o znatelný krok dále.

Číst více

Test Peugeot 208 GT: Malý městský vůz se slušným výkonem

Peugeot 208 můžete aktuálně pořídit ve třech variantách pohonu. S dieselovým motorem, se spalovacím benzínovým motorem, nebo jako e-208 s elektromotorem. Já testoval variantu benzinového tříválce 1,2 Pure Tech s výkonem 130 koní. A jak auto obstálo? Celkově víte, že Peugeoty mám v poslední době hodně rád, ale budu objektivní… Neodolatelný styl Jestli je někdo, komu se nové Peugeoty nelíbí, rád se s ním setkám a osobně promluvím.

Číst více

Test Peugeot 408: francouzský fešák se základní motorizací

Koukám se na Peugeot 408 a říkám si – je to hatchback, liftback, nebo crossover? Jediné, co vím se stoprocentní jistotou, že to není sedan. Ale zmíněné tři předchozí kategorie se u tohoto modelu tak nějak prolínají, což rozhodně působí zajímavým dojmem. Mám-li být ale přesto konkrétní, asi se shodnu s tím, co říká Peugeot – že jde o nový inspirativní vzhled fastbacku.

Číst více

Test Peugeotu 308 SW 1.5 BlueHDi 130 EAT 8 – ideální kombinace

Na novou generaci Peugeotu 308 jsme si museli počkat rovných osm let a s lehkým odstupem času je nutné konstatovat, že se čekání opravdu vyplatilo. Peugeot 308 k nám totiž dorazil ve velkém stylu, jeho výrazně tvarovaný a nápaditý exteriér adekvátně podtrhuje nadčasový a kvalitně zpracovaný interiér. Vůz je tradičně nabízený jako klasický hatchback, nebo jako kombi s označením SW.

Číst více

Test Peugeotu 308 SW e-GT HYBRID 225 e-EAT8 – rodinné kombi nejen atraktivního vzhledu

Model 308 je stran prodejnosti jedním z nejdůležitějších vozů v rámci portfolia automobilky Peugeot. Na nové, již třetí generaci, si tak automobilka dala opravdu záležet. Nová 308 tak přijíždí s velmi atraktivním vnějším vzhledem, značně futuristickým interiérem a širokou paletou nabízených pohonných ústrojích včetně těch elektrifikovaných.

Číst více

Test Peugeot e-Rifter: Dokonalý rodinný koráb s jednou drobnou vadou na kráse

Najít optimální rodinné auto nemusí být úplně snadné. Co hraje při výběru hlavní roli, je pochopitelně praktičnost. Tedy dostatek místa pro všechny pasažéry, zadní sedačky s Isofixem, ale i velký zavazadlový prostor. A že auto na první pohled nevypadá nijak dokonale a je to spíše krabice? To v danou chvíli vůbec nevadí. Hlavně že rodinu doveze, kam má.

Číst více

Test Peugeot 308 HYBRID: Souhra benzínu a elektřiny v designové lahůdce

Jestli mě nějaké auto dokázalo svým designem v poslední době uchvátit hned na první pohled, byl to rozhodně Peugeot 308. Třetí generace vozu, který se poprvé objevil v roce 2007, velmi dobře ví, jak zaujmout. Do týdenního testu jsem tentokrát dostal verzi označenou jako Peugeot 308 HYBRID 225 e-EAT8. V tomhle krkolomném názvu ale nehledejte žádné složitosti.

Číst více

Test Peugeot 308: Povedený kompaktní hatchback rozčeřil evropské vody nejenom svým vzhledem

Když došlo na zveřejnění finalistů ankety Evropské auto roku 2022, byla řada lidí… řekněme překvapena, i když to správné slovo má být přece jenom trochu jiné. Ze sedmice finalistů bylo 6 elektromobilů a jenom jedno auto mělo pod kapotou spalovací motor. Nebudu to protahovat, ano, byl to Peugeot 308. Kompaktní hatchback, který si dokázal získat porotu na svou stranu.

Číst více

Test Peugeot 508 Hybrid: Charismatický odvážný krasavec, který umí být úsporný a příjemně tichý

Není důvod dlouho přemýšlet nad tím, čím tohle auto zaujme. Těžko by někdo odpověděl něco jiného než slovo design. Stačí první pohled a musíte Peugeot 508 milovat. Ale není to jenom vzhled, který stojí za zmínku. Je to také hybridní pohon, kterým Peugeot nejenom ukazuje, že to s elektrifikací myslí vážně, ale který tomuhle autu skvěle prospívá.

Číst více