Img 20231219 154345

Test Peugeot e-2008 GT: Příjemný elektromobil

V loňském roce byla představena modernizovaná verze vozu Peugeot e-2008. Už před ní se jednalo o designově povedené auto, které bylo nyní posunuto opět o kousek dále. Pokud jde o ty nejvýraznější změny exteriéru, jsou to rozhodně modifikované světlomety, ale také upravená maska chladiče. Dále nelze zapomenout ani na nové designy hliníkových kol. Nový Peugeot e-2008 je SUV s osobitým vzhledem. Je vybaven nejnovější generací Full LED světlometů s již tradičními 3 vrypy lvích drápů denního svícení a 3 LED drápy zadních světel.

Číst více
0

Test PEUGEOT 508 SW PSE – povedená modernizace podpořená vrcholným plug-in hybridním pohonem

Jaro roku 2023 přineslo tradiční generační modernizaci mého oblíbence, tedy Peugeotu 508. Avizované omlazení si pak pohrálo s jeho vnějším vzhledem a jistých inovací se dočkal také samotný interiér vozu. Do redakčního testu se mi tento krasavec dostal v průběhu vánočních svátků a hned v jeho vrcholné, celkem limitované, verzi PSE. Peugeot 508 PSE (Peugeot Sport Engineered) je “sportovním“ vozem současnosti, současnosti ovlivněné značnou dávkou elektrifikace. Tato verze je navíc vybavena řadou kosmetických změn, které podporují její sportovní charakter.

Číst více
Img 20230912 191515

Test Peugeot 308 HYBRID: Elektrické dojíždění, benzinové cestování

Bydlet v rodinném domku, ideálně s garáží, dával by mi plug-in hybrid jasný smysl. Na to dojíždění do práce, pro dítě do školky, na nákupy… pěkně ekologicky a ekonomicky na elektřinu, na delší cesty na benzín. Není proto divu, že prodeje hybridních aut meziročně rostou. Mezi zástupce takzvaných “dobíjecích“ hybridů patří i Peugeot 308. Ten může svým názvem lehce mást, protože označení HYBRID v tomto případě neřadí vůz do kategorie (samonabíjecích) full hybridů, ale do kategorie (nabíjecích) plug-in hybridů. Tedy těch, kde se už bez kabelu a zásuvky neobejdete.

Číst více
0

TEST Peugeot 3008 BlueHDi 130 EAT8 GT – stylové rodinné SUV a úsporná naftová motorizace se jeví jako ideální kombinace

Trendy kategorie kompaktních SUV disponuje dlouhodobě také zástupcem ze stáje automobilky Peugeot. Její 3008 je líbivým vozem, který v roce 2020 prošel poslední modernizací a nyní již netrpělivě vyhlíží svého generačního nástupce. Stran pohonných ústrojí disponovala 3008 vždy širokou paletou nabízených motorizací včetně těch elektrifikovaných. Já jsem však aktuálně usedl do vozu, který byl osazen jednou z těch generačně spíše “starších“ motorizací, společnost mi tedy v rámci týdenního testu dělala 3008 disponující základní naftovou motorizací kombinovanou s osmistupňovým automatem. A ano i pod kapotou tohoto kompaktního SUV funguje toto pohonné ústrojí naprosto bezproblémově.

Číst více
0

Test PEUGEOT 408 GT HYBRID 225 e-EAT8 – velmi stylový kříženec, který je všude středem pozornosti

V posledních letech nás francouzská automobilka Peugeot zásobuje vozy, před kterými musíme jednoduše smeknout klobouk. Od modelu 508, který na nás vystrčil pověstné “tesáky“, disponuje vnější vzhled těchto vozů jednoznačně vzestupnou tendencí. Celkem nedávným milníkem se pak stal model 308, který aktuální rukopis vozů značky Peugeot posunul zase o znatelný krok dále.

Číst více
Img 20230509 152342

Test Peugeot 208 GT: Malý městský vůz se slušným výkonem

Peugeot 208 můžete aktuálně pořídit ve třech variantách pohonu. S dieselovým motorem, se spalovacím benzínovým motorem, nebo jako e-208 s elektromotorem. Já testoval variantu benzinového tříválce 1,2 Pure Tech s výkonem 130 koní. A jak auto obstálo? Celkově víte, že Peugeoty mám v poslední době hodně rád, ale budu objektivní… Neodolatelný styl Jestli je někdo, komu se nové Peugeoty nelíbí, rád se s ním setkám a osobně promluvím.

Číst více
Img 20230328 133329

Test Peugeot 408: francouzský fešák se základní motorizací

Koukám se na Peugeot 408 a říkám si – je to hatchback, liftback, nebo crossover? Jediné, co vím se stoprocentní jistotou, že to není sedan. Ale zmíněné tři předchozí kategorie se u tohoto modelu tak nějak prolínají, což rozhodně působí zajímavým dojmem. Mám-li být ale přesto konkrétní, asi se shodnu s tím, co říká Peugeot – že jde o nový inspirativní vzhled fastbacku.

Číst více
0

Test Peugeotu 308 SW 1.5 BlueHDi 130 EAT 8 – ideální kombinace

Na novou generaci Peugeotu 308 jsme si museli počkat rovných osm let a s lehkým odstupem času je nutné konstatovat, že se čekání opravdu vyplatilo. Peugeot 308 k nám totiž dorazil ve velkém stylu, jeho výrazně tvarovaný a nápaditý exteriér adekvátně podtrhuje nadčasový a kvalitně zpracovaný interiér. Vůz je tradičně nabízený jako klasický hatchback, nebo jako kombi s označením SW.

Číst více
0

Test Peugeotu 308 SW e-GT HYBRID 225 e-EAT8 – rodinné kombi nejen atraktivního vzhledu

Model 308 je stran prodejnosti jedním z nejdůležitějších vozů v rámci portfolia automobilky Peugeot. Na nové, již třetí generaci, si tak automobilka dala opravdu záležet. Nová 308 tak přijíždí s velmi atraktivním vnějším vzhledem, značně futuristickým interiérem a širokou paletou nabízených pohonných ústrojích včetně těch elektrifikovaných.

Číst více
Img 20220817 090823

Test Peugeot e-Rifter: Dokonalý rodinný koráb s jednou drobnou vadou na kráse

Najít optimální rodinné auto nemusí být úplně snadné. Co hraje při výběru hlavní roli, je pochopitelně praktičnost. Tedy dostatek místa pro všechny pasažéry, zadní sedačky s Isofixem, ale i velký zavazadlový prostor. A že auto na první pohled nevypadá nijak dokonale a je to spíše krabice? To v danou chvíli vůbec nevadí. Hlavně že rodinu doveze, kam má.

Číst více