0

Test MAZDA 3 E-SKYACTIV X 186 – i nadále svá

Mazda 3 aktuální generace brázdí silnice již od roku 2019, její nepřehlédnutelný design je v případě tohoto vozu navíc doplněn o kvalitně zpracovaný interiér a skvělé jízdní vlastnosti, které se opírají o neutuchající odpor k přeplňování a o vyšší kubatury nabízených motorizací. My jsme aktuálně usedli do vozu, který byl vybaven celkem unikátní motorizací nesoucí označení e-Skyactiv X. V konkrétním případě se pak jedná o nejnovější počin z portfolia nabízených motorizací, tento tzv. „diesel na benzín“ je technologicky zajímavým mild hybridem, který v případě našeho vozu navíc kooperoval s výborným šestistupňovým manuálem.

Číst více
2

Test Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D254 – opravdu tady někdo říkal naftový šestiválec ?

Tak jsme se konečně dočkali, Mazda CX 60 s novinkovým naftovým šestiválcem prošla naším redakčním testem. A hned na úvod vám mohu s klidem prozradit, že tato specifikace je opravdu skvělá.   Mazda s novou „šedesátkou“ adekvátně navazuje na trend, kterému je automobilka věrná již delší dobu, jednoduše si i nadále jedou „to svoje“ a dělají to sakra dobře. Osadit v dnešní době vůz přeplňovanou naftovou šestiválcovou motorizací o objemu 3,3 l chce rozhodně dostatek odvahy, a hlavně pokročilé technologie. V Mazdě se to povedlo a CX 60 s prostorným a tradičně kvalitně zpracovaným interiérem obohatili o nebývale příjemně jízdní vlastnosti.

Číst více
0

Test Mazdy CX-60 2.5 e-Skyactiv PHEV – rozpačité čekání na šestiválec

Představení nové Mazdy CX 60 vyvolalo v automobilových kuloárech celkem slušné pozdvižení, jeho původ však úplně nepramení v tom, že se jedná o zcela nový model automobilky. Hlavním tahákem CX 60 se totiž stávají novinkové atmosférické šestiválce, které se usadily pod její kapotou. Mazda s novou „šedesátkou“ tedy adekvátně navazuje na trend, kterému je věrná již delší dobu.

Číst více
Img 20221122 130502

Test Mazda MX-30: Elektromobil vytvořený pro úplně jiný svět

Pro vozy Mazda jsem měl vždy určitou slabost. Líbil se mi design, charakteristicky červená barva, snaha dělat věci po svém (třeba absence dotykových displejů). A samozřejmě motory, kdy místo oturbených tříválců dokázala automobilka stále nabídnout atmosféry se slušným objemem i výkonem. No, a potom přišla Mazda MX-30. První elektromobil japonské automobilky. Jasně, tomuto trendu se žádná značka dříve nebo později nevyhde.

Číst více
Img 20221004 115421

Test Mazda CX-5 Skyactiv-G: Připravena na každou cestu, kterou si zvolíte

Modernizovaná Mazda CX-5 se na týden usídlila v mé garáži a už tím prvním, co mě překvapilo, byla barva. Žádná typicky červená, jakou pravidelně vídám na silnicích a na jakou jsem byl ve svých minulých testech zvyklý. Mazda CX-5, kterou jsem si vyzvedával k testu, byla v provedení Zircon Sand. Nejenom, že tento odstín skvěle vypadá, ale rozhodně budí pozornost a dotazy.

Číst více
0

TEST Mazda 2 Skyactiv-G90 M Hybrid – řidičsky zábavný kompakt

Mazda 2 aktuální generace prošla poslední modernizací už v roce 2020. Vůz však zaznamenal pouze minimální změny, které se týkaly především tradičních omlazovacích procedur. Automobilka se tedy i nadále drží nastoleného trendu, který přináší celkem zdrženlivý přístup k časté modernizaci jednotlivých modelů, a stejně tak si udržuje jistý odpor ke snižování kubatury svých motorizací a s tím spojenou absenci jejich přeplňování.

Číst více
Img 20211208 125944

Test Mazda CX-30: Jeden z posledních mohykánů jde cestou, od které se ostatní dávno odklonili

Když něco funguje, proč to měnit? Tuhle otázku si možná v životě položila celá řada z nás. Škoda jen, že si ji nepoložilo víc lidí v automobilovém průmyslu. Jinak by bylo mnohem více aut, jako je Mazda CX-30. Ano, už úvod začínám pozitivy o autě, jelikož má dva hlavní klady, které nad konkurencí jasně vyčnívají. Jaké?

Číst více
0

TEST MAZDA 3 E–SKYACTIV X 186 – lehká elektrifikace X

Mazda je i nadále svá, a to je rozhodně dobrá zpráva pro ty, kteří oceňují její originální přístup k pohonným jednotkám pod kapotou jejích vozů. Značný odpor k přeplňování a vyšší kubatury nabízených motorizací jsou i nadále trendem, který si automobilka drží. Nejnovějším počinem v rámci portfolia nabízených motorizací se stal lehce elektrifikovaný „diesel na benzín“.

Číst více
0

Test Mazdy CX-5 Skyactiv-G AWD A/T EDITION 100 – oslava pokračuje

Po nedávno testované Mazdě 6 tu máme dalšího zástupce této japonské automobilky, který vzdává hold stoletému výročí od jejího založení. Redakčním testem nám tedy aktuálně prošel model CX-5, pohledné středně velké SUV okořeněné elegantními prvky, které jsou určené právě pro limitovanou sérii EDITION 100. Vůz byl dále vybaven nejsilnějším atmosférickým …

Číst více