Test Mazda CX-30: Jeden z posledních mohykánů jde cestou, od které se ostatní dávno odklonili

Když něco funguje, proč to měnit? Tuhle otázku si možná v životě položila celá řada z nás. Škoda jen, že si ji nepoložilo víc lidí v automobilovém průmyslu. Jinak by bylo mnohem více aut, jako je Mazda CX-30. Ano, už úvod začínám pozitivy o autě, jelikož má dva hlavní klady, které nad konkurencí jasně vyčnívají. Jaké?

Číst více

TEST MAZDA 3 E–SKYACTIV X 186 – lehká elektrifikace X

Mazda je i nadále svá, a to je rozhodně dobrá zpráva pro ty, kteří oceňují její originální přístup k pohonným jednotkám pod kapotou jejích vozů. Značný odpor k přeplňování a vyšší kubatury nabízených motorizací jsou i nadále trendem, který si automobilka drží. Nejnovějším počinem v rámci portfolia nabízených motorizací se stal lehce elektrifikovaný „diesel na benzín“.

Číst více

Test Mazdy CX-5 Skyactiv-G AWD A/T EDITION 100 – oslava pokračuje

Po nedávno testované Mazdě 6 tu máme dalšího zástupce této japonské automobilky, který vzdává hold stoletému výročí od jejího založení. Redakčním testem nám tedy aktuálně prošel model CX-5, pohledné středně velké SUV okořeněné elegantními prvky, které jsou určené právě pro limitovanou sérii EDITION 100. Vůz byl dále vybaven nejsilnějším atmosférickým …

Číst více

Test Mazdy 3 Hatchback 2.0 Skyactiv-G150 AT – s nejsilnějším atmosférickým dvoulitrem a automatem pod kapotou

Japonská automobilka Mazda nám s poslední generací modelu 3 přinesla jeden z nejhezčích vozů své kategorie. Mazda 3 Hatchback je po stránce vnějšího designu velmi povedeným vozem, který navíc také skvěle jezdí. My jsme aktuálně redakčnímu testu podrobili Mazdu 3 se nejsilnější dvoulitrovou benzínovou motorizací Skyactiv–G150, která nabídla slušných 110 kW výkonu (150 koní) a spolupráci se šestistupňovým automatem.

Číst více

Test Mazda 3: Diesel na benzín, hybridní technologie a spousta stylu a elegance

Je mnoho věcí, kterými tato Mazda 3 dokáže zaujmout. Je to skvělý vzhled, elegance, praktičnost, pohodlí, ale hlavně… Ano, je to motorizace. V podstatě revoluční motor Skyactiv-X, který lze charakterizovat, pokud nechceme zacházet do složitých technických detailů, jako naftový motor na benzin. A jak se autu v našem testu dařilo? Design Mazda 3 sedan vypadá na první pohled skvěle a elegantně.

Číst více

Mazda CX 30 Skyactiv-X 180 – novinkou v portfoliu a s „revolučním“ motorem pod kapotou

Po delší době tu máme opět mojí oblíbenou Mazdu. Tentokrát se však jedná o dvojitou premiéru. Redakčním testem nám totiž prošel novinkový model CX-30, který si pod kapotu vysloužil inovativní motorizací Skyactiv-X. Mazda CX-30 se, v rámci portfolia automobilky, velikostně řadí mezi modely CX-3 a CX-5. Potencionálním zákazníkům tedy takto rozšířená paleta nabízených vozů jistě usnadní výběr budoucího automobilu.

Číst více

Test Mazdy MX-5. Hbitosti a sportovního charakteru má i s novým dvoulitrem stále na rozdávání

Máme tu opět léto, roční období, které se jednoduše neobejde bez Mazdy MX-5. Stejně tak, jako tomu bylo v loňském roce, i letos se mi do redakčního testu dostala Mazda MX-5 v karosářském provedení RF, protentokrát ale s modernizovanou dvoulitrovou motorizací disponující výkonem 135 kW. Ostřejší rysy čtvrté generaci sluší Testované RF …

Číst více