Test Mazda MX-30: Elektromobil vytvořený pro úplně jiný svět

Pro vozy Mazda jsem měl vždy určitou slabost. Líbil se mi design, charakteristicky červená barva, snaha dělat věci po svém (třeba absence dotykových displejů). A samozřejmě motory, kdy místo oturbených tříválců dokázala automobilka stále nabídnout atmosféry se slušným objemem i výkonem. No, a potom přišla Mazda MX-30. První elektromobil japonské automobilky. Jasně, tomuto trendu se žádná značka dříve nebo později nevyhde.

Číst více

Test Mazda CX-5 Skyactiv-G: Připravena na každou cestu, kterou si zvolíte

Modernizovaná Mazda CX-5 se na týden usídlila v mé garáži a už tím prvním, co mě překvapilo, byla barva. Žádná typicky červená, jakou pravidelně vídám na silnicích a na jakou jsem byl ve svých minulých testech zvyklý. Mazda CX-5, kterou jsem si vyzvedával k testu, byla v provedení Zircon Sand. Nejenom, že tento odstín skvěle vypadá, ale rozhodně budí pozornost a dotazy.

Číst více

TEST Mazda 2 Skyactiv-G90 M Hybrid – řidičsky zábavný kompakt

Mazda 2 aktuální generace prošla poslední modernizací už v roce 2020. Vůz však zaznamenal pouze minimální změny, které se týkaly především tradičních omlazovacích procedur. Automobilka se tedy i nadále drží nastoleného trendu, který přináší celkem zdrženlivý přístup k časté modernizaci jednotlivých modelů, a stejně tak si udržuje jistý odpor ke snižování kubatury svých motorizací a s tím spojenou absenci jejich přeplňování.

Číst více

Test Mazda CX-30: Jeden z posledních mohykánů jde cestou, od které se ostatní dávno odklonili

Když něco funguje, proč to měnit? Tuhle otázku si možná v životě položila celá řada z nás. Škoda jen, že si ji nepoložilo víc lidí v automobilovém průmyslu. Jinak by bylo mnohem více aut, jako je Mazda CX-30. Ano, už úvod začínám pozitivy o autě, jelikož má dva hlavní klady, které nad konkurencí jasně vyčnívají. Jaké?

Číst více

TEST MAZDA 3 E–SKYACTIV X 186 – lehká elektrifikace X

Mazda je i nadále svá, a to je rozhodně dobrá zpráva pro ty, kteří oceňují její originální přístup k pohonným jednotkám pod kapotou jejích vozů. Značný odpor k přeplňování a vyšší kubatury nabízených motorizací jsou i nadále trendem, který si automobilka drží. Nejnovějším počinem v rámci portfolia nabízených motorizací se stal lehce elektrifikovaný „diesel na benzín“.

Číst více

Test Mazdy CX-5 Skyactiv-G AWD A/T EDITION 100 – oslava pokračuje

Po nedávno testované Mazdě 6 tu máme dalšího zástupce této japonské automobilky, který vzdává hold stoletému výročí od jejího založení. Redakčním testem nám tedy aktuálně prošel model CX-5, pohledné středně velké SUV okořeněné elegantními prvky, které jsou určené právě pro limitovanou sérii EDITION 100. Vůz byl dále vybaven nejsilnějším atmosférickým …

Číst více

Test Mazdy 3 Hatchback 2.0 Skyactiv-G150 AT – s nejsilnějším atmosférickým dvoulitrem a automatem pod kapotou

Japonská automobilka Mazda nám s poslední generací modelu 3 přinesla jeden z nejhezčích vozů své kategorie. Mazda 3 Hatchback je po stránce vnějšího designu velmi povedeným vozem, který navíc také skvěle jezdí. My jsme aktuálně redakčnímu testu podrobili Mazdu 3 se nejsilnější dvoulitrovou benzínovou motorizací Skyactiv–G150, která nabídla slušných 110 kW výkonu (150 koní) a spolupráci se šestistupňovým automatem.

Číst více