Modern Cars Parked Inside Closed Underground Parking Lot

Ztratil jsem parkovací lístek, tak jsem to vzal přes myčku. Měl jsem čisté auto a parkování zdarma

Kdo ztratí lístek za parkování, nemusí platit žádnou pokutu. Stačí, aby mu to trochu myslelo. A ze ztráty vjezdové kartičky se stane zajímavý benefit. Jít na správu parkoviště nebo obchodního centra obvykle znamená nutnost zaplatit pokutu. Její výše záleží na konkrétním obchodním centru. Může to být pár stovek, ale klidně i tisícovka. A to se málokomu chce zaplatit. Je to nutné?

Číst více
Cyclist Man Riding Bike Road

„Na cyklostezku nemusím, klidně můžu po silnici,“ argumentoval cyklista a dál se pletl autům

Nač jsou cyklostezky, když po nich cyklisté stejně nemusí jezdit? Nechci samozřejmě házet všechny do jednoho pytle. Většinou ti sváteční cyklisté nebo rodiny jsou naprosto v pohodě. Jezdí dle předpisů a silnice využívají minimálně. Horší jsou ale takzvaní závodníci, kterých jsem už potkal několik. Jednoho před pár dny. Hned vedle máš cyklostezku!

Číst více
Cars Parked Curb

„Pražák, co neumí parkovat,“ rozčílil jsem se. Ale on to byl vesničan jako já

Když jsem viděl, jak řidič zastavil před supermarketem na parkovacím místě, kouknul jsem se na SPZ a neodpustil si poznámku. „Pražák, co neumí parkovat,“ procedil jsem mezi zuby. Bohužel tak nahlas, že řidič mě kvůli otevřenému okénku slyšel. A mou poznámku nenechal bez povšimnutí a hned odvětil, koho prý myslím. Nejsem z Prahy! Po krátké výměně názorů jsem zjistil, že mu nejvíce vadí to titulování.

Číst více
Closeup Mechanic Working With Car Tire Auto Repair Shop

„Tohle si účtujete neoprávněně, tolik vám nezaplatím,“ vadilo muži po výměně kol v pneuservisu

Návštěva pneuservisu se může výrazně prodražit, pokud se jeho zaměstnanec rozhodne, že začne účtovat věci, o které majitel auta nemá sebemenší zájem. Že byly provedeny, zjistí až z konečné faktury, která je podstatně vyšší, než by měla být. Příspěvek našeho čtenáře by měl varovat každého, kdo ještě nemá přezuto. Standardní přezutí Mám vybraný pneuservis, do kterého jezdím roky.

Číst více
Close Up Car Being Charged With Electric Car Charger

Při nabíjení u obchodu jsem odebral elektřinu za desetikoruny. Z účtu mi zmizelo několik set korun

Nabíjet hybridní auto tam, kde to neznáte, může být pořádné riziko. Vím o tom své, když jsem se rozhodl dodat do auta trochu energie u nabíjecího stojanu Lidlu. Tenhle obchod mi byl vždycky sympatický, protože poskytoval nabíjení zdarma. Jak pomalé, tak i rychlé. Nyní už se platí, ale ceny nijak přemrštěné nejsou.

Číst více
Front View Man Holding Car Charger

Řidič Martin: Nabíjel jsem elektromobil u domu. Akční městská policie mi za to dala pokutu

Nabíjíte elektroauto na sídlišti, nikomu se nepletete, přesto vám důsledná městská policie dá pokutu. Záminku si může najít celkem jednoduše. Tak jako v případě Martina, který se podělil s naší redakcí o svůj příběh. Ten jenom ukazuje, jak komplikované může být vlastnictví elektroauta na sídlišti. Kde nabíjet? Kabelem z okna Provoz elektromobilu, pokud bydlíte na sídlišti, není rozhodně nic jednoduchého.

Číst více
Pre Owned 2828435 1280

Míra: Prodával jsem auto a známými triky jsem z kupce dostal více, než za kolik se vozy této kategorie běžně prodávají

Rozhodl jsem se prodat auto a stejně jako všichni ostatní, i já jsem chtěl dostat co nejvíce peněz. Rozhodl jsem se proto, že udělám maximum. Včetně několika známých fíglů, které mají vést k tomu, že kupec bez váhání vyplatí tolik, kolik budu chtít. Na začátku jsem si tím nebyl úplně …

Číst více