0

Test LEXUS LC 500 Convertible Hokkaidó Edition – z galerie umění rovnou do ulic

Kalendář hlásí již polovinu listopadu a já si jdu s úplným klidem vyzvednout vůz se stahovací plátěnou střechou. Dalo by se tedy podotknout, že na kabriolet nepanuje zcela ideální počasí. Když ale víte, že tím vozem je Lexus LC 500 Convertible, prožili byste s ním klidně i vánoční svátky. Lexus LC 500 je totiž automobilovou ikonou s kořeny sahajícími až k legendárnímu modelu LFA, tedy k vozu, který si po dlouholetém vývoji odbyl svoji premiéru na tokijském autosalonu už v roce 2009. Tato legenda osazená atmosférickým vidlicovým desetiválcem je dnes velmi ceněným sběratelským kouskem, který se doposud nedočkal svého nástupce.

Číst více
9

Test LEXUS RX 350h Luxury Panoramic – ikona prémiových SUV v nové generaci

Lexus RX je dnes vozem s celkem bohatou historií, jehož kořeny sahají právě ke zrodu kategorie prémiových SUV. Pro samotnou automobilku je pak RX velmi důležité, a to z toho důvodu, že se jedná o nejlépe prodávané auto v rámci jejího portfolia. Aktuální pátá generace byla světu představena již v minulém roce, na český trh se však dostala až v tom letošním.

Číst více
Img 20230117 115203

Test Lexus ES: Dravý manažerský sedan, který svou krásu ani po letech neztrácí

Píše se rok 1989 a světu je poprvé představen Lexus ES. Manažerský sedan, který si ihned získává velkou oblibu. Tu potvrzují i čísla, jelikož doposud se celosvětově prodalo více než 2,5 milionu těchto vozů. A jeden z nich se dostal i do mého testu. Konkrétně Lexus ES 300h F Sport TOP. Že se v označení nezvládáte úplně orientovat? Nevadí, ke všemu se dostanu.

Číst více
0

TEST Lexus LC 500 BESPOKE BUILD – když slova nestačí

Lexus LC 500 je automobilovou ikonou, o které už bylo publikováno opravdu mnoho materiálu. Jedná se o automobil, jehož kořeny sahají k legendárnímu modelu LFA, tedy k vozu, který si po dlouholetém vývoji odbyl svoji premiéru na tokijském autosalonu již v roce 2009. Tato legenda osazená atmosférickým vidlicovým desetiválcem je dnes velmi ceněným sběratelským kouskem, který se doposud nedočkal svého nástupce.

Číst více
0

Test Lexus NX 350h 4×4 E-Four LUXURY TOP – povedený mezigenerační posun

Redakčním testem nám aktuálně prošla nová generace Lexusu NX. Jeho první generační počin zaznamenal velmi slušná čísla prodejnosti a toto prémiové SUV s robustním designem, kvalitně zpracovaným interiérem a hybridním pohonem se tak stalo celkem oblíbené. S druhou generací přichází inovovaný vnější vzhled, v interiéru tolik očekávaný nový infotainment a dlouholetý specialista na hybridní pohony dopřál novému NX také plug-in hybridní pohonné ústrojí.

Číst více
0

Test Lexusu RX 450h AWD LUXURY (2020) – luxusní SUV a jeho aktuální modernizace

Lexus RX je již řadu let synonymem pro velké a luxusní SUV, které je vybaveno úsporným hybridním pohonným ústrojím. My jsme aktuálně vyzkoušeli jeho modernizovanou čtvrtou generaci, ta doznala lehkých retuší vnějšího vzhledu, dále si vysloužila dotykový displej palubního infotainmentu a nově také nabízí hybridní pohonné ústrojí čtvrté generace. Námi …

Číst více
0

Lexus RC 300h F SPORT – sportovní střih a komfortní jízdní vlastnosti v jednom balení

Na sklonku minulého roku se mi do rukou dostalo jedno velmi pohledné čtyřmístné kupé od značky Lexus. Konkrétně se jednalo o Lexus RC v hybridním provedení, tedy Lexus RC 300h. Testované RC je vozem, které poměrně úspěšně klame svým tělem. Jeho líbivý vnější vzhled je značně dynamický, přesto se však o jeho pohon stará velmi rozvážné a klidné hybridní pohonné ústrojí.

Číst více
Img 20191215 121051

Hybridní Lexus UX 250h skvěle vypadá i jede. Chyběla nám běžná výbava

Když se řekne Lexus, i neznalému se vybaví, že jde o divizi luxusních vozidel, spadající do koncernu Toyota. Jak toto splňuje hybridní model Lexus UX 250h? Ukazuje, že auto má co nabídnout jak z hlediska vzhledu, tak i jízdních vlastností. A výbava? U základní verze, která prošla naším testem, může být řada lidí přece jenom lehce zklamána. Ale pěkně po pořádku.

Číst více
0

Lexus UX 200 2WD COMFORT – zrozen pro město

Lexus UX je novým modelem značky, který vystoupil do hojně zastoupeného segmentu městských crossoverů. A jak si s touto výzvou tento prémiový vůz poradil, na to se vám budu v následujících řádcích snažit odpovědět. Do redakčního testu jsem si vysloužil Lexus UX v „nehybridní“ základní specifikaci, tedy s klasickým atmosférickým dvoulitrem, automatickou bezestupňovou CVT převodovkou a pohonem pouze přední nápravy.

Číst více