Test LEXUS RX 350h Luxury Panoramic – ikona prémiových SUV v nové generaci

Lexus RX je dnes vozem s celkem bohatou historií, jehož kořeny sahají právě ke zrodu kategorie prémiových SUV. Pro samotnou automobilku je pak RX velmi důležité, a to z toho důvodu, že se jedná o nejlépe prodávané auto v rámci jejího portfolia. Aktuální pátá generace byla světu představena již v minulém roce, na český trh se však dostala až v tom letošním.

Číst více

Test Lexus ES: Dravý manažerský sedan, který svou krásu ani po letech neztrácí

Píše se rok 1989 a světu je poprvé představen Lexus ES. Manažerský sedan, který si ihned získává velkou oblibu. Tu potvrzují i čísla, jelikož doposud se celosvětově prodalo více než 2,5 milionu těchto vozů. A jeden z nich se dostal i do mého testu. Konkrétně Lexus ES 300h F Sport TOP. Že se v označení nezvládáte úplně orientovat? Nevadí, ke všemu se dostanu.

Číst více

TEST Lexus LC 500 BESPOKE BUILD – když slova nestačí

Lexus LC 500 je automobilovou ikonou, o které už bylo publikováno opravdu mnoho materiálu. Jedná se o automobil, jehož kořeny sahají k legendárnímu modelu LFA, tedy k vozu, který si po dlouholetém vývoji odbyl svoji premiéru na tokijském autosalonu již v roce 2009. Tato legenda osazená atmosférickým vidlicovým desetiválcem je dnes velmi ceněným sběratelským kouskem, který se doposud nedočkal svého nástupce.

Číst více

Test Lexus NX 350h 4×4 E-Four LUXURY TOP – povedený mezigenerační posun

Redakčním testem nám aktuálně prošla nová generace Lexusu NX. Jeho první generační počin zaznamenal velmi slušná čísla prodejnosti a toto prémiové SUV s robustním designem, kvalitně zpracovaným interiérem a hybridním pohonem se tak stalo celkem oblíbené. S druhou generací přichází inovovaný vnější vzhled, v interiéru tolik očekávaný nový infotainment a dlouholetý specialista na hybridní pohony dopřál novému NX také plug-in hybridní pohonné ústrojí.

Číst více

Test Lexusu RX 450h AWD LUXURY (2020) – luxusní SUV a jeho aktuální modernizace

Lexus RX je již řadu let synonymem pro velké a luxusní SUV, které je vybaveno úsporným hybridním pohonným ústrojím. My jsme aktuálně vyzkoušeli jeho modernizovanou čtvrtou generaci, ta doznala lehkých retuší vnějšího vzhledu, dále si vysloužila dotykový displej palubního infotainmentu a nově také nabízí hybridní pohonné ústrojí čtvrté generace. Námi …

Číst více

Lexus RC 300h F SPORT – sportovní střih a komfortní jízdní vlastnosti v jednom balení

Na sklonku minulého roku se mi do rukou dostalo jedno velmi pohledné čtyřmístné kupé od značky Lexus. Konkrétně se jednalo o Lexus RC v hybridním provedení, tedy Lexus RC 300h. Testované RC je vozem, které poměrně úspěšně klame svým tělem. Jeho líbivý vnější vzhled je značně dynamický, přesto se však o jeho pohon stará velmi rozvážné a klidné hybridní pohonné ústrojí.

Číst více

Hybridní Lexus UX 250h skvěle vypadá i jede. Chyběla nám běžná výbava

Když se řekne Lexus, i neznalému se vybaví, že jde o divizi luxusních vozidel, spadající do koncernu Toyota. Jak toto splňuje hybridní model Lexus UX 250h? Ukazuje, že auto má co nabídnout jak z hlediska vzhledu, tak i jízdních vlastností. A výbava? U základní verze, která prošla naším testem, může být řada lidí přece jenom lehce zklamána. Ale pěkně po pořádku.

Číst více

Lexus UX 200 2WD COMFORT – zrozen pro město

Lexus UX je novým modelem značky, který vystoupil do hojně zastoupeného segmentu městských crossoverů. A jak si s touto výzvou tento prémiový vůz poradil, na to se vám budu v následujících řádcích snažit odpovědět. Do redakčního testu jsem si vysloužil Lexus UX v „nehybridní“ základní specifikaci, tedy s klasickým atmosférickým dvoulitrem, automatickou bezestupňovou CVT převodovkou a pohonem pouze přední nápravy.

Číst více

Lexus ES 300h F SPORT TOP – sportovní kabát pro hybridní technologii

O aktuálně testovaném Lexusu ES 300h F SPORT TOP jsem se již zmínil v recenzi, naposledy testovaného kousku této automobilky, Lexusu LS. Právě při jeho přejímce stálo toto ES F SPORT hned vedle přebíraného „elesa“ a já jsem v tu chvíli nevěděl, jakému vozu mám věnovat větší pozornost. Zda majestátnímu LS či sportovně střiženému ES.

Číst více