Ford Kuga St Line Phev 020

Ford odhalil, jak se chovají majitelé hybridů. Řada z nich ho nepoužívá tak, jak by měla

Každý majitel nejprodávanějšího automobilu s plug-in hybridním pohonem (PHEV) na evropském trhu mohl za loňský rok v průměru snížit své emise CO2 o ekvivalent zpáteční letenky z Londýna do Buenos Aires. Vyplývá to z aktuálních dat Fordu. Analýza anonymizovaných dat z vozů Ford Kuga Plug-In Hybrid (PHEV) ukázala, že zákazníci s tímto modelem v loňském roce v průměru najezdili něco přes 10 000 km.

Číst více
Renault Arkana 06

Renault Arkana Intens E-TECH Hybrid 145: Dámská volenka po francouzsku

SUV, MPV, shooting brake, kupé, sedan, kombi, pick-up, fastback, pětidveřový fastback, pětidveřový shooting brake… zkrátka čert aby se v tom vyznal. Kategorie se boří, přibývá kříženců (tzv. crossoverů) a automobilky si vyrábějí co chtějí a také si to notně freestylově pojmenovávají. A proto máme v testu SUV-kupé Renault Arkana. Psal se rok 2008, když na trh vstoupilo BMW X6.

Číst více
Unnamed

Nejprodávanější plug-in hybrid absolvuje téměř polovinu nájezdu na elektřinu, ukazují statistiky o reálném využívání

Ford Kuga Plug-In Hybrid (PHEV) byl v prvním pololetí roku 2021 celkově nejprodávanějším plug-in hybridem v Evropě1a jeho majitelé hojně využívají možnosti ujet až 56 kilometrů čistě na elektřinu. Vyplývá to z nejaktuálnějších dostupných údajů. Dle anonymizovaných provozních statistik Fordu absolvovali evropští řidiči Kugy PHEV 49 procent svého dosavadního letošního nájezdu v elektrickém režimu, při němž vůbec nedochází k aktivaci spalovacího motoru.

Číst více
Hyundai I30 1.5 T Gdi 14

Test Hyundai i30 1.5 T-GDI iMT fastback: Výkonný švihák

Český Hyundai z Nošovic. Český Hyundai. Neříká se to úplně jednoduše. Nedávno jsem shlédl oscarový film, který vypráví o americké továrně jedné čínské firmy. Konflikt Asijské s americkou náturou mi trochu připomněl Nošovice a Hyundai.  Teď tu před námi stojí nový Český Hyundai i30 Fastback. Zase tak moc český teda …

Číst více