1

Test Volkswagen Amarok 3.0 V6 PanAmericana

Volkswagen Amarok je vozem, který je na automobilovém trhu již od roku 2011. V průběhu uplynulých let nás pak tento model dokázal úspěšně přesvědčit o tom, jak všestranným vozem umí být. V mých očích je navíc také jistým průkopníkem, který svými jízdními vlastnostmi a nabízeným komfortem povýšil kategorii pracovních pick-upů na velmi slušnou alternativu k dnes tak oblíbené kategorii vozů SUV. V minulém roce se Amarok dočkal nové, teprve druhé, generace. S jejím příchodem přišel zcela nový vůz, který za svoji existenci vděčí úzké spolupráci mezi automobilkami Ford a Volkswagen.

Číst více
Img 20231010 105421

Test Volkswagen ID.3: Modernizovaný malý elektromobil využijete i za městem

Modelová řada Volkswagenu s označením ID není v dnešní době nic neznámého. Asi nikomu neuniklo, že jde výhradně o elektromobily, tedy jakousi cestu budoucnosti. Právě ID.3 byl úplně prvním představeným zástupcem takto pojmenované elektrifikované řady. A protože od představení uběhlo několik let, máme tu facelift. Povedl se? Volskwagen ID.3 ztělesňuje další fázi vývoje elektromobility se značkou Volkswagen: Zvenčí se ID.3 vyznačuje čistými liniemi, které mu dodávají sofistikovanější vzhled, zatímco jeho interiér zaujme vysoce kvalitními materiály a celou řadou asistenčních systémů, které jsou již součástí sériové výbavy. Tak vypadá čistě elektrická mobilita na úrovni doby.

Číst více
0

Test Volkswagen Golf GTI – tichá voda břehy mele

Po velmi stylovém kabrioletu držíme značku a usedáme do něčeho znatelně ostřejšího. Týdennímu testu jsme protentokrát podrobili Volkswagen Golf GTI. Jeho aktuální osmou generaci rozhodně není nutné nějak sáhodlouze představovat, k jejím hlavním inovacím patří především přepracovaná přední partie s celkem odvážným designem. Dále zde máme posun v pojednání samotné palubní desky, která se dočkala značné, mezi uživateli nepříliš oblíbené, digitalizace.

Číst více
2

Test VOLKSWAGEN T-ROC CABRIOLET – když léto, tak se vším všudy

Letní počasí je v plném proudu a nám se do redakčního testu dostal vůz, který je do této doby více než ideální. Týdennímu testu jsme tak podrobili Volkswagen T-Roc Cabriolet, aktuálně pouze jediný nabízený vůz “bez střechy“ z dnes tak nabitého portfolia této německé automobilky. VW T-Roc, základ pro tento cabriolet, spadá do kategorie velmi oblíbených kompaktních SUV.

Číst více
Img 20230613 105202

Test Volkswagen ID.5: Zvykněte si, že auto řídí vás. Potom ho můžete mít rádi

Portfolio elektrických Volkswagenů lze identifikovat velmi jednoduše, podle dvou písmenek ID. Pokud jsou tato písmena doplněna číslovkou, můžeme mluvit o hatchbacku ID.3, crossoveru ID.4, nebo o SUV kupé ID.5. Zatímco před dvěma lety jsem otestoval „trojku“, nyní jsem usedl do „pětky“. Konkrétně do modelu s označením Volkswagen ID.5 Pro Performance. A jaké jsou pocity?

Číst více
13

Test Volkswagen Touran 1.5 TSI Maraton Edition – rodinný specialista ze starých dobrých časů

Volkswagen Touran je zcela typickým zástupcem dnes již ohroženého druhu nesoucího označení MPV. Vozy této kategorie přináší svým uživatelům bohatě dimenzovaný vnitřní prostor při zachování dostatečně komfortního a agilního jízdního projevu. V tomto případě se tak jedná o kombinaci vlastností, které rozhodně dávají smysl.

Číst více
0

Test VOLKSWAGEN GOLF Life 1.0 eTSI DSG – komfortní jízdní projev elektrifikovaného tříválce

Volkswagen Golf je automobilovou legendou, léty prověřeným vozem a jedním z nejúspěšnějších vozů v portfoliu automobilky. Jeho aktuální osmá generace pak přišla s designově celkem odvážnou přední partií, výraznou změnou prošel také samotný interiér, který se dočkal značné digitalizace jeho ovládání. I nadále se však jedná o velmi odladěný vůz fungující v mnoha směrech.

Číst více
100

Test Volkswagen Caddy Style 1.5 TSI s kempovací vestavbou

Aktuální pátá generace Volkswagenu Caddy již naším redakčním testem v minulosti prošla. Osobně jsem naposledy otestoval Caddy v prodloužené verzi Maxi s dvoulitrovou naftou a sedmistupňovým DSG automatem. Vozu bylo opravdu máloco vytýkat, protože nabídl bohatě dimenzovaný vnitřní prostor s ergonomií osobního vozu, kombinace silného naftového dvoulitru s automatem Caddy navíc obohatila o dostatečně komfortní a živý jízdní projev.

Číst více
Img 20220426 162746

Test Volkswagen Multivan T7 s benzinovým dvoulitrem: Kde ostatní končí, tohle MPV teprve začíná

Ne, opravdu jsem se v nadpise nespletl a skutečně řadím Volkswagen Multivan T7 do segmentu MPV. Důvod je jednoduchý. Legenda, které nikdo neřekne jinak než „osobní dodávka“, se totiž od svého původního charakteru odstřihává a chce být ryzím osobním vozem, se svým vlastním technickým základem na platformě MQB. A vzhledem ke svému charakteru nelze tenhle osobák nazvat jinak, než multi-purpose vehicle, tedy MPV.

Číst více
0

Test Volkswagen Taigo Style 1.0 TSI DSG – dostatek stylu, dobré jízdní vlastnosti a rozumná pořizovací cena

Dnešní doba přeje vozům, které nabídnou robustní tvary a trochu těch terénních ambicí, když k tomu ještě přidáte linie karoserie kupé, máte na úspěch celkem slušně zaděláno. Zcela jasným průkopníkem tohoto trendu se stalo BMW X6, které odstartovalo tuto spíše módní než praktickou záležitost. Automobilka Volkswagen tomuto trendu poměrně dlouho odolávala, nyní však na trh přichází s modelem Taigo.

Číst více