Test VOLKSWAGEN GOLF Life 1.0 eTSI DSG – komfortní jízdní projev elektrifikovaného tříválce

Volkswagen Golf je automobilovou legendou, léty prověřeným vozem a jedním z nejúspěšnějších vozů v portfoliu automobilky. Jeho aktuální osmá generace pak přišla s designově celkem odvážnou přední partií, výraznou změnou prošel také samotný interiér, který se dočkal značné digitalizace jeho ovládání. I nadále se však jedná o velmi odladěný vůz fungující v mnoha směrech.

Číst více

Test Volkswagen Caddy Style 1.5 TSI s kempovací vestavbou

Aktuální pátá generace Volkswagenu Caddy již naším redakčním testem v minulosti prošla. Osobně jsem naposledy otestoval Caddy v prodloužené verzi Maxi s dvoulitrovou naftou a sedmistupňovým DSG automatem. Vozu bylo opravdu máloco vytýkat, protože nabídl bohatě dimenzovaný vnitřní prostor s ergonomií osobního vozu, kombinace silného naftového dvoulitru s automatem Caddy navíc obohatila o dostatečně komfortní a živý jízdní projev.

Číst více

Test Volkswagen Multivan T7 s benzinovým dvoulitrem: Kde ostatní končí, tohle MPV teprve začíná

Ne, opravdu jsem se v nadpise nespletl a skutečně řadím Volkswagen Multivan T7 do segmentu MPV. Důvod je jednoduchý. Legenda, které nikdo neřekne jinak než „osobní dodávka“, se totiž od svého původního charakteru odstřihává a chce být ryzím osobním vozem, se svým vlastním technickým základem na platformě MQB. A vzhledem ke svému charakteru nelze tenhle osobák nazvat jinak, než multi-purpose vehicle, tedy MPV.

Číst více

Test Volkswagen Taigo Style 1.0 TSI DSG – dostatek stylu, dobré jízdní vlastnosti a rozumná pořizovací cena

Dnešní doba přeje vozům, které nabídnou robustní tvary a trochu těch terénních ambicí, když k tomu ještě přidáte linie karoserie kupé, máte na úspěch celkem slušně zaděláno. Zcela jasným průkopníkem tohoto trendu se stalo BMW X6, které odstartovalo tuto spíše módní než praktickou záležitost. Automobilka Volkswagen tomuto trendu poměrně dlouho odolávala, nyní však na trh přichází s modelem Taigo.

Číst více

Test Volkswagen Caddy Maxi 2.0 TDI DSG – nový rodinný specialista s centimetry navíc

Nový Volkswagen Caddy páté generace jsme v rámci redakčního testu již měli možnost vyzkoušet. Nyní tu však máme vůz s o poznání zajímavější specifikací. Aktuálně testovaná Caddy byla totiž vybavena nejsilnějším 90 kW naftovým dvoulitrem, který spolupracoval se sedmistupňovým DSG automatem. Hlavní přidanou hodnotou testovaného vozu se však staly centimetry navíc.

Číst více

Test Volkswagen Crafter FREESTYLE, SICAR – po práci zábava

Redakčnímu testu jsme aktuálně podrobili největšího zástupce užitkových vozů automobilky Volkswagen, tedy model Crafter. Volkswagen Crafter je pak vozem mnoha podob, svým budoucím uživatelům je totiž k dispozici od klasické „plechovky“, přes minibus, obytný vůz, případně „sklápěč“, který se stal mým příjemným společníkem v rámci posledního redakčního testu tohoto modelu. Protentokrát tu máme jistou kombinaci výše uvedených specifikací Crafteru.

Číst více

Test Volkswagen ID.3: Překvapil nás dojezd i to, že jsme mohli vyrazit jen ve čtyřech

Testovat elektromobil je vždy trochu náročnější. Je třeba připravit se na hatery, kteří přesně vědí, proč elektřina na silnice nepatří. Potom je třeba zmapovat síť veřejných nabíjecích stanic a vyrazit vstříc prvním kilometrům. V mém případě v modelu Volkswagen ID.3, který při každé zastávce budil celkem velkou pozornost. Jak tím, že pod …

Číst více

Test Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 4MOTION: Větší Golf, nebo menší Touareg?

Volkswagen – lidový vůz. Když byla roce 1937 automobilka založena, nemohl mít nikdo ani zdaleka tušení, kam až to zajde. Volkswagen Käfer/Brouk stál na prahu dlouhé cesty, na jejímž konci už nejsou vozy toliko lidové, jako spíše luxusní. Tehdejší roli volkswagenu nyní supluje spíše Dacia. Po zkušenostech s novými modely …

Číst více

Test Volkswagenu Passat Alltrack 2.0 BiTDI 4Motion: Stále svěží vítr

Pokud by to snad někdo z vás netušil, tak pasáty jsou tropické větry, které vanou v rovníkových oblastech naší milé planety Země. Na rovníku jak známo panuje ukrutné horko a zmíněné větry tyto končiny ochlazují, díky čemuž se místní obyvatelé neupečou k smrti. Vpravdě důležité tyto pasáty, že? V Evropě …

Číst více