TEST DS 9 RIVOLI E-TENSE 360 4×4 – prémiový sedan v kombinaci s vrcholným plug-in hybridním pohonným ústrojím

Novodobá historie automobilky DS nám přinesla nejprve dvojici modelů tolik oblíbené kategorie SUV, jednalo se o modely DS 3 a DS 7, které aktuálně prochází tradiční modernizací. Třetím zástupcem se pak stal vůz (DS 9), který jasně cílí na zákazníky kategorie prémiových sedanů. S poslední novinkou, modelem DS 4, pak automobilka úspěšně čeří vody v segmentu kompaktních hatchbacků.

Číst více

Test DS 4 CROSS RIVOLI 1.5 BlueHDi 130 EAT8 – další z klubu výjimečných

Automobilka DS nás ve své novodobé historii začíná poměrně pravidelně zásobovat velmi zajímavými vozy. V čerstvé paměti máme ještě nedávný redakční test elektrifikované DS 9 a nyní už sedíme v poslední novince modelu DS 4. S první generací „čtyřky“ jsme se rozloučili v roce 2018, aktuálně tu však máme o poznání charismatičtější vůz druhé generace, který je tvarován velmi odvážným a nápaditým rukopisem novodobé automobilky DS.

Číst více

TEST DS 9 RIVOLI E-TENSE 225 – dokonalá souhra komfortního podvozku a plug-in hybridního pohonného ústrojí

Model DS 9 je třetím zástupcem a zároveň předposlední novinkou v rámci aktuálního portfolia francouzské automobilky, která nabízí automobily s puncem výjimečnosti a značné dávky originality. Modely DS 7 a DS 3 doposud cílily na dnes tak oblíbenou kategorii SUV, až s modelem DS 9 přichází jasný útok na kategorii prémiových sedanů.

Číst více

Test DS 3 Crossback E-Tense – osobitý francouzský styl na poli elektromobility

Model DS 3 Crossback je druhým počinem automobilky DS, ta se od roku 2014 prezentuje jako samostatný subjekt, který svým zákazníků nabízí vozy prémiové kvality a nápaditého designu. DS 3 je pak menším z dvojice sourozenců, oba pak celkem věrně zastávají myšlenky kategorie SUV. Aktuálně jsme však vyzkoušeli model DS 3 v provedení s elektrickým pohonným ústrojím, tedy variantu E-Tense.

Číst více

DS 7 CROSSBACK GRAND CHIC E-TENSE 4×4 – kombinace francouzského šarmu a výkonného plug-in hybridního pohonu

DS 7 Crossback je prvním vozem, se kterým se automobilka DS prezentovala jako samostatná značka. Její aktuálně nabízené vozy, v rámci koncernu PSA, přichází s velkou dávkou originality, nápaditosti a se snahou o útok na prémiovou třídu. Model DS 7 Crossback se nám stal již celkem známým, v minulosti jsme ho vyzkoušeli jak …

Číst více

Test DS 3 Crossback GRAND CHIC 1.2 PureTech 155 EAT8 – styl a originalita vrcholné verze

Znovuzrozená francouzská automobilka DS, která se nyní prezentuje jako samostatný subjekt, nás v poslední době zásobuje značně zajímavými vozy. Po modelech DS 7 a DS 3 nedávno představila novinku s označením DS 9. Nový model nabízející proporce velice elegantního sedanu, který svým stylem a vzezřením hrdě navazuje na své novodobé …

Číst více

DS3 Crossback je tříválcová stylovka, za kterou se každý otočí

Už když jsme do testovaného vozu usedali, tak bylo jasné, že budeme středem pozornosti. A to se také potvrdilo. Pohledy řidičů na křižovatkách, nebo chodců podél silnic dávaly tušit, že DS3 Crossback není tuctovým autem. Pojďte se s ním seznámit blíže. Design, který se odlišuje Přijde vám, že jsou všechny současné crossovery doslova na jedno brdo?

Číst více

DS 7 CROSSBACK GRAND CHIC 2.0 BlueHDi 180 EAT8 – luxusní SUV s puncem výjimečnosti

DS 7 Crossback, vůz z portfolia francouzské prémiové značky, mi dělal společnost celý předminulý týden. Celkem pozitivní zkušenosti s tímto vozem jsem získal již při testování jeho benzínové verze. Nyní tu však mám variantu dieselovou s osmistupňovým automatem a nejvyšší výbavou GRAND CHIC. Slušivý exteriér a podzimní zlaté provedení DS 7 Crossback je ve svých základních tvarech celkem klasickým vozem kategorie SUV.

Číst více

DS 7 CROSSBACK GRAND CHIC 1.6 PureTech 225 EAT8 – šperk na kolech

DS Automobiles, tato nová automobilová značka, která historicky tvořila jakousi luxusní odnož vozů značky Citroën, se nyní prezentuje jako samostatný subjekt. Její aktuální automobilová tvorba však navazuje na historické kořeny a je plná nápaditosti a originality. První „vlaštovkou“ vozem se kterým se novodobě značka DS prezentuje, je právě testovaný DS 7 Crossback, zástupce kategorie SUV.

Číst více