0

Test DS 7 ESPRIT DE VOYAGE E-TENSE 300 EAT8 – více stylu a originálního zpracování pro cestovatelskou edici

ESPRIT DE VOYAGE (duch cestování) je první kolekcí DS Automobiles, která je primárně inspirována módním průmyslem a přináší do modelů značky nádech haute-couture. Po vzoru módních salónů a v tradici s francouzským stylem cestování byla tato kolekce navržena tak, aby propojila know-how značky s jejími oblastmi projevu. Vozy této kolekce, tedy výhradně modely DS 4 a DS 7, charakterizují světlé interiéry zvýrazňující exkluzivní povrchové úpravy a také bohatá výbava. My jsme aktuálně usedli do modelu DS 7 ESPRIT DE VOYAGE, který disponoval plug-in hybridní technologií disponující hned dvojicí elektromotorů a 300 koňmi kombinovaného výkonu.

Číst více
6

Test DS 3 PERFORMANCE LINE+ 1.2 PureTech EAT 8 – sportovní charakter modernizovaného kompaktního SUV

Po nedávno testované modernizované DS 7 jsem aktuálně usedl do jejího menšího sourozence, tedy do modelu nesoucího označení DS 3. Toto kompaktní SUV totiž také zaznamenalo jistou generační modernizaci, která se nezaměřila jen na změny vizuální, ale například také na nový infotainment. Do redakčního testu jsem dostal velmi slušivou verzi PERFORMANCE LINE+ s benzínovou tříválcovou pohonnou jednotkou spolupracující s osmistupňovým automatem.

Číst více
Img 20230516 154607

Test DS 3 E-Tense: Facelift elektrického elegána

Začalo to třídvéřovým hatchbackem s označením DS 3. V roce 2018 to pokračovalo prémiovým městským pětidvéřovým SUV s označením DS 3 Crossback. A nyní, po faceliftu, zůstáváme u pětidvéřové SUV karoserie, ale názvem se vracíme ke kořenům. Tohle je DS 3 E-Tense a já měl možnost ji otestovat. Viditelné designové změny Elektrický DS3 Crossback testoval kolega Honza na konci roku 2020.

Číst více
1

Test DS 7 OPERA E-TENSE 300 EAT8 4×4 – povedená modernizace osobitého SUV

Automobilka DS dopřála svým zástupcům kategorie SUV tradiční generační omlazovací kúry. My jsme aktuálně usedli do většího z avizované dvojice, vyzkoušeli jsme tedy modernizovanou DS 7 vrcholné výbavy Opera s plug-in hybridní technologií disponující hned dvojicí elektromotorů a 300 koňmi výkonu. Exteriér  DS 7 je stran vnějšího tvarování klasickým zástupcem kategorie SUV, vozu tedy nechybí vyšší světlá výška a robustní tvarování.

Číst více
0

Test DS 4 RIVOLI E-TENSE 225 – originální a velmi schopný plug-in hybrid, který ovšem něco stojí

DS 4 je zatím poslední novinkou v portfoliu francouzské automobilky, která se od roku 2014 tváří jako samostatný subjekt nezávislý na automobilce Citroën. Mezi první novodobý počin automobilky DS patřilo SUV s označením DS 7 Crossback, na které zanedlouho navázal jeho menší sourozenec DS 3 Crossback, opět trendy vůz s vyšší světlou výškou.

Číst více
3

TEST DS 9 RIVOLI E-TENSE 360 4×4 – prémiový sedan v kombinaci s vrcholným plug-in hybridním pohonným ústrojím

Novodobá historie automobilky DS nám přinesla nejprve dvojici modelů tolik oblíbené kategorie SUV, jednalo se o modely DS 3 a DS 7, které aktuálně prochází tradiční modernizací. Třetím zástupcem se pak stal vůz (DS 9), který jasně cílí na zákazníky kategorie prémiových sedanů. S poslední novinkou, modelem DS 4, pak automobilka úspěšně čeří vody v segmentu kompaktních hatchbacků.

Číst více
0

Test DS 4 CROSS RIVOLI 1.5 BlueHDi 130 EAT8 – další z klubu výjimečných

Automobilka DS nás ve své novodobé historii začíná poměrně pravidelně zásobovat velmi zajímavými vozy. V čerstvé paměti máme ještě nedávný redakční test elektrifikované DS 9 a nyní už sedíme v poslední novince modelu DS 4. S první generací „čtyřky“ jsme se rozloučili v roce 2018, aktuálně tu však máme o poznání charismatičtější vůz druhé generace, který je tvarován velmi odvážným a nápaditým rukopisem novodobé automobilky DS.

Číst více
0

TEST DS 9 RIVOLI E-TENSE 225 – dokonalá souhra komfortního podvozku a plug-in hybridního pohonného ústrojí

Model DS 9 je třetím zástupcem a zároveň předposlední novinkou v rámci aktuálního portfolia francouzské automobilky, která nabízí automobily s puncem výjimečnosti a značné dávky originality. Modely DS 7 a DS 3 doposud cílily na dnes tak oblíbenou kategorii SUV, až s modelem DS 9 přichází jasný útok na kategorii prémiových sedanů.

Číst více
0

Test DS 3 Crossback E-Tense – osobitý francouzský styl na poli elektromobility

Model DS 3 Crossback je druhým počinem automobilky DS, ta se od roku 2014 prezentuje jako samostatný subjekt, který svým zákazníků nabízí vozy prémiové kvality a nápaditého designu. DS 3 je pak menším z dvojice sourozenců, oba pak celkem věrně zastávají myšlenky kategorie SUV. Aktuálně jsme však vyzkoušeli model DS 3 v provedení s elektrickým pohonným ústrojím, tedy variantu E-Tense.

Číst více