Test DS 7 OPERA E-TENSE 300 EAT8 4×4 – povedená modernizace osobitého SUV

Automobilka DS dopřála svým zástupcům kategorie SUV tradiční generační omlazovací kúry. My jsme aktuálně usedli do většího z avizované dvojice, vyzkoušeli jsme tedy modernizovanou DS 7 vrcholné výbavy Opera s plug-in hybridní technologií disponující hned dvojicí elektromotorů a 300 koňmi výkonu. Exteriér  DS 7 je stran vnějšího tvarování klasickým zástupcem kategorie SUV, vozu tedy nechybí vyšší světlá výška a robustní tvarování.

Číst více

Test DS 4 RIVOLI E-TENSE 225 – originální a velmi schopný plug-in hybrid, který ovšem něco stojí

DS 4 je zatím poslední novinkou v portfoliu francouzské automobilky, která se od roku 2014 tváří jako samostatný subjekt nezávislý na automobilce Citroën. Mezi první novodobý počin automobilky DS patřilo SUV s označením DS 7 Crossback, na které zanedlouho navázal jeho menší sourozenec DS 3 Crossback, opět trendy vůz s vyšší světlou výškou.

Číst více

TEST DS 9 RIVOLI E-TENSE 360 4×4 – prémiový sedan v kombinaci s vrcholným plug-in hybridním pohonným ústrojím

Novodobá historie automobilky DS nám přinesla nejprve dvojici modelů tolik oblíbené kategorie SUV, jednalo se o modely DS 3 a DS 7, které aktuálně prochází tradiční modernizací. Třetím zástupcem se pak stal vůz (DS 9), který jasně cílí na zákazníky kategorie prémiových sedanů. S poslední novinkou, modelem DS 4, pak automobilka úspěšně čeří vody v segmentu kompaktních hatchbacků.

Číst více

Test DS 4 CROSS RIVOLI 1.5 BlueHDi 130 EAT8 – další z klubu výjimečných

Automobilka DS nás ve své novodobé historii začíná poměrně pravidelně zásobovat velmi zajímavými vozy. V čerstvé paměti máme ještě nedávný redakční test elektrifikované DS 9 a nyní už sedíme v poslední novince modelu DS 4. S první generací „čtyřky“ jsme se rozloučili v roce 2018, aktuálně tu však máme o poznání charismatičtější vůz druhé generace, který je tvarován velmi odvážným a nápaditým rukopisem novodobé automobilky DS.

Číst více

TEST DS 9 RIVOLI E-TENSE 225 – dokonalá souhra komfortního podvozku a plug-in hybridního pohonného ústrojí

Model DS 9 je třetím zástupcem a zároveň předposlední novinkou v rámci aktuálního portfolia francouzské automobilky, která nabízí automobily s puncem výjimečnosti a značné dávky originality. Modely DS 7 a DS 3 doposud cílily na dnes tak oblíbenou kategorii SUV, až s modelem DS 9 přichází jasný útok na kategorii prémiových sedanů.

Číst více

Test DS 3 Crossback E-Tense – osobitý francouzský styl na poli elektromobility

Model DS 3 Crossback je druhým počinem automobilky DS, ta se od roku 2014 prezentuje jako samostatný subjekt, který svým zákazníků nabízí vozy prémiové kvality a nápaditého designu. DS 3 je pak menším z dvojice sourozenců, oba pak celkem věrně zastávají myšlenky kategorie SUV. Aktuálně jsme však vyzkoušeli model DS 3 v provedení s elektrickým pohonným ústrojím, tedy variantu E-Tense.

Číst více

DS 7 CROSSBACK GRAND CHIC E-TENSE 4×4 – kombinace francouzského šarmu a výkonného plug-in hybridního pohonu

DS 7 Crossback je prvním vozem, se kterým se automobilka DS prezentovala jako samostatná značka. Její aktuálně nabízené vozy, v rámci koncernu PSA, přichází s velkou dávkou originality, nápaditosti a se snahou o útok na prémiovou třídu. Model DS 7 Crossback se nám stal již celkem známým, v minulosti jsme ho vyzkoušeli jak …

Číst více

Test DS 3 Crossback GRAND CHIC 1.2 PureTech 155 EAT8 – styl a originalita vrcholné verze

Znovuzrozená francouzská automobilka DS, která se nyní prezentuje jako samostatný subjekt, nás v poslední době zásobuje značně zajímavými vozy. Po modelech DS 7 a DS 3 nedávno představila novinku s označením DS 9. Nový model nabízející proporce velice elegantního sedanu, který svým stylem a vzezřením hrdě navazuje na své novodobé …

Číst více

DS3 Crossback je tříválcová stylovka, za kterou se každý otočí

Už když jsme do testovaného vozu usedali, tak bylo jasné, že budeme středem pozornosti. A to se také potvrdilo. Pohledy řidičů na křižovatkách, nebo chodců podél silnic dávaly tušit, že DS3 Crossback není tuctovým autem. Pojďte se s ním seznámit blíže. Design, který se odlišuje Přijde vám, že jsou všechny současné crossovery doslova na jedno brdo?

Číst více