Sava Tires

Pneumatiky Sava v koncernové kvalitě Goodyear

Výrobce pneumatik Sava má překvapivý původ a více než 100 letou historii. Víte, že pochází ze Slovinska a začal jako výrobce bot? Nyní je však už v rukou amerického Goodyear a vyrábí ekonomicky výhodné pneumatiky. Pojďme se na ně podívat. Slovinská Sava Historie značky Sava se datuje od roku 1921, kde byla založena ve slovinském městě Kranj. Společnost Sava se původně zaměřovala na výrobu obuvi a s postupem času se dala do výroby pneumatik a výrobků z gumy. V druhé polovině 20. století došlo k zásadní modernizaci a firma se stala jedním z předních výrobců v regionu bývalé Jugoslávie.

Číst více
Zadek Vozu Skoda Karoq

Vybíráme tažné zařízení pro Škoda Karoq

Při koupi nového vozu si můžete samozřejmě určit, jaké budete mít vybavení. To se vám u ojetých vozů nepoštěstí. I zde si ale můžete vůz přizpůsobit svým potřebám. Jednou ze zásadních věcí, kterou majitelé vozidel řeší, že tzv. koule. Její pořízení vás bude stát nějaké peníze a trochu papírování, ale rozhodně se to vyplatí. Co byste měli před koupí znát?

Číst více
Trailer Hitch Towbar Black Car

Vybíráme tažné zařízení pro malé vozy

Připojit za svůj vůz káru je někdy může hodit. Většina vozů se přitom prodává bez zařízení, na které byste ji mohli připojit. To je drobná komplikace, ale můžete to velmi jednoduše a poměrně rychle vyřešit. Stačí, když si vyberete správný produkt a necháte si ho profesionálně instalovat. Poradíme vám, jak ho vybrat. Není na tom nic těžkého, ale musíte myslet na pár základních kritérií.

Číst více
Portrait,of,a,handsome,male,biker,and,wearing,glasses.,close Up

Podle čeho si vybírat kvalitní moto oblečení? Bezpečí je na prvním místě

Jízda na motorce vám poskytuje pocit svobody, sounáležitosti s komunitou motorkářů a jistotu, že ještě nepatříte do starého železa. S ježděním na motorce totiž můžete začít v libovolném věku. Kromě spolehlivého stroje na dvou kolech ale potřebujete také kvalitní oblečení a obuv. Jak na jejich výběr?  Moto oblečení vás musí chránit Hlavní úlohou moto oblečení je vaše ochrana.

Číst více
Sunlight,illuminates,living,room,workplace,home,office,interior,for,comfort

Vybíráme notebook pro home office a sebevzdělávání: Co by měl mít a čím ho vybavit?

V dnešním rychlém digitálním světě prudce vzrostla poptávka po efektivních sestavách pro práci z domova a online sebevzdělávání. Jedním ze základních nástrojů, který stojí v centru tohoto dění, je notebook. Vzhledem k velkému množství možností může být výběr ideálního notebooku vysilujícím úkolem – můžete si ho ale ulehčit. Informace a tipy v následujících řádcích vám poradí, nač se při hledání ideálního notebooku zaměřit.

Číst více
Homeowners.,happy,young,caucasian,couple,spouses,wife,and,husband,holding

Kupujete nové auto? Nezapomeňte na povinné ručení

Každý, kdo vlastní nebo provozuje motorové vozidlo (např. automobil, motocykl, nákladní automobil atd.) na veřejných komunikacích, musí mít sjednáno povinné ručení. Bez něj by mohl být postižen pokutou, a navíc by musel případnou škodu uhradit z vlastních prostředků. Povinné ručení je tak základním předpokladem pro legální provoz vozidla. Jak ho ale vybrat, abyste neplatili zbytečně moc? Povinné ručení: Jak vybrat to ideální?

Číst více
Caravan Road Switzerland

Jak na instalaci elektropřípojky na tažné zařízení

Tažné zařízení, lidově takzvaná „koule“, je praktická součást každého vozu. Tažné můžete mít na svém voze už z výroby, stejně jako je možné provést jeho instalaci dodatečně. V tu chvíli ho můžete využít třeba jako základ pro umístění nosiče kol, dodatečného boxu, nebo k zapřažení vozíku. Tady ale budete potřebovat ještě něco. Při tažení vozíku nebo vleku musíte zajistit několik klíčových věcí.

Číst více
3

Hluk v autě může být nezdravý i nebezpečný

Asi každý řidič bude souhlasit s tím, že přílišný hluk v kabině auta je věcí nepříjemnou. Ne každý se ale odhodlá k tomu, aby tento stav změnil. Je to rozhodně škoda, neboť odhlučnění kabiny auta je krokem, který komfort jízdy pozvedne na novou úroveň. Kromě toho má ale i významný vliv na bezpečnost jízdy, a dokonce i na dlouhodobé zdraví člověka.

Číst více
Trucks1

Získejte jedinečnou kolekci kultovních nákladních automobilů z dob minulých!

Nová kolekce od De Agostini – KULTOVNÍ NÁKLAĎÁKY MINULÉ ÉRY v měřítku 1 : 43! V naší kolekci najdete nejoblíbenější nákladní vozy, které před lety jezdily po našich silnicích i mimo ně, stejně jako v jiných zemích. Byly neoddělitelnou součástí Československa, které se po válce obnovovalo a rozvíjelo v obtížných podmínkách. Přepravovaly stavební materiál, zboží a často i lidi.

Číst více