Ojeté vozy jsou i v roce 2022 u Čechů velmi oblíbené. Na co si dán pozor při jejich koupi?

Nové auto není vždy ideální koupí. Stojí hodně peněz, v prvních letech rychle ztratí svou hodnotu a není k dispozici okamžitě. Proto mnozí raději sáhnou po ojetině. Ta může mít své výhody, jenom je třeba dát dobrý pozor při výběru. Prohlídka je nezbytností Koupit auto takzvaně na slepo není vždy dobrý nápad. Každé ojeté auto je třeba vidět.

Číst více

Leštička na auto: Praktické tipy, jak vybrat vhodný nástroj

Leštička je nezbytností snad pro každého, kdo s láskou pečuje o své auto. Díky tomuto zařízení můžete i svépomocí odstranit z laku škrábance. Nabízí se přitom několik různých možností, ze kterých lze vybírat. Jednotlivé leštičky se značně liší svými vlastnostmi, správný výběr je proto klíčový. Orbitální leštička Jestliže patříte mezi hobby nadšence, nejlepší volbou pravděpodobně bude orbitální leštička.

Číst více

Ojetin ubývá a ceny rostou – vyplatí se v současné době jejich nákup?

Krize na trhu ojetých automobilů stále eskaluje a v některých státech se ceny zánovních vozů vyšplhaly k cenám těch nových. Odborníci se přitom shodují, že situace svého vrcholu zdaleka nedosáhla. Vyplatí se v dnešní době pořizovat nový vůz nebo je lepší si počkat? V České republice se za rok prodá zhruba 760 tisíc ojetých vozů.

Číst více

Lexus a Toyota jsou opět nejspolehlivější auta na světě, potvrdila to známá nezávislá organizace

Lexus a Toyota se opět umístily mezi třemi nejspolehlivějšími značkami v žebříčku nezávislé neziskové organizace Consumer Reports. Nadprůměrně spolehlivé jsou podle žebříčku například modely RAV4 plug-in a Venza nebo hybridní Prius. Lexus v hodnocení skončil na první příčce, následuje Mazda a třetí je Toyota. Na čtvrté příčce je v nejnovějším žebříčku další japonská značka Infinity a pátý je americký Buick.

Číst více

Na co si dát pozor při koupi ojetiny?

Koupě ojetého vozu není snadná. U auta je třeba prověřit hlavně to, zda je v dobrém stavu. Na co všechno si dát pozor a nenaletět při koupi ojetého automobilu? Důvěřujte, ale prověřujte Při výběru ojetiny se zajímejte o prodávajícího nebo bazar. Na internetu si prověřte u soukromé osoby alespoň telefonní číslo a u bazaru si pročtěte hodnocení v recenzích.

Číst více

Škoda Enyaq iV a Škoda Superb Combi získaly šest ocenění v čtenářské anketě „Rodinné auto roku“

Šest vítězství pro značku ŠKODA v anketě „Rodinné auto roku“: V letošním ročníku čtenářské ankety pořádané německým odborným časopisem AUTO Straßenverkehr získala česká automobilka s novým, čistě bateriovým SUV ŠKODA ENYAQ iV a vozem ŠKODA SUPERB COMBI hned šest vítězství. Žádný jiný výrobce automobilů nebyl 11 500 účastníky hodnocen tak vysoko jako ŠKODA AUTO. Vůz …

Číst více

Zvýhodněná cena ojetiny s podmínkou sjednání leasingu – skutečně se vyplatí si půjčit?

Česká republika je země s dlouhou motoristickou tradicí – důkazem jsou značky jako Laurin & Klement, Tatra, Praga a Škoda Auto, které patří k národním pokladům. Za loňský rok počet aut na silnicích stoupl na 6,13 milionu. Stejně tak se ale zvyšuje průměrné stáří používaného vozu. Může za to fakt, že pořízení nového …

Číst více

Jak vybrat ten nejlepší zvedák?

Běžný uživatel osobního auta si s pojmem zvedák (lidově hever) spojuje především tu divnou malou věc z kufru, kterou používal při výměně píchlé pneumatiky. Každý profesionální servis, ale také ti, kdo se věnují údržbě svého auta osobně – alespoň tam kde to zatím ještě jde – si ale s malým heverem, který je …

Číst více