Vybíráme notebook pro home office a sebevzdělávání: Co by měl mít a čím ho vybavit?

V dnešním rychlém digitálním světě prudce vzrostla poptávka po efektivních sestavách pro práci z domova a online sebevzdělávání. Jedním ze základních nástrojů, který stojí v centru tohoto dění, je notebook. Vzhledem k velkému množství možností může být výběr ideálního notebooku vysilujícím úkolem – můžete si ho ale ulehčit. Informace a tipy v následujících řádcích vám poradí, nač se při hledání ideálního notebooku zaměřit.

Číst více

Kupujete nové auto? Nezapomeňte na povinné ručení

Každý, kdo vlastní nebo provozuje motorové vozidlo (např. automobil, motocykl, nákladní automobil atd.) na veřejných komunikacích, musí mít sjednáno povinné ručení. Bez něj by mohl být postižen pokutou, a navíc by musel případnou škodu uhradit z vlastních prostředků. Povinné ručení je tak základním předpokladem pro legální provoz vozidla. Jak ho ale vybrat, abyste neplatili zbytečně moc? Povinné ručení: Jak vybrat to ideální?

Číst více

Jak na instalaci elektropřípojky na tažné zařízení

Tažné zařízení, lidově takzvaná „koule“, je praktická součást každého vozu. Tažné můžete mít na svém voze už z výroby, stejně jako je možné provést jeho instalaci dodatečně. V tu chvíli ho můžete využít třeba jako základ pro umístění nosiče kol, dodatečného boxu, nebo k zapřažení vozíku. Tady ale budete potřebovat ještě něco. Při tažení vozíku nebo vleku musíte zajistit několik klíčových věcí.

Číst více

Hluk v autě může být nezdravý i nebezpečný

Asi každý řidič bude souhlasit s tím, že přílišný hluk v kabině auta je věcí nepříjemnou. Ne každý se ale odhodlá k tomu, aby tento stav změnil. Je to rozhodně škoda, neboť odhlučnění kabiny auta je krokem, který komfort jízdy pozvedne na novou úroveň. Kromě toho má ale i významný vliv na bezpečnost jízdy, a dokonce i na dlouhodobé zdraví člověka.

Číst více

Získejte jedinečnou kolekci kultovních nákladních automobilů z dob minulých!

Nová kolekce od De Agostini – KULTOVNÍ NÁKLAĎÁKY MINULÉ ÉRY v měřítku 1 : 43! V naší kolekci najdete nejoblíbenější nákladní vozy, které před lety jezdily po našich silnicích i mimo ně, stejně jako v jiných zemích. Byly neoddělitelnou součástí Československa, které se po válce obnovovalo a rozvíjelo v obtížných podmínkách. Přepravovaly stavební materiál, zboží a často i lidi.

Číst více

Kdy má pracovník nárok na pracovní oděv a jaký vybrat?

Existuje celá řada zaměstnání, která nejsou vykonávána v poměrně bezpečném prostředí kanceláře. Někdy zaměstnanci pracují s nebezpečnými látkami či v prašném prostředí. Může jim hrozit pád z výšky, ozáření, popáleniny nebo poleptání, ohrožen bývá i jejich sluch a zrak. Zákon v tomto případě hovoří jasně. Povinností zaměstnavatele je zajistit pracovní oděv. Jaká je jeho nabídka na trhu?

Číst více

Bezpečná jízda v zimě – těmto prohřeškům se na silnicích vyvarujte

Námraza, brzká tma a snížená viditelnost… Řízení v zimě dělá problémy nejen nezkušeným řidičům. Na silnicích občas potkáme i ostřílené harcovníky, kteří podcení situaci a vyrazí jen tak halabala. Příprava na zimu je jednoduchá, začněte s ní ale včas. Od 1. listopadu platí povinnost zimního obutí tam, kde to vyžaduje zákon. I přesto ale řidiči přezouvají auta až s prvním sněhem.

Číst více

Volkswagen, to nejsou jen klasické sériové vozy. S těmito vestavbami zachraňují životy, usnadňují cestování a slouží městům

Volkswagen, konkrétně segment užitkových vozů, nabízí řadu klasických sériově vyráběných aut, které dokážou cílit na živnostníky, řemeslníky, rodiny i jednotlivce. Vyjmenovat hlavní zástupce pro běžné každodenní použití, zvládne každý. Sem se řadí třeba Caddy, Caravelle, Multivan, i novinka v podobě ID. Buzz. V podnikatelském segmentu to je zase ID. Buzz Cargo, Caddy Cargo, Transporter, nebo třeba Crafter. Všechna tato vyjmenovaná auta ale dokážou nabídnout mnohem více.

Číst více

Letní, zimní a celoroční pneumatiky – jaké jsou rozdíly?

Na první pohled se všechny druhy pneumatik mohou zdát stejné, ovšem výměna zimních pneumatik za letní je důležitá. Liší se počtem drážek, tvarem vzorku i svým složením, díky čemuž jsou vhodné pro danou sezónu. Letní pneumatiky Mezi ty nejdůležitější vlastnosti, které nabízí letní pneumatiky, patří vysoká odolnost vůči zahřívání a skvělá reakce i ve vysokých rychlostech. A to i s minimální hloubkou dezénu 1,6 milimetrů.

Číst více