0

Test TOYOTA SUPRA 3.0 LIMITED – manuálně řazená legenda

Toyota Supra aktuální páté generace brázdí silnice už nějaký ten pátek. I přesto se však jedná o kousek, který je navzdory celkem rozumné pořizovací ceně bohužel vídaný jen minimálně. Osobně jsem pak na konci tohoto léta měl to štěstí, že jsem usedl již do třetí Supry, která se postupem času stala součástí novinářského portfolia českého zastoupení automobilky Toyota.    V týdenním testu jsem tak postupně mohl vyzkoušet jak třílitrovou, tak i dvoulitrovou motorizaci, v obou případech pak v kooperaci s osmistupňovým automatem ZF. Nyní se ke mně dostala jistá perlička v podobě vozu, který nově dostal manuální šestistupňovou převodovku.

Číst více
Img 20230228 164802

Test Toyota Proace City Verso EV: Praktičnost zůstala na půli cesty

Že vám Toyota Proace City Verso EV na první pohled něco připomíná? A máte na mysli Citroën Berlingo, Peugeot Rifter, nebo Opel Combo? Nemýlíte se. Tahle praktická Toyota skutečně není dílem japonské automobilky, ale jedná se o přebrandovaný vůz koncernu Stellantis. Ten už před časem oznámil, že další produkce zmíněných modelů půjde jen jedním směrem – elektrickým.

Číst více
Img 20230103 152114

Test Toyota Highlander: Kousek Ameriky na evropských silnicích

Americké silnice nebrázdí jenom typické pick-upy, ale také obří SUV, nabízející především enormní praktičnost. A kousek té si díky Toyotě lze dopřát také na evropských silnicích. Díky modelu Toyota Highlander, který je aktuálně největším SUV značky, jaké je u nás k dispozici. A jaké jsou dojmy z auta, které prostě nelze přehlédnout? Víc povím v testu. Nepřehlédnutelný obr Toyota Highlander je prostě obr.

Číst více
Img 20220913 142533

Test Toyota Yaris GR Sport: Městský prcek se sportovním nádechem

Toyotu Yaris najdeme v portfoliu automobilky v několika provedeních. Kdo zatouží vyjet občas i mimo zpevněnou silnici, může ho oslovit Yaris Cross. Kdo by naopak radši vyrazil na závodní okruh, toho jistě osloví GR Yaris. Zákazníkům bez nějakých extra specifických požadavků bude vyhovovat základní model, a těm, co by ho přece jenom obohatili o trochu sportovnější dojmy, padne jako ulitý vůz Toyota Yaris GR Sport.

Číst více
Img 20220823 141259

Test Toyota RAV4 Plug-in Hybrid: Elektromobil se spalovacím motorem

Populární Toyota RAV4 je aktuálně k dispozici s benzínovými motory 2.0 Dynamic Force s možností manuálu či převodovky s plynule měnitelným převodem, ve variantách 2×4 nebo 4×4. Stejně tak je k dispozici jako 2.5 Hybrid s pohonem 4×2 a 4×4. A potom, z pohledu ceny, výkonu i parametrů určitě jako vrchol nabídky, ve variantě 2.5 Plug-in Hybrid s pohonem 4×4 a výkonem 306 koní.

Číst více
Img 20220308 141823

Test Toyota Yaris Cross: Úsporný hybrid se díky pohonu 4×4 hodí i jinam, než je městská silnice

Toyota Yaris Cross má své místo v kategorii kompaktních crossoverů. O těch lze v úvodu určitě říct, že jsou osvědčenou volbou především do města, nebo jeho periferie. Ne vždy to ale stoprocentně platí a po týdenním testu mohu jen potvrdit, že s tímhle Yarisem se dá navštívit o mnoho více lokací, než jsem si původně myslel.

Číst více