Test Toyota Proace City Verso EV: Praktičnost zůstala na půli cesty

Že vám Toyota Proace City Verso EV na první pohled něco připomíná? A máte na mysli Citroën Berlingo, Peugeot Rifter, nebo Opel Combo? Nemýlíte se. Tahle praktická Toyota skutečně není dílem japonské automobilky, ale jedná se o přebrandovaný vůz koncernu Stellantis. Ten už před časem oznámil, že další produkce zmíněných modelů půjde jen jedním směrem – elektrickým.

Číst více

Test Toyota Highlander: Kousek Ameriky na evropských silnicích

Americké silnice nebrázdí jenom typické pick-upy, ale také obří SUV, nabízející především enormní praktičnost. A kousek té si díky Toyotě lze dopřát také na evropských silnicích. Díky modelu Toyota Highlander, který je aktuálně největším SUV značky, jaké je u nás k dispozici. A jaké jsou dojmy z auta, které prostě nelze přehlédnout? Víc povím v testu. Nepřehlédnutelný obr Toyota Highlander je prostě obr.

Číst více

Test Toyota Yaris GR Sport: Městský prcek se sportovním nádechem

Toyotu Yaris najdeme v portfoliu automobilky v několika provedeních. Kdo zatouží vyjet občas i mimo zpevněnou silnici, může ho oslovit Yaris Cross. Kdo by naopak radši vyrazil na závodní okruh, toho jistě osloví GR Yaris. Zákazníkům bez nějakých extra specifických požadavků bude vyhovovat základní model, a těm, co by ho přece jenom obohatili o trochu sportovnější dojmy, padne jako ulitý vůz Toyota Yaris GR Sport.

Číst více

Test Toyota RAV4 Plug-in Hybrid: Elektromobil se spalovacím motorem

Populární Toyota RAV4 je aktuálně k dispozici s benzínovými motory 2.0 Dynamic Force s možností manuálu či převodovky s plynule měnitelným převodem, ve variantách 2×4 nebo 4×4. Stejně tak je k dispozici jako 2.5 Hybrid s pohonem 4×2 a 4×4. A potom, z pohledu ceny, výkonu i parametrů určitě jako vrchol nabídky, ve variantě 2.5 Plug-in Hybrid s pohonem 4×4 a výkonem 306 koní.

Číst více

Test Toyota Yaris Cross: Úsporný hybrid se díky pohonu 4×4 hodí i jinam, než je městská silnice

Toyota Yaris Cross má své místo v kategorii kompaktních crossoverů. O těch lze v úvodu určitě říct, že jsou osvědčenou volbou především do města, nebo jeho periferie. Ne vždy to ale stoprocentně platí a po týdenním testu mohu jen potvrdit, že s tímhle Yarisem se dá navštívit o mnoho více lokací, než jsem si původně myslel.

Číst více

TEST Toyota HILUX 2.8 D-4D – s tradiční modernizací přichází více výkonu a stylu

Po nedávno modernizovaném Land Cruiseru prošla naším redakčním testem další léty prověřená klasika z portfolia automobilky Toyota. Model Hilux je neodmyslitelnou stálicí segmentu pracovních pick-upů, který se dlouhodobě pyšní také výbornou prodejností. Není tedy divu, že jeho uživatelům je k dispozici již osmá generace tohoto modelu.

Číst více