Acura NSX 2015 – druhý koncept ukazuje interiér

Pokud si dobře vzpomínáte, tak japonská automobilka Honda, respektive její americká divize Acura, představila v lednu roku 2011 na detroitském autosalonu koncept novodobé NSX. Rok uplynul a na tom samém místě se začátkem tohoto týdne odhalila opět Acura NSX ve studii číslo II.

Určitě vás hned napadne, v čem se vlastně novější koncept odlišuje od toho původního. Na přední části si lze povšimnout méně výrazné masky a znaku Acury, který bude k vidění na bocích i zadku vozu. V zadních partiích jsou k mání lampy s LED diodami a nový karbonový difuzor, nad kterým se vyjímá i místo pro poznávací značku.

Druhá koncepční studie nám zobrazuje poprvé i interiér, jež se pyšní minimalistickým designem bez spousty tlačítek a ovládacích prvků, zkrátka a dobře – ergonomie na jedničku. V kabině konceptu objevíme kůži, alcantaru a uhlíková vlákna, přesněji na přístrojové desce, středním panelu a výplních dveří.

Žádné změny nenastaly v motorovém prostoru, kde zůstal nadále na středu umístěný šestiválcový motor s přímým vstřikováním a SH-AWD (Super-Handling All Wheel Drive). K pohonné jednotce jsou připojeny celkem tři elektromotory – první je součástí samotného šestiválce a zbylé dva pohání přední kola společně s novou převodovkou a dvoj-spojkou (DCT).

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot nabízí jízdu v konceptu Onyx na festivalu rychlosti v Goodwoodu!

Produkční podoba NSX se bude vyrábět v novém závodu v Ohio a prodeje začnou ke konci roku 2014 nebo na začátku roku 2015. Premiéry sériové Acury/Hondy NSX bychom se mohli dočkat v příštím roce, že by opět na výstavišti v Detroitu?