„Auto půjčené od kamaráda přestalo jet“. Místo omluvy po mě chtěl desítky tisíc na opravy,“ mrzelo mě

32015

Je zvláštní, jak dokážou peníze zničit do té doby skvělé kamarádské vztahy. Kdybych věděl, jak celá situace dopadne, nikdy bych si vůz nepůjčoval od kamaráda, ale radši bych dal pár tisíc za klasickou autopůjčovnu. Dokonce by mě to vyšlo i levněji, než teď.

Říká se, že auta a holky se nepůjčují. Kdybych se tohoto pravidla držel, dost možná bych měl stále kamaráda a dostatek peněz na účtu. Toto se změnilo dnem, kdy mé auto odmítlo nastartovat a jelikož jsem měl již domluveno několik věcí, potřeboval jsem být pojízdný. A tak jsem zavolal svému dobrému kamarádovi s žádostí o možnost půjčit si jeho vůz.

Mohlo by vás zajímat:  Toto je 5 nejlepších kamer do auta za rok 2020 podle testů

Kamarád mi beze všeho vyhověl

Stačilo pár vět a kamarád hned kývl, že není žádný problém. Za pár desítek minut už byl u mého domu a předával mi klíčky. Usedal jsem na sedadlo řidiče, kamarád na spolujezdcovo, abych ho zavezl k domovu. Už během této krátké cesty jsem však slyšel, že v motoru něco lehce klepe. Na upozornění na možnou závadu mi bylo odpovězeno, že o nic nejde, že auto bylo v týdnu v servisu a jde o běžnou věc, když je motor studený. To mě uklidnilo, kamaráda jsem vysadil a vyrazil na cestu.

Ujel jsem pár kilometrů a auto se zastavilo

Jel jsem několik kilometrů a potom došlo k nejhoršímu. Zobrazila se varovná kontrolka motoru a ten dále odmítal službu. Auto zastavilo, nejelo, nešlo ani nastartovat. Ihned tuto věc volám kamarádovi, který celkem klidně reaguje v tom smyslu, že zajistí odtah a že se omlouvá. Do hodinky byl odtah na místě, já zrušil své plány a zamířil s vozem do servisu, kde jsem ho ponechal a nechal se odvést domů.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vybrat ten nejlepší zvedák?

Kamarádův požadavek mě šokoval

Považoval jsem vše okolo auta za vyřešené, jelikož jsem nebyl ten, kdo by něco zavinil. Navíc na klepání v motoru jsem upozorňoval hned na začátku. Co se však stalo ve chvíli, kdy mi kamarád volal, to mě naprosto šokovalo. Chtěl po mě uhradit celou opravu nepojízdného vozu. Prý jsem to byl já, kdo problém zavinil, jelikož v době kdy mi auto půjčoval, bylo v naprostém pořádku.

Pochopitelně jsem odmítl a myslel si, že vše odneslo jenom naše kamarádství. To jsem se šeredně spletl, jelikož za pár týdnů přišel dopis od právníka, kde byla do poslední koruny vypsaná suma, kterou po mě můj, již bývalý kamarád, chtěl. Nemohl jsem tomu uvěřit, jak mě zneužil. Dodnes nechápu proč.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora