Ariel chystá nový model

Britský malosériový výrobce Ariel Motor chystá nový limitovaný model, který bude v duchu automobilky všechno, jen ne obyčejný. Atom 3.5R dostane oproti standardnímu modelu 3.5 silnější motor, převodovku s pádly pod volantem a nové tlumiče.

Ultimativní hračka pro náročné bude ve své nejnovější podobě vycházet z Atomu 3.5, se kterým bude sdílet nejen šasi, ale také dvoulitrový čtyřválec s kompresorem, odvozený pro změnu od jednotky z Civicu Type R. Díky použití nového chladiče poskočí výkon motoru z 314 koní na asi 355 koní.

Motor bude spojen s šestistupňovou převodovkou Sadev s pádly pod volantem, která má pro změnu původ v Atomu V8. Pro potřeby modelu 3.5R však byla patřičně upravena. Podvozek se dočká nových tlumičů Öhlins TTX a pro lepší přilnavost bude lehký sporťák vybaven vysokovýkonnými pneumatikami Kumho.

Prodej Atomu 3.5R se rozběhne v létě po té, co Ariel dokončí design karosérie. Objednávky je možné skládat již nyní, základní cena se pohybuje kolem 80 000 liber (cca 2 672 000 Kč).

Zdroj: autocar.co.uk