FIA WTCC – Termas De Río Hondo

Na start nedělního prvního závodu se vozy postavily v horkém dusnu. José María López na pole position následovaný týmovými kolegy Yvanem Mullerem, za nimi se zařadili Sébastien LoebMa Qing Hua coby výsledek impozantních výkonů v průběhu kvalifikace.

Když zhasla startovní světla, vyrazil nejlépe Yvan Muller, nicméně takřka totožný výborný start měl i López, který se s Mullerem srovnal. Pechito už byl ale v první zatáčce na čele. Na startu zaspal Ma Qing Hua, který byl za tandemem Muller – Loeb. Kolo za kolem se náskok první trojice neustále zvětšoval. Balík ostatních pilotů, stíhajících čelo závodu, byl nad síly čínského pilota, který klesl na sedmou pozici.

Druhý závod už byl pro Citroën a jeho touhu vyhrát mnohem obtížnější, neboť jeho nejlepší piloti museli startovat z páté, resp. čtvrté řady na roštu. Ale piloti C-Elysée WTCC se předvedli ve vynikající formě. Na konci prvního okruhu vedl Ma Qing Hua před Loebem. Čínský pilot však ve druhém kole dostal smyk a Loeb okamžitě využil příležitosti a dostal se před něho. Ma Qing Hua musel dokonce zastavit v boxech a nechat si od mechaniků očistit chladič od trávy. Přišel tak o výhodu nadějně vyhlížejícího začátku závodu. Poté stejně musel na start vyrazit safety car po karambolu v balíku vozů. V tu dobu figuroval na čele Sébastien Loeb před Gabrielem Tarquinim a José María Lópezem. Po slabším startu se na šestou pozici dokázal vrátit Yvan Muller. V dalším průběhu závodu se čtyřnásobný mistr světa posunul ještě výš, ale jeho šance skončily na trávě. Na rychlou zastávku v boxech musel pak i on. Svou vedoucí pozici si s přehledem pohlídal Sébastien Loeb a zaslouženě vyhrál před José María Lópezem. Ma Qing Hua dojel opět na sedmém místě, zatímco Yvan Muller se nedostal do první desítky.

Mohlo by vás zajímat:  Opel chystá návrat do motorsportu

Výsledky prvních dvou závodů jsou hodně podobné zahajovacímu závodnímu víkendu v Marakéši 2014. Tehdy při vůbec první účasti v seriálu FIA WTCC skončili López, Muller a Loeb v prvním závodě na prvních třech místech, aby pak Loeb a López dojeli na prvním a druhém místě v následujícím závodě.

Zdroj: Citroën