Klasická Škoda Rapid s motorem z Alfy Romeo 164

Co se stane, když do Lady 2104 dáte techniku Nissanu Silvia už víme. Co se stane, když do Lady Nivy dáte hydraulický podvozek a osmiválec už také víme. Co se ale stane, když zkřížíte Škodu Rapid a šestiválcovou Alfu 164?

To se rozhodl zjistit jeden polský nadšenec a z této rovnice mu vyšel parádní výsledek – klasický Rapid s pořádně rozšířenou karosérií, novými koly a především třílitrovým šestiválcem místo zadních sedaček.

Aby takový motor zvládla poněkud starší technika československého kupé, rozšířil úpravce zadní nápravu a s tím ruku v ruce i zadní pneumatiky. Samozřejmostí jsou i větší brzdy. Samotná karosérie se dočkala černého matného laku, chromovaných nárazníků a nechybí ani čtveřice koncovek výfuku.

Mohlo by vás zajímat:  Pořádně upravený Ford Model T

Interiér je tvořen skořepinovými sedadly, ochranným rámem, sportovním volantem a mixem prvků z Alfy, Škody a kdo ví čeho ještě. Červená barva pak v kombinaci s matným exteriérem vytváří zajímavý kontrast.

Jakkoliv neznáme přesné dynamické parametry, zvuk a především odpich automobilu, patrný na přiložených videích, je velmi působivý. Otázkou na závěr je, jestli byste podobné auto chtěli mít také doma… Já osobně říkám hlasité ano!

##rapid_v61##

##rapid_v62##

##rapid_v63##

Zdroj: youtube.com, fotosik.pl