Maserati Quattroporte dostane přeplňovaný šestiválec a osmiválec!

Nedávno zveřejnila italská automobilka první oficiální fotografie nové generace modelu Quattroporte. Ovšem Maserati k přiloženým snímkům nedodalo informace k motorové škále, a právě tato příležitost nastala včera.

Automobilka s trojzubcem ve znaku plánuje umístit do nové limuzíny zcela dvě nové pohonné jednotky, které budou disponovat hliníkovou konstrukcí, přímým vstřikováním nebo dvěma turbodmychadly. „Základním“ motorem se stane přeplňovaný 3.0litrový šestiválec o výkonu 410 koní. Ten bude přenášen skrz osmistupňovou automatickou převodovku volitelně na všechna kola. Zrychlení na stovku se odehraje za 4,9 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 285 km/h.

Mohlo by vás zajímat:  BMW M3 E30 - Královna z garáže

Druhým motorem pro Quattroporte by měl být 3.8litrový dvakrát přeplňovaný osmiválec, který bude nabízet výkon 530 koní. S těmito koňskými silami dokáže zrychlit za 4,7 sekundy a rafička rychloměru se zastaví na cifře 307 km/h.

Maserati naplánovalo světovou premiéru Quattroporte na detroitský autosalon, který se koná v lednu příštího roku, a určitě se zde dozvíme více informací.