Nejnovější koncept Audi umí jet bez řidiče

Pětimetrové kupé Audi Prologue se poprvé představilo již koncem minulého roku na autosalonu v Los Angeles. Na veletrhu CES v Las Vegas ukazují čtyři kruhy tento koncept znovu, tentokrát však s hybridním pohonem a možností zcela vynechat řidiče.

Díky laserovému skeneru, videokamerám, radarovým senzorům a zvukovým senzorům, které předávají informace do centrálního řídícího systému zFAS, je Prologue piloted driving concept schopen jet zcela nezávisle na řidiči. A jak naznačují informace z Audi, nejedná se o pouhé cvičení. První model Audi s prozatím částečným autopilotem dorazí příští rok v podobě limuzíny A8. Ta bude schopna sama zaparkovat a zvládat autonomní jízdu do 60 km/h. 

O listopadové verze se upravený Prologue dále liší lakem karosérie a pětipaprskovými koly, respektive tmavším potahem volantu, palubní desky a části výplně dveří. Pod kapotou je i nadále čtyřlitrový osmiválec TFSI, avšak doplněný elektromotorem (integrovaný do osmistupňového automatu e-tiptronic) a lithium-iontovými akumulátory o kapacitě 2,6 kWh. Díky druhému dodatečnému motoru stoupl systémový výkon na 677 koní a točivý moment na 950 Nm, klesla však hodnota spotřeby paliva na 7,9 l/100 km a emise CO2 na hodnotu 185 g/km. Na 100 km/h „vystřelí“ model za 3,5 sekundy.

Mohlo by vás zajímat:  Audi S3 Sportback dorazí v příštím roce!

Zdroj: Audi