Peugeot odhalil facelift modelu 3008

Designově často kritizovaný crossover 3008 od Peugeotu prodělal velkou modernizaci vzhledu po které mnozí již dlouho volali. Úpravy se představí poněkud netradičně v Číně a na trh se dostanou během příštího roku. 

Nejvýraznější změnou je téměř kompletně přepracovaná přední část. Zcela jinak vypadá přední maska, která se nově víceméně shoduje s tou u SUV 4008, změnou prošel i nárazník s novým umístěním mlhovek a také světla, která dostala diody LED. V zadní části automobilu to nevypadá na velké změny, zde se spíše jemně pracovalo na složení světlometů. 

V interieru se mnoho nezměnilo – novinka dostane „pouze“ nový volant a ovládání audia. Nabídka motorů je v Číně velmi strohá – skládá se pouze z dvojice motorů. Za základní verzi platí dvoulitr se 147 koníky, výkonnější je potom 1.6 THP s výkonem 163 koní. Oba motory budou výhradně spárovány s automatem Tiptronic a pohonem předních kol. 

Premiera se uskuteční již zítra na autosalonu v Kantonu a následná výroba bude probíhat ve společném podniku Dongfeng-PSA. Zda-li se facelift v této podobě dostane i do Evropy je neznámou. Peugeot totiž auto označuje nálepkou „pouze pro Čínu„. Jasno o této otázce bychom měli mít nejpozději v březnu příštího roku.

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot 2008 DKR v bojových barvách