Porsche Panamera: nový koncept interiéru orientovaný na řidiče

S23 1877

V nové generaci Porsche Panamera, které má být veřejnosti představeno 24. listopadu 2023, bude koncept ovládání Porsche Driver Experience zaměřený na řidiče (poprvé s ním vyjel Taycan). Nabízí plně digitální displej, široké možnosti přizpůsobení a intuitivní ovládání. Klíčovým rysem konceptu je seskupení ovládacích prvků relevantních pro jízdu v bezprostřední blízkosti volantu. Všechny základní funkce jsou proto pro řidiče rychlé a intuitivní. To zjednodušuje ovládání nové Panamery ve všech jízdních situacích a zejména při dynamické jízdě.

Zaměření na řidiče se projevuje v mnoha detailech. Porsche například umisťuje přímo na volant páčkový přepínač pro navigaci v možnostech, které poskytuje sdružený přístroj, a přepínač režimů pro volbu jízdních programů. Páka voliče převodovky je umístěna přímo vedle, napravo od volantu. Toto řešení otevírá prostor na středové konzole pro elegantní panel ovládání klimatizace, který kombinuje dotykové plochy s haptickou odezvou do řešení, které je stejně intuitivní jako elegantní. Ve středové konzole jsou instalovány nové, bezrámové a elektricky nastavitelné větrací otvory. Stisknutím tlačítka je možné přepínat mezi několika přednastavenými a personalizovanými režimy klimatizace. Odkládací přihrádka ve středové konzole navíc nabízí více místa než dříve.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Digitální prostorový přístrojový štít je v ose řidiče. Jeho 12,6palcový displej se vyznačuje zakřiveným a volně stojícím designem. Porsche na něm zobrazované jízdní informace přehledně strukturuje do tří oblastí, pro které jsou možné různé konfigurace v závislosti na výbavě. Přídavný, volitelný head-up displej, lze ovládat přímo ze sportovního volantu.

Čistý design a luxusní materiály vytvářejí v interiéru nové Panamery vysoce kvalitní a sportovní atmosféru. Nový koncept dekorů působí dojmem kontinuity, která se táhne od středové konzoly k ovládacímu panelu až do dveří nové Panamery. Spolu se strmým stoupáním středové konzoly je jedním z určujících prvků kokpitu Panamery. Porsche poprvé vybavuje svůj model ambientním osvětlením podél celého panelu, zdůrazňujícím šířku vozidla. Všechny modely Panamera jsou nyní ještě pohodlnější než dříve díky vylepšeným pěnovým materiálům sedadel, které zvyšují komfort se zvýšenou pružností. Výkonné modely Panamery také disponují novým tvarováním zadních sedadel, který nabízí optimalizovanou polohu sezení.

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi představí novinky na e-SALONU 2023: Premiéra nového Mitsubishi Colt

Porsche vybavilo novou Panameru obzvláště jemnými materiály a širokým výběrem dvoubarevných designů. Odpovídající možnosti dekorů a akcentů ještě více doladí atmosféru kabiny. Některé z nich nabízí program Porsche Exclusive Manufaktur. Porsche poprvé nabízí v nové Panameře také výbavu bez kůže, která mezi sebou kombinuje zvláště sportovní materiály jako Race-Tex a látku Pepito.