Škoda Fabia Monte Carlo na prvních skicách vypadá skvěle. Každý ale tuší, že realita bude jiná

ŠKODA AUTO přináší na oficiálních designových skicách první pohled na nový model FABIA MONTE CARLO. Tato sportovně-lifestylová varianta se u české automobilky poprvé představila před 11 lety ve druhé generaci modelu FABIA. Černé prvky typické pro verzi MONTE CARLO zdůrazňují zejména výrazně emocionálnější linie a dynamické proporce čtvrté generace modelu FABIA. Optické akcenty ve sportovně laděném interiéru tvoří materiály v dekoru Carbon a červené dekorační lišty.

Skica exteriéru nového modelu ŠKODA FABIA MONTE CARLO ukazuje, jak typické vizuální detaily této modelové varianty ještě více umocňují emocionální designový jazyk a dynamický vzhled nového modelu FABIA. Rámeček masky chladiče je v černé barvě, stejně jako spodní hrana spoileru na specifickém předním nárazníku s velkým spodním otvorem pro přívod vzduchu. Černě lakovaný je také difuzor na sportovním zadním nárazníku a nápisy na zadních dveřích, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty kolem bočních oken, boční prahy a zadní spoiler. Přední blatníky zdobí plakety MONTE CARLO.

Interiér je převážně černý. Výškově nastavitelná sportovní sedadla mají integrované opěrky hlavy a tříramenný multifunkční sportovní volant nese plaketu MONTE CARLO. Kožené čalounění volantu, páku ruční brzdy a řadicí páku zdobí černé prošívání. Potahy sedadel, horizontální dekorační lišta na přístrojové desce, středová konzole a nápaditě řešená madla dveří nesou záměrně výrazné červené akcenty. Loketní opěrky předních dveří a spodní část přístrojové desky mají specifický vzhled v dekoru Carbon.

Od roku 2011 nesou dynamické lifestylové kompaktní modely společnosti ŠKODA AUTO označení MONTE CARLO. Černými detaily karoserie, sportovním interiérem, a ještě bohatší sériovou výbavou připomínají úspěchy značky ŠKODA na legendární Rallye Monte Carlo. Tuto výbavovou variantu představila značka ŠKODA poprvé před jedenácti lety s druhou generací modelu FABIA a kromě jejího nástupce byla později k dispozici rovněž pro modely CITIGO, YETI a RAPID SPACEBACK. Společnost ŠKODA AUTO v současnosti nabízí modely SCALA MONTE CARLO a KAMIQ MONTE CARLO a brzy rozšíří tuto nabídku o novou čtvrtou generaci modelu FABIA.

Zdroj: TZ Škoda Auto

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora