Škoda Octavia III spatřena při testování na Nürburgringu!

Třetí generace Škody Octavia je téměř za dveřmi. Důkazem toho jsou první špionážní fotografie testovacího prototypu, které byly pořízeny na okruhu Nürburgring. Podle posledních informací by se měla premiéra uskutečnit v listopadu tohoto roku, ale to bude nejspíše jen pro „smetánku“ a veřejnosti se ukáže až na ženevském nebo frankfurtském autosalonu.

Nová Octavia bude pravděpodobně oproti předchozí generaci více ve sportovnějším a agresivnějším stylu, měla by nabídnout i nižší světlou výšku. Designem má vycházet z nejnovějších modelů a také konceptu Vision D. Nová generace by měla zůstat v tradičním notchback stylu, což znamená, že nabídne i velký zavazadlový prostor. Na délku bude měřit asi 4800 mm, to jest o 250 mm delší než současná generace.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota odhalila modernizovanou podobu ruské verze Camry

U tuzemské automobilky půjde o první vůz, který bude postaven na zcela nové modulární platformě MQB (snížení váhy ve srovnání s předchůdcem), tu můžeme najít také u nového Volkswagenu Golf, třetí generace Audi A3 nebo Seatu Leon. Se „sedmičkovým“ Golfem bude sdílet kromě platformy i motorizace. V plánu je samozřejmě i ostrá Octavia RS. U té objevíme pod kapotou 2.0-litrový přeplňovaný zážehový motor o výkonu asi 220 koní a také dieselový agregát TDI. Síla bude přenášena na přední kola skrz šestistupňový manuál nebo dvou-spojkovou převodovku DSG.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai představil druhou generaci velkého sedanu Genesis

Asi rok od premiéry sedanu dorazí i kombi. Ovšem díky uvedení nového modelu Rapid se třetí generace Octavie posune s kvalitou, výbavami i cenou do vyšších sfér a to proto, aby udělal Rapidu místo na trhu.

Fotogalerie: carscoop.blogspot.com