Test vůní do auta Car Scents

Rozhodli jsme se, že nebudeme testovat jen auta, ale občas vyzkoušíme i výrobky, které s auty souvisí a jsou určeny pro řidiče. Jednou z věcí, kterou snad každý řidič v autě měl nebo má, je vůně do auta. Těch je spousta druhů, můžete použít obligátní zelený stromeček, populární jsou závěsné osvěžovače třeba s erotickou fotkou nebo osvěžovače, které se umisťují do mřížek větrání. No ale co si budeme povídat, najít vůni která opravdu krásně a decentně voní je oříšek. Většina vůní je příliš silná, až z nich bolí po delší cestě autem hlava. Hodně jich voní vyloženě nepříjemně a jde z nich cítit chemie.

To mi nesmrdí!

Proto nás na podzim zaujala novinka na českém trhu, řada osvěžovačů vzduchu amerického výrobce CALIFORNIA SCENTS. Dovozce na svém webu www.tominesmrdi.com píše, že vůně jsou ekologické, přírodně odbouratelné a provoní auto po dobu šedesáti dní. Domluvili jsme se tedy s dovozcem na poskytnutí vzorků vůní a výsledkem je dnešní test.

Balík vůní nám přišel pár týdnů před Vánocemi. Obsahoval 5 vůní do auta z řady California Car Scents, konkrétně Cinnamon Apple, Golden State Delight, Mojave Mango, Verri Berry a nejprodávanější Coronado Cherry. Kromě vůní do auta jsme dostali i dvě pokojové vůně Solid Fragrance Oil a jednu vůni Pet Scents, pohlcující pachy domácích mazlíčků. Celý balíček ještě před otevřením krásně voněl. 

Mohlo by vás zajímat:  Sedmý žákovský vůz se jmenuje ŠKODA SLAVIA

Vůně do auta Car Scents

Automobilové vůně Car Scents mají formu kulatých plechovek, které krásně pasují do držáku na nápoje ve středovém panelu. V plechovce se ukrývá lisovaný len, napuštěný 100% organickými a přírodními vonnými oleji. Uzávěr plechovky má regulátor intenzity vůně. Náplň je biologicky odbouratelná a celá plechovka je recyklovatelná. Srdce ekologa zaplesá. A jak to voní?

Jak která, záleží na Vašem vkusu. Musím se přiznat, že některé vůně mi příliš nevoněly. Třeba Verri Berry a Coronado Cherry jsou pro mě příliš sladké. Ale to je jen můj subjektivní dojem a věřím, že si své fanoušky najdou. Naopak jsem se ale naprosto zamiloval do vůně Cinnamon Apple. Je to vůně čerstvě upečeného štrůdlu, posypaného skořicí. Vždy když ji cítím, představím si moji maminku, jak dává štrúdl do trouby:-) Golden State Delight připomíná vůni ovocných žvýkaček a je také příjemná. Mojave Mango mi také krásně vonělo, ale je to vůně spíše na léto. Jelikož se ale blížíly Vánoce, dal jsem pro navození vánoční nálady do auta Cinnamon Aple a další vůně rozdal kolegům. 

Mohlo by vás zajímat:  Ford vrací do hry legendární jméno Escort

Car Scents auto krásně provoní, ale je třeba upozornit na to, že vůně je to decentní a nevtíravá. Když přijdete do auta, vůně Vás příjemně obklopí, ale po hodině jízdy ji přestanete vnímat. To ale neberu jako chybu, naopak mě to velmi vyhovuje. Nesnáším vtíravé intenzivní auto vůně. Ze stromečků a podobných závěsných osvěžovačů mě vždycky po nějaké době rozbolí hlava. Z Car Scents ne. Naopak se občas přistihnu jak na křižovatce, když stojím na červenou, beru plechovku do ruky a nasávám tu krásnou vůni štrúdlu:-)

Výrobce uvádí, že vůně nepoškozuje plasty v autě a vydrží až 60 dnů. Obojí musím potvrdit. Z plechovky nic nevytéká a plasty jsou tak v naprostém bezpečí. Vůni sice v autě vozím teprve asi 40 dnů, ale zatím jsem nijak nepocítil, že by se intenzita snižovala, takže věřím tomu, že 60 denní účinnost i překoná.

Mohlo by vás zajímat:  Suzuki představuje Swace, zcela nové kombi pro evropské trhy

Závěr

Vzhledem k přijatelné ceně 99,-Kč mi nezbývá než koupi doporučit. Pokud máte rádi decentní, nevtíravé vůně, z kterých nečiší chemie, tak je pro Vás Car Scents pravou volbou. Jen si možná budete muset v široké nabídce vůní tu svou najít, všechno Vám vonět nebude. Pokud máte rádi vůni jablek, tak za sebe můžu určitě doporučit Cinnamon Apple, která je pro zimní období skvělá.

Jak už jsem se zmínil výše, tak jsme kromě Car Scents dostali i pokojové vůně Solid Fragrance Oil a jednu vůni Pet Scents. Pokojové vůně jsou o dost intenzivnější než Car Scents, takže se hodí do velkých pokojů, které chcete celé provonět. Zkoušel jsem vůni Bamboo Orchid. Voněla docela příjemně, ale měl jsem to v menším pokoji, takže na mě byla vůně moc intenzivní. Co jsem ale opravdu ocenil je vůně Pet Scents Fresh Linen. Máme doma zakrslé králíky, kteří i když jsou jinak čistotní, tak občas trochu zapáchají. A díky Pet Scents Fresh Linen už mi tolik nesmrdí.