Američan si koupil Teslu a za dvě hodiny jel reklamovat utrženou střechu

6

Tesla je dlouhodobě známá tím, že ne vše je u daných vozů dokonalé a kvalitní. Potvrdit to může Američan, který po dvou hodinách od koupě vozu přišel o střechu. Tento problém postihl vůz Tesla Model Y, který se tak zařadil mezi ostatní, které se v řadě případů potýkají s různými technologickými nedokonalostmi, nedodělky, nebo s doslova odfláknutou prací.

Koupil si auto a vyrazil

Muž se vydal pořídit si do dealerství v Kalifornii nový vůz Tesla Model Y. Kdyby v té době věděl, co se za dvě hodiny stane, patrně by si svůj nákup rozmyslel. To by potom ale uživatel Twitteru Nathaniel nemohl ukázat, co vše může vozy Elona Muska trápit. Přitom z hlediska designu, ale i parametrů jde o velmi zajímavé skvosty.

Mohlo by vás zajímat:  Autoškoly často vychovávají nebezpečné řidiče. Důvodem je honba za penězi i laxnost
Zdroj obrázku: Tesla

Zmíněný Model Y je k dispozici ve dvou variantách, které se liší jak dojezdem, tak i výkonem a samozřejmě také velmi zajímavým zrychlením. Z nuly na stovku to Tesla Model Y dokáže zvládnout i za 3,5 sekundy, díky elektromotorům o celkovém výkonu 450 koní a točivému momentu, který činí neuvěřitelných 639 Nm. Není divu, že danému vozu ten kdo má peníze, málokdy odolá.

Za dvě hodiny byl zpět

Nathaniel si své Tesly moc dlouho neužil. Zhruba za 2 hodiny ho postihl nečekaný problém, kterým byla odlétnutá střecha. Ta se podle jeho slov najednou odloupla a vlivem větru odlétla z vozu. Střecha u tohoto modelu totiž není klasickou součástí karoserie, ale jedná se o velký kus skla, které bylo ke konstrukci vozu nedostatečně přiděláno.

Jiné auto nechtěl

Po omluvách a vysvětlení, co se vlastně stalo, se pracovník dealerství zeptal, zda bude chtít Nathaniel jinou Teslu Model Y. Jeho odpověď nikoho nepřekvapila, když řekl, že raději trval na vrácení peněz. Není se čemu divit. Než aby riskoval další nedodělek, se raději poohlédne po jiném automobilu, u kterých nejsou závady ukazující ne laxnost i nedokonalost při výrobě tak časté, jako je tomu právě u Tesly, a to napříč celou modelovou řadou.

Zdroj: Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora