Aston Martin představuje zajímavý unikát. Čím osloví náročné?

Aston Martin 1835243 960 720[1]

Vůz Vantage, který patří do série AMR, bude něčím speciálním. O výjimečnosti tohoto vozu svědčí například to, že bude mít manuální převodovku – a jedničku je navíc zařadit směrem dolů. U sportovních vozů se jedná o naprostou raritu, protože takové vozy jsou vybaveny automatickou převodovkou.

Edice AMR

Edice AMR pochází od zkratek Aston Martin Racing. To má napovědět, že automobilka si u této speciální edice nechala poradit od závodního oddělení. O to zajímavější je manuální převodovka, o které automobilky stran sportovních aut tvrdí, že ji sice mohou nabídnout, nicméně zákazníci po ní netouží. Nová generace Vantage od Aston Martinu se vyznačuje následujícími parametry:

  • má čtyřlitrový osmiválec, dvakrát přeplňovaný,
  • tento osmiválec je to V,
  • výkon je 375 kW,
  • točivý moment 625 N.m.
Mohlo by vás zajímat:  Acura ILX - Více síly na obzoru

Sedmistupňová manuální převodovka

Asi největší  specialitou vozu Aston Martin Vantage je právě sedmistupňová převodovka. Ta bude mít poněkud jinak uspořádané jednotlivé stupně, než na jaké jsme zvyklí z jiných vozů. Tak například jedničku zařadíte dole pod zpátečkou. Druhý a třetí stupeň jsou pak seřazeny pod sebou. To má usnadnit jejich ovládání na technických okruzích trati. Tuto speciální manuální převodovku si mohou noví majitelé vybrat jako volitelnou výbavu.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora