Autosalon ve Frankfurtu definitivně zrušen. Pro Čechy to má nečekanou výhodu

O čem se v minulosti spekulovalo, se potvrdilo. Známý německý autosalon ve Frankfurtu se ruší. Událost, která se v tomto městě konala dlouhých 70 let, zde už nebude. Důvodem ukončení ale překvapivě není stále menší zájem automobilek o prezentaci svých novinek, pro které je to v nabité konkurenci spíše kontraproduktivní. Důvod je mnohem jednodušší. A tím je smlouva s výstavištěm ve Frankfurtu, kde se autosalon dlouhodobě konal,

Úplný konec autosalonu ve Frankfurtu?

Pokud budeme brát autosalon ve Frankfurtu jako typickou charakteristickou akci, tak ano. Pokud ale informace rozšíříme o fakt, že dojde jenom ke změně místa konání, tak ne. Vzhledem k tomu, že autosalon ve Frankfurtu tedy již oficiálně nebude, je jasné že se motoristická show neuskuteční nikde na území tohoto města. Organizátoři tak hledali jiné lokality, kam by mohly tuto známou událost, která je navíc charakteristická tím že se střídá s autosalonem v Paříži, přesunout. Mezi vhodné kandidáty patřil Berlín, Mnichov a Hamburk.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přivítejme autosalon v Mnichově

Éra autosalonu ve Frankfurtu definitivně končí a začíná se psát éra zcela nová. A to autosalonu v Mnichově. Právě sem se tato významná evropská motoristická událost přesouvá. Navíc by se podle organizátorů nemělo jednat jenom o klasický autosalon tak, jak jsme ho znali z Frankfurtu. Změna místa s sebou mí přinést také změnu určitého konceptu a reálně by se mělo jednat nejenom o výstavu aut, ale i o výstavu mobility obecně. A všeho, co s ní souvisí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dobrá zpráva pro české fanoušky motorismu

Dá se na zprávě o tom, že frankfurtský autosalon končí a přesouvá se do Mnichova najít něco pozitivního? Ano! Kromě toho, že může ukázat svou zcela novou tvář, jistě potěší i mnohé české fanoušky motorismu, kteří to do Mnichova budou mít přece jenom o poznání blíže, než tomu bylo v případě Frankfurtu.

Zdroj: Autorský text, IAA

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora