Zaparkoval bez povolení na mém místě. „Dej mi peníze za pronájem, nebo volám policii,“ vyžadoval jsem

56143

Dodržování zákonů by mělo být standardem pro každého z nás. Bohužel se mezi námi stále najdou jedinci, kteří si myslí, že pro ně pravidla neplatí a mohou si dělat, co chtějí. třeba parkovat tam, kde nemají co dělat.

Vyhrazené místo může mít každý, stačí si ho jenom zaplatit. Taková místa jsou ve velkých městech zcela běžná. Lidé si je tam zřizují třeba u svých firem a kanceláří nebo u svých obchodů či jiných provozoven. U daných míst pochopitelně musí být jasně vymezeno, pro koho jsou určená.

Jen pro konkrétní auto

Setkat se lze s vyhrazenými místy třeba pro invalidy, taxikáře, elektromobily nebo návštěvníky firem či obchodů. Stejně tak ale existují i vyhrazená místa, která jsou určená jenom a výhradně jednomu autu. U nich najdeme příslušnou značku, doplněnou dodatkovou tabulkou s registrační značkou daného vozu. A takové místo má i náš čtenář Štěpán, kterému na jeho místě někdo zaparkoval.

Mohlo by vás zajímat:  Jeden drobný detail zbaví auto vlhkosti. Mnozí ho ale nechtějí z malicherného důvodu

Zablokoval jsem ho a počkal si na něj

Stalo se mi to už po několikáté, kdy na mém místě někdo zaparkoval. Často jsem to toleroval, nyní jsem se rozhodl, že nebudu. Záměrně jsem daného řidiče zablokoval, dal za své čelní sklo lístek s telefonním číslem a šel domů. Zde jsem čekal, až zavolá. To se stalo zhruba po hodině. Ihned jsem seběhl dolů a začala hádka.

Dejte mi peníze!

Řidič mě nejprve počastoval několika nadávkami, proč ho blokuji. Obratem jsem argumentoval, že stojí na mém vyhrazeném místě a nemá tam co dělat. A pokračoval jsem. „Dej mi peníze, nebo zavolám policii,“ zdůraznil jsem. A on nechápal, proč po něm nějaké peníze vlastně chci. Tak jsem mu to vysvětlil.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí jen pár vteřin nepozornosti a cesta s domácím mazlíčkem může být velké riziko

Dané vyhrazené místo nemám zadarmo, musím za něj platit. A když ho nemohu kvůli neohleduplným řidičům využít, vyhazuji dané peníze doslova oknem. Tak chci kompenzaci, v podstatě takový pronájem svého místa někomu jinému. A nechci málo, řekl jsem si o několik stovek.

Nakonec zaplatil

Nechtělo se mu, ale nakonec zaplatil. Patrně usoudil, že pokuta by ho stála víc než těch pár stovek, které zaplatil mně. Já mu poodjel a on mohl vycouvat. A já znovu použít své místo. Když se to bude ještě několikrát opakovat, nakonec můžu na svém místě zajímavě vydělat, protože málokdo bude chtít mít opletačky s policií, když ví, že přestupek prokazatelně spáchal.

Mohlo by vás zajímat:  Takhle šetřil palivo. Po letech dal za opravu více, než uspořil

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.

Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora